Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire adjak az alkoholista...

Mennyire adjak az alkoholista apám véleményére?

Figyelt kérdés

Apám sokszor megver (gyerekkorom óta) és ordít velem mindenért. Azért is, mert szerinte csúnya vagyok (anyám se mondta még egyszer sem, hogy szép lennék) :( Ma is elmondott mindennek és még a sört is rám öntötte! Normális, hogy gyűlölöm ezért és ilyenkor meg tudnám ölni?

Nem vagyok már kislány, de ezzel mégis nagyon megbánt, tudom nem kellene hinnem neki, de mégis felzaklat amikor ilyeneket mond. Nem tudom elengedni a fülem mellett így is utálom magam mert szörnyen nézek ki mindig azt érzem, hogy már nincs remény vége az életemnek és minden napom küzdelem, hogy elhitessem magammal nem éri meg megölni magam. Így is elég nehéz és akkor még direkt ezt csinálja velem.

Tényleg nagyon csúnya vagyok ha már ilyet mond, vagy minden részeg ilyen és csak azért mondja mert egy idióta? Régen arcmodell voltam és fotósok is dicsérték a képeimet és sokaknak tetszett. (Most is az lennék, csak nem bírtam csinálni a stressz miatt és most szüneteltetem.. mondjuk amúgy sem komoly ez az egész) Páran mondták akkor is, hogy ronda vagyok, de azt gondoltam azért mert más stílusban mozgok, mint ők és nekik ez nem jön be. Tényleg volt aki azt mondta szép vagyok vagy tetszik neki a szemem pl. Csak nem hazudtak nekem, semmi hasznuk nem származott belőle. Vagy hazudtak volna? :( mindegy...


Különben én úgy tudom, hogy senkinek nem szabad megjegyzést tenni a külsejére és ha csúnya akkor is ugyanúgy beszélgetni kell vele és emberként kell kezelni. Aki valakire rosszat mond főleg olyanért amiről nem tehet az szerintem egy hülye. Komolyan naiv vagyok és buta? Mert ilyenkor rám van kiabálva, hogy "hol élsz te?!". Nem tudom már mi az igazság... Ti hogy gondoljátok?


Még szeretnék kérdezni 2 dolgot... Az egyik, hogy időnként (főleg ha apám a közelemben van) remeg a kezem nagyon és olyan ideges vagyok, hogy alig kapok levegőt.

Sajnos nincs még lehetőségem elköltözni meg hasonlók. Senkihez sem tudok menni.

Eléggé félek, mert a munkámhoz kellene majd a biztos kéz, és ha remeg a kezem vége az életemnek mert amiért idáig dolgoztam nincs többé... ez el fog múlni ha elköltözök és megnyugszom? Általában ha nyugodt vagyok nem remeg, csak egy kicsit bizonytalan. Van erre valami gyógyszer esetleg? Nyugtatókan szedek időnként, ha már nem bírom, és vitaminokat is, magnéziumot is például.


Ti mit gondoltok arról, hogy időnként amikor apám éppen nem ver meg akkor is félek tőle? Valóban nagyon szánalmas és velem van a baj? :( Sokszor ha csak nyúl felém összerezzenek (nem direkt) néha még el is sírom magam. Tudom, hogy éppen nem akar megütni, de mégis elhajolok ösztönösen. Vagy kicsit hangosabban rám szól és a fejem elé teszem a kezem, mint amikor meg akar ütni. Ezek nem mindig vannak csak néha. Általában igyekszem erősnek tűnni. Aggódom, ha ezt meglátják mások esetleg szomszédok akkor az nagyon szánalmas? Eléggé szégyellem magam emiatt. Ha meglátják ezt mások mi jut eszükbe? Egyből arra gondolnak hogy nem vagyok normális? Szüleim szerint én kezelhetetlen vagyok és engem verni kell. Az összes embernek beadták már, hogy én bolond vagyok és nem lehet velem bánni. Valószínűleg el is hiszik mert mindig csak a veszekedést hallják tőlünk.

