Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a félretett...

Normális, ha a félretett pénzem nem akarják ideadni a szüleim?

Figyelt kérdés
Van 120 ezer félretett pénzem. Már 17 éves korom óta gyűjötegetem, hogy majd jó lesz valamire. Időközben kitaláltam, hogy jó lenne kimenni fél évre külföldre egyetem alatt. Viszont egyik barátnőmmel úgy döntöttünk, hogy elmegyünk a balatonra pár napra nyaralni. És abból a pénzből akarok menni. Viszont a szüleim hallani sem akarnak róla, nem akarják ideadni, mert hogy abból majd külföldre megyek. (náluk van sajnos) Szerintetek jogos?
2011. aug. 10. 22:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
12%

Szia!

Pontosan azt csinálsz a saját pénzeddel amit akarsz. Szóval mondd meg nekik, hogy az a tiéd, és tudsz vele bánni.

2011. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Miért nincs már ilyen korban junior számlád?Azon gyűjtögethetnéd a pénzed,és amikor kell,kivennél belőle.De szerintem nem létkérdés a nyaralás.
2011. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem meg ülj nyugodtan a fenekeden és örülj neki, hogy olyan szüleid vannak amilyenek... Gondoskodóak, óvók, féltők, szeretők... 21 évesen én már rég saját magam tartottam el, úgy, hogy volt egy autóm, albérletben laktam és fősulira jártam!!! Sajnos, hogy ez így volt, de nekem ez jutott. Nem bánom, ha már így alakult, mert megtanultam értékelni amim van, amit ÉN szereztem meg, de ami a legfontosabb szerintem, megtanultam értékelni amit mások tesznek értem!

Tanuld meg te is,hidd el, a szüleidnek nem lenne már kötelességük egy 21 éves lányt eltartani, pláne nem nyaraltatni és amíg csak sz*ros 120 ezer forintot tudsz felmutatni, 4 év alatt, addig nincs is miért mérgelődnöd! Ahhoz te még "kicsi" vagy!!!

2011. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Utolsó és mégis hogy mutassak fel többet? Dolgoztam végig amikor csak lehetett, de mindent magamnak kellett vennem, soha semmit nem kaptam tőlük. Annyi az egyetlen dolog, hogy itt lakok náluk. És még ígyis félre tudtam tenni...
2011. aug. 10. 23:19
 15/25 A kérdező kommentje:
23:16 Azért nincs, mert 17 éves koromtól kezdtem gyűjtögetni, akkor még nem lehetett számlám, és utána egy percig nem gondoltam, hogy igazából nem is az enyém ami az enyém...
2011. aug. 10. 23:22
 16/25 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha mindent te vettél magadnak, akkor ez a pénz hogy került hozzájuk? Ha ennyire önálló vagy nem fogsz a saját pénzedről önként lemondani és odaadni másnak, h nesze, legyen nálad... Mert ilyen nincs!

...lehet már meg sincs a pénz. :)

2011. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Joguk nincs h elvegyék, h igazuk van-e? NINCS. Mert ok, nem akarják, h a spórold pénzed elköltsd, ezt értem, azt már kevéssé, h akkor miért nem támogatják meg ők a nyaralást, v épp a külföldi utat egy 20-assal. Ez nekem magas. Én minden nyáron táborba mentem és az sokkal több volt. Ok, te felnőtt vagy, miért fizessék a nyaralásodat a szüleid? DE: ebben az esetben adják oda a TE SAJÁT pénzed. Azért nehogy már ne!
2011. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
21%

23.17

Annyira bírom ezeket a beszólásokat! Ok te megteremtetted magadnak mert az életed így alakult. Ettől függetlenül szerintem a mai világban egy szülőnek igenis kötelessége eltartani a gyerekét az első diplomáig, aminek ideális megyószerzési ideje 22-23 év.Nehogy már ne legyen erkölcsi kötelessége ezt megtenni ha megteheti! Az agyam eldobom, akkor vegyen kutyát ne gyereket szüljön, az csak max 18 évig él!

2011. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hogy került a szüleidhez a pénz?
2011. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Már nincs meg az a pénz,gondolom szükségük volt rá,nem szóltak,mert nekik ez kellemetlen,lehet pont ezt a pénzt ettétek el,éltétek föl.
2011. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!