Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért ilyen idióta bunkó az anyám?

Mért ilyen idióta bunkó az anyám?

Figyelt kérdés
Elegem van.Állandóan cigizik még bennt a lakásba is.Engem meg ahogy kilépek a szobából megcsap az az iszonyatosan büdös bagó szag.Már többször mondtam neki hogy légyszi az ablakon cigizz de azt mondta hogy én ne mondjam meg neki mit csináljon.Most én köteles vagyok elszagolni a cigizését?? Elgem van minden ruhám a hajam a cuccaim minden tiszta cigiszagú.Már törölközővel a fejemen megyek nézha ki a szobából mert nem szeretném hogymégjobban beleivódjon a hajamba.Mit csináljak???????
2011. aug. 9. 14:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit erős a megfogalmazás, de lényegében véve igaza van a kérdezőnek. Idióta, mert nem fogja fel, hogy a gyereke egészségét veszélyezteti. Bunkó, mert ha szóvá van téve a probléma, még csak le se sz..ja. Meg tudom érteni a problémádat, nekem apám-anyám gyárkémény módra füstölt, így telt a gyerekkorom. Apám pl. annyira erős dohányos volt, hogy még a fürdőszobában is volt hamutartó, mert borotválkozás közben is cigizett. Egyébként ha rajtam múlna felemelném a cigi árát a mostani 5-6-szorosára és alapvetően megtiltanám minden zárt helyiségben a dohányzást, legyen az akár a saját tulajdonú lakása bárkinek. Akinek családi háza van, az menjen a teraszra bagózni, a társasházakban meg kijelölnék egy dohányzóhelyet és kész. Biztos jobban meggondolnák, hogy ennyi pénzért megveszik-e a cigit, illetve, hogy kimászkálnak-e ötpercenként rágyújtani. Szerintem minden felnőtt ember úgy teszi tönkre az egészségét ahogy akarja (beleértve a piát és a drogot is), de egyrészt ne kényszerítse bele a gyerekét a következményeibe, és ne veszélyeztessen vele másokat. Ja, és egy büdös fillért nem adnék a tb-ből a dohányzás, pia és drog következtében kialakult betegségek kezelésére. Ha valaki szándékosan, tudatosan teszi tönkre az egészségét, akkor az finanszírozza a kezelését saját zsebből, de hányni tudok attól, hogy sipákolnak új májért, tüdőért, miközben a gyerekkórházaknak meg nincs pénzük elég lélegeztetőgépre.
2011. aug. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
17%

plakátold tele a házat a passzív dohányzás káros hatásairól szóló kis papírokkal.

nem szeretem, ha valaki így beszél az anyjáról, bár tény, h igazad van.

én is dohányzom, de a leendő gyerekem arcába tuti nem fújnám a füstöt. egyébként is marha igénytelen dolog a lakásban dohányozni. én csak az erkélyen füstölök, még a -20 fokban is.

2011. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
91%

Az elöttem szólónak:

Teljesen igazad van. Van egy konkért példám: ismerek egy férfit akinek többszörös szívműtéte volt képtelen volt leszokni a cigiről mert neki az jár...

Mindenki hibás volt a környezetében a szívrohamainak csak ő nem. Főleg egy emberre rakta a terhet a barátnőjére hogy túlságosan stresszelte és emiatt lett neki szívrohama.

Az ilyen selejt embereknek miért kell támogatni a menthetetlen betegségét? Nem csak testileg hanem szellemileg is.

2011. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
85%

Hogy érkezzen normális válasz is...

Anyukád olyan, amilyen, és te dolgod, hogy beszélsz róla.


A cigi szag ellen pár dolgot tudok javasolni.

Áztass be ecetbe egy zsebkendőt és tedd bele egy csészébe, ha áll a füst vidd körbe a füstös helyeken a csészét, esetleg lóbáld meg az ecetes zsepit.

Főzz kávét és a zaccot hagyd kint szintén egy csészében a konyha asztalon.

Ezek mind szagelvevők, de nem tudom mennyire hatásos.

Anyukáddal egyszer ülj le beszélgetni nyugodt hangnemben. Ha bunkó és idióta megint ahogy írtad, tegyél az egyik cigijébe rottring hegyet, ettől nem lesz semmi baja, csak feketét fog hányni... na ha ebből nem tanul semmiből se...


Én nekem szintén napi 2 doboz cigis láncdohányos apukámmal sikerült megértessem, hogy nincs kedvem szagolni a bűzét...

