Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt fer? Mit javasoltok?

Ezt fer? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A barátom most júniusban végzett az iskolával.Fel is vették dolgozni.Megbeszéltük,hogy amíg így mindketten otthon lakunk addig spórolunk,hogy ne kelljen hitelbe vernünk magunkat már az elején,pl.:júliusban keresett(fél hónapot dolgozott csak) 41ezret,elraktunk 25ezret.Most augusztusban keresett 140-et,félreraktunk 75ezret a szüleinek beadott a 40ezret,amiért ott lakik,a maradék 25ből elmegyünk kirándulni,mert még idén sehol sem voltunk:/ Én nem sajnálom a szüleitől a 40ezret,de felidegesített,mikor láttam,hogy átmentek a határon olcsó cigire és 2literes sörökre költötték,ja igen és még csokira,de a hűtő űres,fagyasztott hús nincs,wc-papir nincs,mosópor fogy.Mondtam a barátomnak,hogy ezzel csak támogatja a piálásukat,meg a cigizést,miért nem vásárol be nekik cukrot,mosóport,húst stb.?Az volt a válasza,hogy mert a szüleinek a pénz kell.EZ szerintem teljesen olyan,mint mikor egy koldúsnak nem pénzt adnak hanem kenyeret az már nem kell nekik,mert piát vennének a pénzből.Oké nem sok sör 12*2liter..de akkor is rosszul esik,mert többet ért volna ha ennyivel többet rakunk félre. Nagyon szeretnénk külön menni,mert a szülei sem igazán engedik hozzám minden másnap aludni,pedig én is ott alszok minden másnap.És a fizetése maradék részével is elkell számolnija,az apja meg kérdezte a 40ezernél,hogy ez csak fizetés előleg?? Az eddig összespórolt 100ezret is titokban spóroltuk,cirkusz lett volna belőle.:( Mit tanácsoltok,hogyan segítsünk nekik?A pénzt már nem szeretnénk,ezek után,hogy alapvető dolgok helyett cigi és sör:S
2011. aug. 12. 18:13
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
79%

mert a pasid kajája és a fűtés, gáz, víz, villany ingyé ' van, mi?


amúgy meg, nem félreraktatok, hanem Ő FÉLRERAKOTT A SAJÁT KERESETÉBŐL, hiszen te NEM keresel semmit, csak KÖLTÖD a pénzét

2011. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
66%
ja és nyilván te is ingyenbe vagy, ha minden második napod ott töltöd...az ilyen anyagias kis k.váktól mentse meg a jóisten a pasikat
2011. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
100%
Ha szükségük van a szülőknek a segítségre akkor úgy gondolom akár a számlákat is befizethetnétek vagy vásároljatok be ti.A szülőkkel közösen megbeszélve a vásárlási listát.Jóban kell lenni velük,ha harmonikus kapcsolatot akarsz a pároddal.
2011. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Álj,amit ott kb kapok,azt ő is megkapja itt..sőt.anyámék küldik nekik mindig a húst,mert mi állatokkal foglalkozunk.És,én tanuló vagyok,szeptembertől gyakszim lesz,és már most van annyi eszem,hogy kell beosztani a pénzt,és igen ennyire anyagias vagyok,de nem nekünk fogják elvinni a házunkat a hitel miatt,hanem az olyan gondolkozású emberekét,mint ti vagytok.Szerinted olyna jól osszák be a pénzt,mikor már elvitték az autójukat is,de sör cigi van,és ezt soha nem is fogom tudni megérteni.Ennyi..ne legyen kenyér nálatok pár napig és megkérdezem,vennél e a kis pénzeden sört meg cigit..ennyi
2011. aug. 12. 18:23
 5/42 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a listán nem lenne értelmes dolog,a vajat meg májkrémet is én mondtam nekik vegyenek,mert nem gondolnak rá..Nem akarok velük rosszban lenni,de pazarolnak,hitelt hitelre halmoznak,és még mellette az alapdolgokra nincs pénz,másra nincs.Az apja napig 1 doboz cigit elszív.Ha nincs pénz alapvető dolgokra,erre miért van?
2011. aug. 12. 18:25
 6/42 A kérdező kommentje:
a számlákat én is jóötletnek tartom!!
2011. aug. 12. 18:26
 7/42 anonim ***** válasza:
74%
Csak azt nem értem, hogyha te tanulsz, akkor milyen jogon dumálsz bele abba a pénzbe. Meg azt írod "félrerakTUNK" ...mi az istent raktál te félre? ne haragudj de amit leírtál, abból tényleg az jön le hogy csak egy élősködő kislányka vagy...
2011. aug. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem te a közös életeteket tervezgesd, hogy milyen jó lesz eltartottnak lenni, hogy a pasi keresi meg mindenre lóvét, te meg majd meséled hogy félrerakTUNK, vetTÜNK...

Az hogy te betoppantál az életükbe, nem jogosít fel arra hogy beleszólj vagy megváltoztasd. Ha sörre meg cigire van szükségük, akkor vegyenek azt. Ne féltsd őket, NAGYOK MÁR!!

2011. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
nem gondoltam,hogy a az ő pénzükhöz le kell írnom,hogy én is elraktam a ballagási pénzt,de az külön van,mert anyujéktól nem kapok semmit,örülök,hogy amíg tanulok nem kell beszálnom a kölcségekbe,így a ballagási pénzből veszünk füzeteket,13ezer egész évre a könyveim stb ami iskolakezdéshez kell,ami marad megy a házpénzbe,és szeptembertől gyakszi pénzt is fogok kapni,amit megint nem fogok elkölteni.
2011. aug. 12. 18:35
 10/42 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk én fősuli után 2 hónapon belül elköltöztem otthonról,soha nem kellett fizeten,nem tudhatom milyen érzés.Tesóm még most is otthon lakik,de soha nem vettek volna el tőle egy forintot sem anyáék.A saját számláit befizeti,megveszi magának amit megkíván,olyankor nyilván anyáéknak is,de ez a vége.Volt 2 hét amíg otthon laktam,akartam adni a kosztpénzbe,de azt mondták,h ne sértsem meg őket.Én is így akarom neveleni a gyerekemet.Nem akarok majd a nyakán élősködni.Főleg úgy,h tudom,h a saját életük elkezdése előtt állnak,és a leírtak alapján felelősségteljesen gondolkodnak.

Annyiban azért igazat adnék az előttem szólóknak,h te nem igázán teszel félre,és más gazdálkodásába nem szólhatsz bele.Ők így élik az életüket,és kész.Ennek az lesz a vége,h össze fogsz balhézni a pároddal.Megéri?Majd ha különkasszán lesztek,és te is beszállsz a buliba,akkor lesz szavazati jogod.

2011. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!