Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anyum...

Mit csináljak, hogy anyum befejezze már ezt?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nem hiszem hogy bármi gond is lenne velem, mert ritkán járok el otthonról, ha igen, akkor is napközben, éjjel szórakozni szinte soha nem járok, max. félévente egyszer...az iskolában is jól tanulok, meg igyekszem segíteni otthon, jó, nem vagyok tökéletes, sokszor nehéz velem kijönni, de mégsem szolgálok rá hogy anyum állandóan ellenőrizgessen. Minden lépésemről pontosan tudnia kell, mikor megyek, hova, kivel, oké, megértem, hogy érdekli hogy hol vagyok, de mikor elmegyek valahova nagy ritkán, egyszerűen nem hagy békén. Minden órában legalább egyszer felhív, hogy hol vagyok, mit csinálok, kivel, mikor megyek haza. Ha nem hív, akkor ír egy sms-t hogy tudom-e már, mikor megyek haza. Ez nagyon idegesítő, mikor a barátaimmal vagyok, hogy nem hagy nyugodtan szórakozni, és senki mást nem hívogatnak állandóan, csak engem...de máskor is ezt csinálja, pl. nyáron, hogy én otthon vagyok ő meg dolgozik, minden nap felhív, hogy fent vagyok-e (délután jön is haza, szóval nem arról van szó hogy egész nap nem látjuk egymást), suliidőben meg mindig tudja, mikor végzem, és akkor is felhív, hogy mi van velem...nem túlzás ez egy kicsit? Mert nem arról van szó, hogy nem enged el valahova, mert általában bárhova mehetek, csak ezt már így nem lehet kibírni...mit csináljak vele? Szépen már százszor mondtam neki, hogy hagyja ezt abba, de semmi haszna. Ha nem venném fel neki a telefont az segítene? Nem szép dolog talán, de hátha megérti...esetleg valami ötletek?

17/L


2011. aug. 11. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

én kiosztanám hogy mit képzel magáról és miért nem bízik meg bennem... velem ezt kb 14 éves koromban csinálták... bár már akkor se nagyon. mondd, hogy nevetséges és senkivel nem csinálják ezt

17/L

2011. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Biztosan aggódik miattad...csak gy kicsit már túlzásba viszi:)

Felejtsd otthon a telefonod,és akkor nem tud majd elérni...hacsak nem nézi ki egy barátod számát a telódból:)

2011. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Csak félt... És van ennél rosszabb is. Pl. ha sosem engedne el sehova, akkor sz.arabbul éreznéd magad...
2011. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Hailey13 ***** válasza:
93%

nem tudom, nem ismerem anyukád. nekem bejött hogy nem vettem fel a telefont, aztán azt mondtam egyszerűen hogy nem vettem észre:D azóta nem hív. de lehet neked bepánikol és nem enged el máskor.

amúgy nyugi, van olyan haverom akit akkor se hívnak ha már három órát késett otthonról:D ő mindig azért morog, hogy ő senkit se érdekel..

2011. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 szamóca.. ***** válasza:
51%

ilyet nekem akkor csinált mikor munkanélkülin volt. már rég kiekrültem a "felügyelete" alól, nem hívogatott előtte, aztán otthon maradt, és uantkozott, aminek az lett a vége, hogy ha nem talált otthon, vagy elmentem vhova, óránként kb felhívott vmi buta ürüggyel, v csak megkérdezni mikor megyek, vagy ilyen hülyeségekkel hogy majd holnap mosogassak már el.

én elmondtam neki hogy baromi ideegsítő, és megértette. próbáld meg te is tisztázni.

2011. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 lovelyne ***** válasza:
66%
Szegénykém de sajnállak...ez legyen a legnagyobb problémád,hogy anyukád szeret és aggódik miattad...Képzeld magad olyan valaki helyébe akinek vannak szülei de nem akarnak tudomást venni róla.Rá hagynak mindent mindegy hova megy,mindegy mit csinál,vagy állami gondozottként nő fel!Majd ha anyád nem lesz jusson eszedbe ez, vissza fogod sírni azokat az időket amikor volt valaki aki nagyon szeretett és törődött veled...de most hiába is papolok erről majd rájössz úgyis magadtól előbb vagy utóbb!Lehet lepontozni nyugodtan,de ez az igazság!
2011. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Gondolom elváltak a szüleid és édesanyáddal élsz,nemde?

Miután nem esett szó apukádról egyáltalán.Csak te vagy neki,és ezért mégjobban aggódik.

Szerintem örülj,hogy elmehetsz ide-oda.A lényeg,hogy ne mond meg sose pontosan mikor érsz haza,mert ha elkésel egy pár percet is,akkor lehet legközelebb már nem fog elengedni,mert a késés miatt nem fog benned megbízni egyáltalán....

Beszéld meg vele,hogy a barátaiddal szeretnél lógni,és velük vagy biztonságban,és akkor mész haza,amikor ők is és egymást kísérjétek haza!

2011. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Olyan is volt már, hogy a barátaimat hívta, mikor nem vettem fel, és aztán üvöltött velem, hogy miért nem veszem fel, és mi van velem...annak a válaszolónak meg aki belekötött, annyit mondok csak hogy lennél a helyemben, és megértenéd, mennyire idegesítő ez. Nem ez életem legnagyobb gondja, és tudom, hogy van, akinek rosszabb, de nekem ez a problémám, és kész, nem kell világmegváltó dolgokról papolni, nagyon utálom ezt - ha nem tudsz segíteni, akkor ne írj.

Egyébként nem váltak el a szüleim, apum nem ilyen, csak ő általában később jár haza, mert tovább dolgozik, aztán meg otthon is sok dolga van, és nem ér rá engem hívogatni, meg ő is mondta már anyumnak hogy ne "zaklasson" folyton, de hát semmi sem használ.

2011. aug. 11. 13:51
 9/16 anonim ***** válasza:

(fili)

lovelyne Igazad van, csak ő ezt nem fogja fel mivel nem volt olyan helyzetben.

Kérdező: Leszel egyszer te is anya remélem DD és soha ne értd meg, hogy nem jön haza a lányod csak a halálhíre, vagy véresen, mocskosan megerőszakolva tántorog haza.

Nem egy ilyen volt a munkám során.Biztos hahálosan retteg, hogy a kislányát baj éri.

Beszélgetni kellene anyukáddal és elmondani neki, hogy hazakisérnek és mindig meg mondod hol vagy. Ennyi.

Pár év múlva vagy ha lesz gyereked, és ezt elovasnád elgondolkodnál, hogy miket írtál és tulajdonképpen miért.

2011. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én voltam a válaszod előtt az utolsó...Igazából tényleg annyi,hogy ne mond meg pontosan mikor érsz haza,mert ha elkésel,akkor lehet nagyon ki fog akadni...Maximum egy körülbelüli időpontot adj.

Képzeld engem sokszor nem engedett el anyám még 18 év felett sem.Nagyon sz*r volt az egész kamaszkorom emiatt.1-2x elengedett,akkor is hívogatott ő is állandóan,volt hogy nem vettem fel.Még 23 évesen is hívogatott,ha éppen hazamentem látogatóba és este a barátaimmal találkoztam(pedig már 19 évesen elköltöztem otthonról!)

Ha hiába mondogattad neki,akkor erre igazándiból nincs jó megoldás :( Annyit tudsz tenni,hogy próbálsz normálisan viselkedni vele akármilyen is,nehogy bepipuljon,vagy előjöjjön valami elmebeteg ordítozós énje megint :(

2011. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!