Mit tehetnék? Helyes ha azt mondom apámnak nincs igaza és nem törődöm vele? És ha azt mondom neki nem vagyok csúnya? Mondhatom azt? Sosem mondja rám senki, hogy szép lennék. Járni se akarnak velem, alig voltak idáig páran akik akartak. Sajnos legutóbb életem szerelmét utasítottam vissza mert azt éreztem nem lennék elég jó neki és felesleges elhinnem, hogy valaha is engem szeretne.

Tudom, elég butaságokat kérdeztem, de nincs senki akitől megkérdezhetném ezeket és nekem most tényleg fontosak ezek a buta kis kérdések. Hihetetlen mennyire elbizonytalanodtam. Fogalmam sincs mi a helyes, semmit nem merek már tenni, mert nem tudom eldönteni, hogy igazam van-e vagy nincs.

Kérlek őszintén válaszoljatok, nyugodtan mondjátok meg ha rosszul gondolom és változtassak. Köszönöm szépen ha valaki elolvasta és válaszol


2009. ápr. 13. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat mar meg ne haragudj de az apad egy allat. A korodat nem irtad meg (lecci lent ird meg) es szerintem aki jarni szeretett volna veled o neki ugy tettszettel meg amilyen vagy, es nem kellet volna visszautasitsd. Szerintem keress megfelelo allast es minel hamarabb menj el otthonrol.

A korod ird le legyszives.

2009. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

apáddal ne törődj. Csak az önbizalmadat akarja letörni, és ahogy olvaslak, sikeresen sajnos... Szerintem feltétlenül fordulj a gyerekvédelemhez, osztályfőnökhoz, iskolapszichológushoz, ehhez jogod van. Hány éves vagy?


Az pedig, hogy remeg a kezed, és alig kapsz levegőt, amikor apád a közeledben van, annak a következménye, hogy ő ilyen vadállat. Ez csak akkor múlik el, ha teljesen kilép az életedből, de akkor is csak hosszú idő után. Ha minél előbb el tudnál menni, az volna a legjobb. Kollégiumba sem mehetnél? Vagy albérletbe másokkal?


Egyáltalán nem veled van a baj, ezt senkinek se hidd el. Te sajnos áldozat vagy. Ha a szüleid azt gondolják, hogy téged verni kell, akkor - már megbocsáss - de szülőként csődöt mondtak. Mi négyen voltunk testvérek, egyikünk sem volt egy angyal, mégsem vertek meg soha. Senkinek nincs joga megütni téged. SENKINEK.


Teljesen normális, hogy gyűlölöd, és meg tudnád ölni. Csodálom, hogy kibírod.


Az a fiú, akit visszautasítottál, nem hallgatna meg? Régóta történt, vagy mostanában? Nem lehetne visszacsinálni? Elmondani neki őszintén, hogy nem bízol magadban, legyen hozzád türelemmel? Akár hozzá is költözni? Csak el abból a mérgező környezetből.


Nagyon-nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Írj majd (akár priviben is), hogy mi a helyzet.

2009. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia egyáltalán nem kérdeztél butaságokat. Egyszerűen arról van szó, hogy téged kicsi korod óta testi-lelki terrorban tartanak, ezért vagy ennyire bizonytalan magadban.

Hiszen soha semmilyen pozitív visszajelzést nem kaptál attól a két embertől, akinek a vélemyényére egy gyerek ad. A reakcióid apád viselkedésére,az, hogy folyton elkapod a fejd stb, teljesen természetes ösztön, hiszen rendszeresen bántalmaz. Ha valaki ezt látná, az tudná, hogy nem te vagy a bolond, mindenkinek leesne, hogy mi áll a háttérben!

Egy a fontos! TE EGY ÉRTÉKES EMBER VAGY! Megérdemled a boldogságot, a szerelmet!

Mindenképpen menj el egy pszichológushoz, hogy segítsen feldolgozni ezt a temérdek traumát, amit el kellett szenvedned. Hidd el nekem, hogy segíteni fog.

Azt írod, nincs lehetőséged elköltözni. Biztos ez? Nem írtad, hány éves vagy?

