Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit szólnátok ha...

Szülők, ti mit szólnátok ha az egyetemista gyereketek minden hétvégén részegen vagy becsiccsentve menne haza?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 10:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

10:32-es vagyok...

Néhány komment szerint "inkább most, mint később", mintha törvényszerű lenne, hogy ha valaki most nem bulizza halálra magát, akkor később fog ez visszaütni... de miért? Vannak alapból nyugisabb vérmérsékletű emberek... én sem valami hatalmas önmegtartóztatási indíttatásból nem iszom, hanem egyszerűen nem vágyom rá és kész... És biztos vagyok benne, hogy nem fogom sajnálni később sem... volt olyan félév, amikor minden áldott héten bulizni voltam, egy csepp alkohol nélkül :) A bulihangulat elkapja az embert úgy is :)

Lehet ezt ésszel csinálni, csak sokan nem akarják elhinni, vagy égő a többiek előtt... de akkor az a barátság az olyan is... :S

23/L

2011. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 11:15 egyébként ha valaki nagyon bulizós, iszogatós fajta, tényleg visszaüthet később. Sőt, szinte biztos. Nálad nem fog, mert nem hiányzik most sem, de aki visszafogja magát az majd később kezdi el. 4 anyáról is tudok akik sokszor a saját hányásukban fetrengenek annyit isznak és buliznak. Egyiknek sem engedte meg az anyja hogy kiéljék magukat. És ez nem lehet véletlen, hát most visszaütött. Most egyébként már kezdik abbahagyni a bulizást és az ivászatot is mindannyian, de ki kellett, hogy éljék.
2011. aug. 11. 11:35
 23/27 anonim ***** válasza:
Nem adnék neki több pénzt.
2011. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez "inkább most mint később" dolog eleve több sebből vérzik. Aki fiatalon nem a szétbulizom az agyam fajta, az családosként sem lesz az. Ellenben aki már fiatalon hetente részeg, annak lehet hogy (és ez sem tuti persze) nehéz lesz felnőnie és megszoknia hogy amint igazi felnőtt lett, azaz melója van már nem teheti meg. Nem örülnék neki ha afiam részegen jönne haza, egy embernek legalább annyi önbecsülése legyen (na meg becsülje annyira a szüleit is) hogy nem állít haza kapatosan. Ez a minimum, még naaaagy főiskolásként is. Egy szülőnek elég égés lehet ha a gyereke részegen megy haza.
2011. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Akinek már fiatalon muszáj hetente berúgni, annak ez nagyon nagy valószínűséggel természetes életformájává fog válni. Borzalom, hogy a statisztikák szerint a félmillió (mások szerint egymillió) alkoholista országa vagyunk. De ezek között egyet sem találsz, aki szerint saját maga tehet erről. Nem, már 17 évesen akkora problémáik vannak, hogy muszáj inni, felejteni. Ez a kiéléses szöveg meg valóban csak egy rossz duma, semmi több. Az ember többek között azért is ember, mert képes alkalmazkodni az adott élethelyzethez. Példádból kiindulva ha szülővé válik, tud (ha akar) szülőként viselkedni. Amibe ugye véletlenül sem tartozik bele a saját hányásban fetrengés. Felülírja a vágyait a felelőssége, amit (jó esetben) a gyereke iránt érez. Felfogja, hogy ő a minta, amit ő elfogadhatónak tart, azt fogja később a gyereke is elfogadhatónak tartani.
2011. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, ebben azért nem hiszek, mert tényleg csak az ellenkezőjére láttam tapasztalatokat. Akit nagyon fogtak otthon és nem engedtek neki semmit, annak egyszer valahogy ki kell jönnie. És itt nyilván nem azokról beszélek akik maguktól nem akartak menni bulizni,inni. Én pl 16-17 éves koromtól kezdve azt csinálok amit akarok. Azokban az időkben jól berúgtam párszor, buliztam minden héten, kiéltem magam. Most egyetemre járok, oké elmegyek bulizni néha, de egy körül már megyek is haza, és a pia is hidegen hagy. Ezzel szemben nagyon sok volt gimis osztálytársam (és jelenlegi egyetemista csoporttársaim) akiket nagyon fogtak a szülei anno, alkoholista minden nap bulizó drogosok lettek az egyetemen. A drogos nem mindenkire igaz, de a másik kettő kivétel nélkül(!!) mindenkire. És itt nem csak 3-4 példát tudok felsorolni. Akik viszont el lettek engedve, egyszerűen le vannak nyugodva, nem vágynak csak 2-3 hetente buliba, azt is pia nélkül, nem reggelig. Ezt tapasztalatból mondom, ezt látom a környezetemben tehát biztos, hogy így van. Nekik szerencséjük van, hogy egyetemisták. Régebben más volt a helyzet, ott rögtön jött a család, munka, nem pedig az egyetem ahol végülis nem baj ha halálra bulizzák magukat az emberek. Ja, legjobb barátnőm akit hihetetlen módon fogtak a szülei gimiben, most egyetemen minden nap iszik, pasizik, drogozik és megbukott a létező összes tárgyból. Pedig a megye legerősebb gimijében volt kitűnő tanuló. Szóval a sok tiltás nem vezet semmi jóra, és igenis, ez valahogy kijön az emberekből egy idő után.
2011. aug. 11. 20:48
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, általában saját tapasztalataiból építkezik az ember. Én már kicsit továbbvittem gondolatban a történetet, csak lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam. 42 vagyok, ami ugye már bőven felnőtt kor (nem igaz ám:)), szóval az én korosztályomban már tényleg látszik, melyik életvitel hova vezetett. Ilyenkorra már sok jó és rossz lapot is leoszt az élet. De csak olyant láttam lecsúszni, aki már fiatalon is a "kiélős" korszakát élte, de elfelejtett véget vetni neki. Aki csak bele-belekóstolt ebbe is, abba is, de időben kapcsolt, hogy ezt nem kellene, az még kívülről nézve tragikus helyzetekből is megtalálta a kivezető utat, nem "felejteni" akart, hanem megoldani. Tehát: (majdnem) mindent ki lehet és kell is próbálni, csak mértékkel, hogy sokáig lehessen élvezni ezt az amúgy is nyúlfarknyi, de annál szebb életet.
2011. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!