Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit szólnátok ha...

Szülők, ti mit szólnátok ha az egyetemista gyereketek minden hétvégén részegen vagy becsiccsentve menne haza?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 10:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

*Tőlem egy büdös fillért nem látna. Menjen dolgozni, és ha akarja, azt elihatja.


Természetesen miután kifizette a rá eső költségeket (egyetem, albérlet, beszállás az otthoni rezsibe a hétvégék arányában), és ha a ruha és kaja mellett még lesz miből inni, akkor így jártunk.

2011. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
Hát, én nem örülnék neki, megmondom őszintén. Az még oké, hogy egyszer-kétszer kicsit felönt a garatra, de ha ebben látja a buli értelmét meg a kikapcsolódást, hogy tajtrészegen megy minden egyes hétvégén haza, az régen rossz (már csak egészségügyi szempontból is, sztem). Kicsit elbeszélgetnék vele, hogy ennyire nem tudja-e, hogy mennyit bír, vagy megy a haverjai után, mint egy birka. Nem magam miatt zavarna (öcsémnek volt egy ilyen időszaka, szval megszoktam, hogy hajnali 2-3kor szerencsétlenkedik és zajong vki az ajtónál, másnap meg az ágyában vinnyog, hogy mennyire fáj a feje)... egyébként meg ha egyszer-kétszer előfordul, az hagyján, de akkor meg vállalja a következményeit a tetteinek, tehát másnap ne ő dirigáljon a lakásban, hogy ne hangoskodjunk (amikor csak azt csináljuk, ami egyébként is beletartozik az életritmusunkba), hogy szegénykének ne fájjon még jobban a feje...
2011. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
51%
Semmit. Már megszoktam!
2011. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%

A becsiccsentve még elmegy, bár szörnyű, ha valaki csak úgy érzi jól magát....

Nyáron csinálja, akkor csinálja, úgy hogy ne legyen részeg, vagy becsiccsentve!

DE ha nem otthon lakik tanévközben akkor tisztelje annyira a családját, hogy az ilyen hülyeségeit, ha nem tudja elkerülni, akkor ne hétvégére időzítse.


Nem vagyok szülő, egyetemista vagyok.

2011. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
A fiatalság nem egyenlő a folyamatosan részegséggel, ezért szólnék neki hogy kicsit túlzásba viszi. Én is buliztam sokat fősuli alatt, voltak most már viccesnek tűnő részeges sztorijaink bőven, de nem hétvégente, és nem a családom előtt. Mindennek megvan a maga helye, ha a fiam majd minden hétvégén becsiccsentve jön haza, biztos elmondom neki hogy nem ettől főiskolás valaki, meg hogy tőlem bulizzon csak és igyon de haza ne hozza, mert ettől nem lesz menőbb. Nekem azért égett volna a képem ha apámék előtt vagyok becsiccsentve hetente....
2011. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon nem örülnék neki. De az a verzió se jobb, amikor minden hétköznap este becsiccsent és a haza jövetel miatt bírja csak ki a hétvégét, mert látom.
2011. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%
Azért fiatal az ember, hogy ezt is megtapasztalja, és ne később vaduljon meg, mikor már családja van. Nyilván nem szabad az alkoholizmusig fajulni, de szerintem belefér, ha közben egyéb kötelezettségek rendben vannak (tanulás, háztartás, stb).
2011. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%
Megmagyaràznàm neki, hogy ezzel nem fog nagyobbnak tünni senki elõtt, elõttem meg plàne nem. Az az igazsàg, hogy rettegnék, hogy alkoholistàvà fejlõdne, mivel sajnos a mindennapokban a médiàban is és TV-ben is ezt lehet làtni. Elég volt az apàm alkoholizàlàsa, mindig szégyeltem és nem birnàm elviselni, ha a fiam olyannà fajùlna, szerencsére nincs ilyen a fiaimmal.
2011. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan elbeszélgetnék vele. Nem nézném végig, ahogy megalapozza a felnőttkori alkoholizmusát. Bármikor, bárhova menne, nem zavar, de tönkre tenni nem hagynám a gyerekemet még saját magának sem.
2011. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%

Először is örülnék neki hogy hazajár minden hétvégén :) A többség nem így tesz.

Másodszor: semmit, amíg a tanulmányi eredményein nem látszik meg.

Amíg az egyetemet jól teljesíti, normális átlaggal, addig ő tudja mennyit bír. Ha romlani kezdenének a jegyei, akkor beszélnék a fejével.

2011. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!