Szeret főzni anyukád? Akkor szólj be neki, hogy finom lenne a kaja, de még azon is lehet érezni a bűzt ami a kezéről ivódott bele, így inkább eszel egy vajas kenyeret. :D Ha szeret főzni ezen tuti megsértődik :)

2011. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
90%

plusz 3 tanács:

1 szokj rá a cigire (csak viccelek)

2 ha nem lehet semmiképpen se beszélni anyuddal akkor menj el egy dohányárus boltba és keres olyan dohányt ami "illatosítot" és valamivel jobb az illata (én nem rég láttam cseresznyés cigit, igaz ahogy valami plusz kis szűrős készülék is kell, de elviselhetőbb volt az illata)

3 szellőztes egyet és nyomd tele a lakást mindenféle füstölővel és illatosítóval annyira, hogy ne lehessen kibirni, aztán mond azt hogy neked ilyen mikor tiszta cigi a lakás csak enenk jobban tetszik az illata

+1 vagy vegyél elektrommos cigit

2011. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim válasza:
Mintha nagyapamat latnam!
2011. aug. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
88%
Pontozzatok le nyugodtan, de szerintem igaza van a kérdezőnek. Egy anyától iszonyat bunkóság a lakásban való cigizés, hiszen ezzel a gyereke egészségét is tönkreteszi. És igenis bunkó az a nő, aki erre nincs tekintettel, különösen úgy, hogy még mondják is neki.
2011. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-09 17:13


Szívemből szóltál!!!!!!!!!! Az anyukád megnevezését én is erősnek érzem, alapvetően pedig igazat adok neked.

Én 21 éve szívom anyámék cigifüstjét. Gyerekkorban sajnos intenzíven kaptam adagokat, mivel az egész házban szivaroztak. 1-2 éve jutottam el odáig, hogy megmondtam, hogy előttem legyenek szivesek ne szivarozzanak. Azóta ritkábban szivaroznak előttem, de ha mégis rágyújtanak ott hagyom őket, beszéljenek a szellememmel...szerencsére már nem lakom otthon, csak szünetben vagyok otthon, jövőre költözés...ez van:-S

Én még életemben SOHA nem gyújtottam rá velem annyira megutáltatták...

A dohányosok nem érdekelnek, csak ne rontsák az én egészségemet, aztán mindenki úgy b.sza el az életét ahogy akarja..

Amúgy pont egyik nap számoltam össze, a barátaim között 1 dohányos van, aki a jelenlétünkben nem gyújt rá, a szabadban pedig úgy áll, hogy senkire ne menjen a füst...


21-L

2011. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Én megértelek, tényleg idióta és bunkó is az anyád. Persze ez sokaknál kiveri a biztosítékot, hogy valaki a saját anyját így nevezi, de mivel nekünk nem az, így én pl. lelkiismeretfurdalás nélkül mondom, hogy 1. idióta, mert ostoba, és nem tudja, hogy megöli magát is és talán téged is a bugyuta szokásával. 2. bunkó, mert szarik a gyereke egészségére. Ráadásul gyenge, mint minden dohányos.

A férjem apja is ilyen volt, ő meg így nőtt fel a cigarettafüstös lakásban, a szülei rángatták orvoshoz, hogy "tüdőbeteg". Ló...t volt tüdőbeteg, a füsttől köhögött, szerencse, hogy nem lett nagyobb baja. És ha szerencséje van, nem lesz rákos stb. ez az ostoba ember miatt felnőttkorára.

Amit tanácsolni tudok: Fogadd el, hogy az anyád nem fog változtatni, neked kell. Ő eddig is szart rád, ezután sem lesz jobb. Amit te tenni tudsz, az az, hogy többet nem hozod szóba, maximum nagyon finoman, és elkezded tervezni, hogy hogyan tudsz elmenni otthonról KOLESZBA. Akkor csak hétvégén, ha hazamész, akkor kell szívnod, amíg oda nem mehetsz majd élni felnőttként, ahova akarsz... Sajnos nem tudom hány éves vagy, de gondold végig, és tervezd meg, hogy hogyan tudsz úgy változtatni a tanulmányi terveiden, hogy másik városba kerülj. Jelentkezz át más gimnáziumba vagy egyéb suliba, nem tudom, mit tanulsz, és akkor nem kell vele élned. De ehhez nagyon finoman kell csinálnod, ne jöjjön rá, hogy miért akarsz váltani, mert kell majd az aláírása. Keress egy JOBB sulit, és akkor csak jól jársz az egésszel! Légy kedves vele, és hangsúlyozd azt, hogy a terveid, tanulmányaid miatt akarsz oda menni. És persze, legyen ez is a másik oldala, ne csak menekülj, hanem tervezz!

Én ezt az utat javaslom, máshogy nem tudod megőrizni az egészségedet.

Ne felejtsd el, hogy ne vessz össze vele. Csináld nagyon finoman, mert kelleni fog az aláírása minden papírodra! Sok szerencsét, akárhogy is döntesz!

Még egy ötlet, vannak levegőtisztító gépek, ha van pénzed, vásárolj egyet a szobádba!

2011. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Van 1 rokonom,ő tisztaságmániás és csak a konyhában cigizik csukott ajtónál és úgy,hogy kihajol az ablakba.Sosincs nála büdös cigiszag,se a ruhái,se a bútorok se semmiben.Mindenűtt ragyogó tisztaság van nála és friss illat,a konyhát is rögtön szelőzteti cigizés után...


Szerintem rá kellene venni anyukád is,hogy csak 1 ablakos helységben cigizzen az ablakban,és valahogy szagtalanítsátok a bútorokat,kárpitos ülőkéket...(vannak ilyen spray-k de a szódabikarbóna is nagyon jól elveszi a szagokat)

2011. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!