Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért ilyen idióta bunkó az anyám?

Mért ilyen idióta bunkó az anyám?

Figyelt kérdés
Elegem van.Állandóan cigizik még bennt a lakásba is.Engem meg ahogy kilépek a szobából megcsap az az iszonyatosan büdös bagó szag.Már többször mondtam neki hogy légyszi az ablakon cigizz de azt mondta hogy én ne mondjam meg neki mit csináljon.Most én köteles vagyok elszagolni a cigizését?? Elgem van minden ruhám a hajam a cuccaim minden tiszta cigiszagú.Már törölközővel a fejemen megyek nézha ki a szobából mert nem szeretném hogymégjobban beleivódjon a hajamba.Mit csináljak???????
2011. aug. 9. 14:58
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
74%

Jó lenne, ha nem oltogatnátok a kérdezőt, mivel igaza van! A cigi káros arra is aki nem szívja. A füst igencsak káros ő meg szagolhatja egész nap a lakásban. Az anyja igenis bunkó, aztán majd nézhet ha kiderül, hogy valamelyikük ne adj isten tüdőrákos lesz!

Mondjuk nem tudom mi lehetne a megoldás, de a kérdezőt abszolút megértem. Én sem díjaznám az ilyesmit.

2011. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

A koleszos tippet adó vagyok. Aki azt mondja, hogy bármivel ki lehet tisztítani, vagy elvenni a szagot, az nem járt még szobában dohányzó láncdohányos lakásában. Semmi nem viszi ki. Még a ház következő lakója is küzdeni fog a szaggal és a falra rakódott kátránnyal. Utóbbi olyan rákkeltő, mint a csuda. Az egyetlen, ami használhat, az az, hogy a saját szobádat kitakarítod, a falat lemosod ecetes vízzel vagy spéci dohányellenes sprével. Aztán leszigeteled az ajtót és beteszel egy levegőtisztítót. De ez nagyon messze van a tökéletestől, és még így is szívni fogod napi több szállal.

Nem tudom, ki vagy, kérdező, de nagyon feldühít az anyád, és teljes mértékben megértelek. Én már hagytam ott király munkahelyet a munkatársak dohányzása miatt. A legostobább szokás, amit valaha ember felvett, a dohányzás. Nagyon sajnállak, remélem sikerül valamit csinálnod.

2011. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

"Már többször mondtam neki hogy légyszi az ablakon cigizz.."


Helyesen: Már többször mondtam neki, hogy legyen szíves, az ablakon cigizzen...Ő! Nem én!


Ettől eltekintve teljesen igazad van, csakhogy te gyerek vagy az édesanyád pedig a szülőd. Hiába bunkó, hiába önző, hiába tahó - amíg vele élsz, az ő kosztján, addig neked kell hozzá alkalmazkodnod. Anyósom, nagyapám füsölt, mint a gyárkémény. Mégis, amíg a nagyapám élt, addig el kellett tűrnöm a bagófüstjét - abban nőttem fel. Amíg anyósomnál voltunk, mindent belengett a bagófüst, úgy, hogy amikor visszamentünk haza, napokig csak mostunk és szellőztettük a ruháinkat.


Ha nem tudsz anyukáddal beszélni arról, hogy mennyire zavar a bagója, mert nem hajlandó semmit tenni, akkor ez van: amíg ott laksz, tűrd el, bármilyen nehéz is. A te szobádba ne engedd be, te magad a szobádat sokat szellőztetsd, az ecetes vizes ötlet nagyon jó, mert működik, a KV-s is! És gondolj a jövődre, hogy mielőbb elköltözhess. Nyílván édesanyád nem tegnaptól bagózik, tehát alaposan volt időd hozzászokni a bagójához.

2011. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:

Elsőnek: Akaszd föl magad, jobbat nem tudok javasolni. Az, aki idióta bunkónak nevezi a saját anyját ilyen miatt, az nem érdemel mást.- de te sem ba+ ilyen hülye válasszal ecsém!& a kérdezőnek igaza van, én is utálom, ha suliba elmeek mosdóba aztán mikor kijövök,olyan cigi szagom van,hogy forog a gyomrom is!(pedig nagyon sietek odabent ám!)


Kérdező: Nekem anyukám nem cigizik,csak apukám cigizett,de íratlan szabály volt: a házban nem cigizhetett soha!

