Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anyum...

Mit csináljak, hogy anyum befejezze már ezt?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nem hiszem hogy bármi gond is lenne velem, mert ritkán járok el otthonról, ha igen, akkor is napközben, éjjel szórakozni szinte soha nem járok, max. félévente egyszer...az iskolában is jól tanulok, meg igyekszem segíteni otthon, jó, nem vagyok tökéletes, sokszor nehéz velem kijönni, de mégsem szolgálok rá hogy anyum állandóan ellenőrizgessen. Minden lépésemről pontosan tudnia kell, mikor megyek, hova, kivel, oké, megértem, hogy érdekli hogy hol vagyok, de mikor elmegyek valahova nagy ritkán, egyszerűen nem hagy békén. Minden órában legalább egyszer felhív, hogy hol vagyok, mit csinálok, kivel, mikor megyek haza. Ha nem hív, akkor ír egy sms-t hogy tudom-e már, mikor megyek haza. Ez nagyon idegesítő, mikor a barátaimmal vagyok, hogy nem hagy nyugodtan szórakozni, és senki mást nem hívogatnak állandóan, csak engem...de máskor is ezt csinálja, pl. nyáron, hogy én otthon vagyok ő meg dolgozik, minden nap felhív, hogy fent vagyok-e (délután jön is haza, szóval nem arról van szó hogy egész nap nem látjuk egymást), suliidőben meg mindig tudja, mikor végzem, és akkor is felhív, hogy mi van velem...nem túlzás ez egy kicsit? Mert nem arról van szó, hogy nem enged el valahova, mert általában bárhova mehetek, csak ezt már így nem lehet kibírni...mit csináljak vele? Szépen már százszor mondtam neki, hogy hagyja ezt abba, de semmi haszna. Ha nem venném fel neki a telefont az segítene? Nem szép dolog talán, de hátha megérti...esetleg valami ötletek?

17/L


2011. aug. 11. 13:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

filinek meg üzenem,hogy speciel az én anyám 5éves koromtól 20éves koromig emlegette,hogy bárhova is megyek majd a bokorban megerőszakolnak a pedofilok.... Úgyhogy az sem volt épp leányálom,hanem már a ló túlsó oldala.

Nyílván nekem ha jó viszonyom lett volna anyámmal,akkor ezek nem történtek volna meg,és lett volna bizalom.Ott tartok,hogy semmit nem tud rólam és nem is fog,mert annyira más világban él.Nem tudhatod kinek milyenek a családi viszonyai.

Az csak egy általánosítás,hogy aggodalmaskodóak a szülők!És természetesen senki nem kívánja a lányának,hogy elrabolják,vagy megerőszakolják vagy bármi történjen vele!

A másik ha annyira aggódik,akkor megmondhatja az ember a lányának,hogy éjjel 2kor legyen xy helyen és elmegy érte kocsival,vagy gyalog,és hazasétálnak együtt!Nekünk több kocsi is volt a családba,mégis apám vígan lefeküdt aludni,mintsem eljöjjön értem kocsival,és ma sem érdeklem őt különösképpen!Amikor engem 1-2x elengedtek kaptam taxira pénzt,hogy azzal menjek haza(jó ez is anyagiakfüggő).

2011. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én megértem, hogy félt, és azt is megértem, ha mondjuk néha felhív, hogy mi van velem...de az is látszik, hogy ti meg ezt nem éltétek át, amit én...attól, hogy elmegyek a barátaimmal 1-2 órára fényes nappal, miért találnának vérbe fagyva? Akinek folyton ez jár a fejében szerintem nem normális, és éppenséggel bármikor történhet bármi, az, hogy állandóan hívogat, nem akadályoz meg semmit. De nincs kedvem ezt százszor elmondani, nem ez volt a kérdés.
2011. aug. 11. 14:07
 13/16 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy zavar a dolog, 24 éves létemre engem is mindig felhiv az anyum, ha nem vagyok otthon.

Ha nem veszem fel sokáig, akkor a barátomat hivja.

Sajnos sokszor nem veszem fel, ha látom, hogy ő hiv, de utána mindig bűntudatom van.

Igazából baromira nem nagy dolog felvenni a telefont és fél percet beszélni vele, de valahogy sokszor mégis irritál a dolog.

Persze egyébként meg nagyon elszégellem magam, ha erre gondolok, mert borzasztóan szerencsés vagyok (ahogy te is!), hogy olyan szüleim vannak, akik ennyire szeretnek és törődnek velem.

Próbáld megbeszélni vele, hogy hivhat, ha távol vagy, de mondjuk csak egyszer, mikor biztositod róla, hogy jól vagy, de akkor viszont mindig felveszed majd.

Finoman mondd meg neki, hogy zavaró, ha óránként csörög a telefonod, ha baj van, úgyis hivod te.

Nálam ez bevált, mostmár anyum egyszer felhiv, hogy megérkeztem-e épségben oda, ahová indultam, ezzel le van rendezve a dolog.

L/24

2011. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én tényleg átérzem,de ezt már mondtam...Nincs rá megoldás igazából..Próbálj meg normálisan viselkedni és nagyjából megmondani mikor mész haza.És ne késs el,mert lehet többet nem fog elengedni...
2011. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha 20-22 éves korodban is ezt fogja csinálni, akkor már gáz. Most még nem, mert kiskorú vagy, természetes, hogy félt.
2011. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a barátaid számát töröld ki a telefonjából a tiédet meg hagyd otthon majd megnyugszik ha látja hogy anélkül is haza érsz épségben hogy 10szer felhívna
2011. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!