Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt fer? Mit javasoltok?

Ezt fer? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A barátom most júniusban végzett az iskolával.Fel is vették dolgozni.Megbeszéltük,hogy amíg így mindketten otthon lakunk addig spórolunk,hogy ne kelljen hitelbe vernünk magunkat már az elején,pl.:júliusban keresett(fél hónapot dolgozott csak) 41ezret,elraktunk 25ezret.Most augusztusban keresett 140-et,félreraktunk 75ezret a szüleinek beadott a 40ezret,amiért ott lakik,a maradék 25ből elmegyünk kirándulni,mert még idén sehol sem voltunk:/ Én nem sajnálom a szüleitől a 40ezret,de felidegesített,mikor láttam,hogy átmentek a határon olcsó cigire és 2literes sörökre költötték,ja igen és még csokira,de a hűtő űres,fagyasztott hús nincs,wc-papir nincs,mosópor fogy.Mondtam a barátomnak,hogy ezzel csak támogatja a piálásukat,meg a cigizést,miért nem vásárol be nekik cukrot,mosóport,húst stb.?Az volt a válasza,hogy mert a szüleinek a pénz kell.EZ szerintem teljesen olyan,mint mikor egy koldúsnak nem pénzt adnak hanem kenyeret az már nem kell nekik,mert piát vennének a pénzből.Oké nem sok sör 12*2liter..de akkor is rosszul esik,mert többet ért volna ha ennyivel többet rakunk félre. Nagyon szeretnénk külön menni,mert a szülei sem igazán engedik hozzám minden másnap aludni,pedig én is ott alszok minden másnap.És a fizetése maradék részével is elkell számolnija,az apja meg kérdezte a 40ezernél,hogy ez csak fizetés előleg?? Az eddig összespórolt 100ezret is titokban spóroltuk,cirkusz lett volna belőle.:( Mit tanácsoltok,hogyan segítsünk nekik?A pénzt már nem szeretnénk,ezek után,hogy alapvető dolgok helyett cigi és sör:S
2011. aug. 12. 18:13
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
79%
Csak az kb. egy tizede lesz annak, amennyivel a párod száll be
2011. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
79%
úgy könnyű nem elkölteni a pénzed, hogy anyádék költenek rád, meg a pasid és a pasid szüleinél kajálsz, fürdesz a hónap felében ;)
2011. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
3éve együtt vagyunk,együtt spórolunk és sajnálom,hogy muszáj kitanulnom egy szakmát és én nem tudok még dolgozni,pedig szeretnék,sajnos a sikeres érettségimhez elment 4év. Majd ha én is dolgozok főállásban,tudom azt,hogy beleadom a spórolt pénzünkbe,nem megy másként,és erre az összes fiatalnak rákéne jönnie.
2011. aug. 12. 18:39
 14/42 A kérdező kommentje:
Leírom mégyegszer,a barátom is nálunk alszik,fürdik,eszik a hónap felében és anyujéknak semmi sem kell.Szerintem nem élősködök rajtuk,sőt..
2011. aug. 12. 18:42
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Az együtt spórolás miben nyilvánul meg?! Hogy ő gürizik, félreteszi, te pedig bólogatsz neki, hogy ügyes vagy bogárkám?

A sikeres érettségihez pedig mindenkinek elment négy év, ki kell hogy ábrándítsalak:)

Szerintem te el vagy tévedve, kicsit elszállva magadtól, hogy ejj de jól látod a dolgokat, közben krvára nem...

2011. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
anyujék nem költenek rám,tévedés,a rezsit fizetik,a ruháimat már évek óta magamnak veszem,ha kapok mamától szülinapra egy kis pénzt,vagy mikor mentem délhúsba dolgozni.
2011. aug. 12. 18:43
 17/42 anonim ***** válasza:
61%
ja anyádék csak a rezsidet fizetik, meg a kajádat kisanyám, vagy fényevő vagy?
2011. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Szerintetek ha fogok keresni gyakszin 20ezret,hogy birok többet a közösbe dobni,szerintme sehogy.de úgy látom ti tudósok vagytok xd
2011. aug. 12. 18:46
 19/42 anonim ***** válasza:
79%
víz, villany, gáz, kaja, pia, tisztálkodási szerek (tusfürdő, sampon, fogkrém) és még naphosszat sorolhatnám hogy mennyit költenek rád is, csak neked fel sem tűnik...Most arra vagy olyan büszke hogy dolgoztál egy kicsit diákmunkán? Vagy hogy a mamádat lejmolod? Vagy hogy önerőből vettél magadnak egy pólót?:D
2011. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
igen büszke vagyok,tanuló vagyok,és nem tudok addig elmenni dolgozni,amíg szakmám nincs.Szerintem nem kell vállalni gyereket,hogy ha amíg tanuló nem tudod eltartani és a kaját a szájába adni.
2011. aug. 12. 18:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!