Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a félretett...

Normális, ha a félretett pénzem nem akarják ideadni a szüleim?

Figyelt kérdés
Van 120 ezer félretett pénzem. Már 17 éves korom óta gyűjötegetem, hogy majd jó lesz valamire. Időközben kitaláltam, hogy jó lenne kimenni fél évre külföldre egyetem alatt. Viszont egyik barátnőmmel úgy döntöttünk, hogy elmegyünk a balatonra pár napra nyaralni. És abból a pénzből akarok menni. Viszont a szüleim hallani sem akarnak róla, nem akarják ideadni, mert hogy abból majd külföldre megyek. (náluk van sajnos) Szerintetek jogos?
2011. aug. 10. 22:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Utolsó: gondolod? Azért az nagyon durva lenne...
2011. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nem ők lennének sem az elsők,sem az utolsók,akik rákényszerülnek a gyerek pénzére.Hatalmasra nőtt törlesztő részlet,számlák,megélhetés,stb..Fölélték a pénzt előfordulhat könnyen,nem csodálkoznék.
2011. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Na jó, de ez olyan izé...mmint nem ez, hanem h nem szólnak és most se vallják be! Nekem is volt már, h anyámnak adtam 60 ezer ft-ot és azóta sem kaptam vissza- nem is fogom, de nem számít, felnevelt, megérdemli, na de ha úgy költené el a pénzem h nem is szól...akkor azért zabos lennék!
2011. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem egyáltalán nem jogos amit csinálnak, mert ennyi idősen csak is te rendelkezel azzal a pénzzel, amit megkerestél magadnak.

Szerintem ülj le velük és mondj vmi hasonlót: "Anyu, apu, köszönöm hogy vigyáztok a pénzemre, én tudom hogy ti a legjobbat akarjátok nekem. De kérlek higgyétek el, hogy ennyi idősen el tudom dönteni hogy mire szeretném költeni egy kis részét, ha rosszul döntenék akkor pedig hadd tanuljak a saját káromból. Minden egyes forintjáért megoldolgoztam, úgyhogy elhihetitek, nem fogom csak úgy meggondolatlanul elszórni hülyeségekre, de nekem ez a nyaralás fontos"

2011. aug. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

szerintem kérdezd meg hogy meg van e még, vagy esetleg szükség volt rá, ha igen, semmi baj.


De, ha megvan, akkor k*rvára kiborulnék hogy nem adják oda, főleg 21 évesen.

Én 22 vagyok, de én anyámmal mindig is meg tudtam beszélni az ilyet, és ha nem volt rá szüksége, soha nem kért pénzt tőlem. persze amit nyári melóból szedtem össze (ilyenkor magamtól adtam neki, vagy vettem neki dolgot, azért csak így nyugodtam meg.)

2011. szept. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!