Am. meg van,akinek hányingere lesz a cigi szagtól és helyben összerókázza magát van egy ilyen ismerősöm.Am. meg tanulmányok szerint néha a passzív dohányosnak jobban árt az a hülye cigi füst,mint annak,aki szívja is.(de ha nem jól t'om,bocsánat!)

2011. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Az édesanyád MONNYON LE! MONNYON LE!!!
2011. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, de az anyád akkora tapló, mint az első válaszoló. Tényleg sajnállak!:((
2011. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:08


Én írtam a trükköket. Még ha nem is viszi ki teljesen, kicsit jobb lesz hidd el. ÉLTEM láncdohányossal, havi 30ezerbe került a "hobbija" a legolcsóbb fajta cigivel (ez napi kb 2,5 dobozt jelent..)


Eleve mikor én ezeket a trükköket megcsináltam,

1. jobb kedvem lett, hogy teszek valamit

2. rávettem apát, hogy szégyellje magát kicsit, hogy egész nap az ő cigijét tüntetem el

3. tényleg enyhítette a szagot


Amúgy meg én nem kértem meg apámat egy idő után, hogy nyissa ki az ablakot. Ott ült bagóval a kezében az ablak mellett kora reggel alsógatyában, kint pedig mínuszok voltak. Oda mentem az ablakhoz, csúnyán néztem apára és kinyitottam. Kapott is szó szerint hideget. Azonnal elnyomta a cigit, aztán felöltözött és sértődötten kiment elszívni.


Igazából határozott fellépés kell. Én akárhányszor kimentem a szobámból, megjegyeztem milyen iszonyat rohadt büdös van, és ők is azok, és hidd el, a végén kezdték elszégyellni magukat. Na meg mindig megkaptam, hogy nem jövök ki sose a szobámból, sose látják az arcom, ha otthon vagyok se, erre csak annyit mondtam, hogy én abba a bűzbe nem megyek ki. Ha látni akarják a fejem vagy bejönnek, vagy kiszellőztetnek. Amúgy kedves Kérdező van két kacsód, nyisd ki azt az ablakot, anyádat, meg (mivel igen is egy bunkó) nyugodtan oktasd ki. Én lány létemre kinyomnám a fejét az ablakon. Vagy bele a budiba (úgyis olyan szaga van már, mintha hamutállal smárolna)

Huh, kicsit felmérgelnek ezek a dolgok :)

2011. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
Egyébként meg télen majd hogy szellőztessen állandóan?:DDD
2011. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Sok erőt kívánok Neked. Ez szerintem valahol mégiscsak bántalmazás, hiszen fájdalmat okoz, ha meg még a szobádban is az lenne rendszeresen, az meg maradandó károsodást is. Ha súlyossá fajul a dolog (pl. a szobádban is bagószag van), azt szerintem már jelents be a gyámhatóságon. Ha legalább a szobádban nem csinálja, akkor nem tudom -- van olyan felnőtt, akivel tudnál beszélni, és akire édesanyád is hallgat? Édesapád külön él? Ha ez nem jön szóba, van még más szóbajövő rokon? Egy bizonyos kor fölött kérheted (a gyámhatóságon), hogy más rokonhoz kerülj, ha vállalja (16 évesen mindenképp, arra külön törvény van, de veszélyeztetés esetén kérheted korábban is).


,,Most én köteles vagyok elszagolni a cigizését??''


Ha jogilag érted a kérdést: szerintem nem vagy köteles, neki meg nincs joga ehhez. De én nem vagyok jogász, tévedhetek is, nem akarok rosszat/téveset mondani, igazából az ilyen bántalmazásos dolgokhoz sem értek, az is lehet, hogy amiket az előbb írtam az elején, az sincs teljesen pontosan úgy. Ha gondolod, kérdezd meg itt


[link]


itt jobban értenek az ilyen bántalmazásos dolgokhoz.

2011. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Látom írtad, édesapád Veletek él. Ha vele lehet normálisan beszélni, és 16 felé közelítesz, valahogy mondd meg neki, hogy beszéljen édesanyáddal, és oldják meg ezt, mert ez bántalmazás, és lehet, hogy szakemberhez, esetleg a gyámhatósághoz kell fordulnod.


[link]


mondjuk persze ez csak úgy működik, ha van egyáltalán szóbajövő rokon/megbízható felnőtt.

2011. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!