Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » És ez közös vagyon? 1 éve...

És ez közös vagyon? 1 éve vagyok férjnél, még előtte összegyűjtöttem x összeget, és az édesanyámnak is van összegyűlt x összege. Most ha ebből a 2 x-ből vennénk édesanyámmal egy kis értékű ingatlant.

Figyelt kérdés
1 éve vagyok férjnél, még előtte összegyűjtöttem x összeget, és az édesanyámnak is van összegyűlt x összege. Most ha ebből a 2 x-ből vennénk édesanyámmal egy kis értékű ingatlant, az én nevemre, akkor az a férjemmel vajon közös vagyonnak számít? Mivel házasságkötés után vettem, bár az ő pénze nélkül?
2011. aug. 13. 10:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%
A házasságkötés után minden feleződik. Tárgytalan kinek a pénzéből.Vedd anyud nevére és így te öröklöd,bár lehet az is közös lenne.
2011. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na itt aztán lett mindenféle megoldás.

Köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 13. 16:32
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Ne írj hülyeségeket! Mielőtt írsz valamit, ha nem tudod, legalább nézz utána. Utolsó előtti vagyok, itt vannak a fogalmak, de írd be a Google-be, és kiadja.


4. A házassági vagyonjog


4.1. A házastársi közös-, és külön-vagyon

A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik. Közös vagyon a különvagyonnak az a haszna is, amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit.


A házastárs különvagyonához tartozik:

a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,

b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

2011. aug. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"A házasságkötés után minden feleződik. Tárgytalan kinek a pénzéből.Vedd anyud nevére és így te öröklöd,bár lehet az is közös lenne."


mindennek az ellenkezője igaz.

ezért kár beírkálni

2012. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!