Nem tudsz esetleg összefogni barátnőkkel, és közös albérletbe költözni? vagy még tanulsz?

Nagyon szeretnék segíteni, ha máshogy nem is, legalább 1-2 jótanáccsal...

2009. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első és legfontosabb dolog az az, hogy ne hagyd, hogy az apád, és jelen esetben az anyád is elhitessék veled azt, hogy te csúnya és verni való lennél.

Az apám 3 éve halt meg, alkoholista volt, úgyhogy jól tudom és érzem, hogy min mész keresztül.

Én is remegtem az idegtől, amikor a közelemben volt, gyűlöltem, ahogy csak gyűlölni lehetett.

Pokollá tette az egész gyerekkoromat, az anyám életét elrontotta.

Ráadásul sörgyárban dolgozott, és minden este berúgva és agresszívan jött haza, itthon ordibált, csorgott a nyála, tört, zúzott mindent.

Minket fizikailag nem bántott, de minden más formában.

Szóval azok alapján, amit leírtál, és a saját átélt tapasztalataim alapján nem vagy bolond, és teljesen természetes az, hogy így érzel, és ezek a reakcióid.

Mivel azt vettem ki az írásodból, hogy édesanyáddal sincs jó kapcsolatod, azt tanácsolom, hogy ahogy csak tudsz menekülj el otthonról.

Szerintem neked bárhol jobb, mint otthon.

Ha nem tudsz elmenni sehová, akkor vállalj a suli mellett munkát, hogy minél kevesebbet legyél otthon, gyűjts minél több pénzt, hogy ha nem lesz más lehetőséged, akkor ki tudj menni külföldre au-pairnak.

Így lenne szállásod is, meg munkád is távol azoktól az emberektől, akik ennyit bántanak.

Szerintem nincs értelme leülni velük beszélni, egy alkoholistára nem lehet sehogy hatni, ő csak a piának él, az anyukád meg nem tudom miért nem áll ki melletted, ez rejtély.

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót, kitartást kívánok Neked, és mert lépni, mert csak jobb várhat rád, mint otthon. :)

2009. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, te sajnos egy alkoholista szulonek az aldozata vagy. Csak azon gondolkozzal minden pillanatodban, hogy hogyan tudsz elkoltozni otthonrol!!!

Nem tudom mennyi idos vagy, mennyi van meg hatra a kozepiskolabol erettsegiig. Talan tovabb is szeretnel tanulni, de azt csak es kizarolag majd akkor tedd, amikor mar biztos labakon allsz, es magadnak finanszirozni tudod majd. Hidd el neked nem a fosuli, hanem a menekules a legfontosabb!

Ha sehova nem tudsz menni nagyszulokhoz, rokonodhoz, akkor kulfoldre menjel ki, pl. au-pair lanynak. Ott megtudod alaponzi a jovodet!

Dehogyis vagy csunya! Biztos vagyok benne, hogy nem vagy csunya, csak az idiota, akasztani valo apad annyira elvette mar az osszes onbizalmadat, annyira megalazott mar tegedet, hogy ezt nevelte beled! O egy undorito fereg, akitol anyukaddal egyutt mar reges-regen el kellett volna mennetek. Nem tudom anyukad miert nem valt meg el tole, hogyan birta azt elnezni, hogy az az idiota ut-ver tegedet, csupan azert, mert az alkoholtol nem lat.

Ha fiu lennel, es erosebb mint o, mar helyreraknad az agyat neki mindennap, hidd el nem merne hozzad nyulni.

Szomoru, hogy igy kell felnonod.

Azon gondolkozzal, hogyan tudnal elmenni otthonrol!!!!! Nyugalomra, normalis eletre van szukseged. A szuleid mar tonkretettek az eletedet elegge, menekulj toluk minel elobb el.

Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon ertekes lany vagy, a kerdesedbe egyetlen helyesirasi hibat sem ejtettel, es nagyon szerenyen kerdeztel.

Apadat elete vegeig kinoznam, mondd meg neki ezt uzenem!

2009. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A legelso valaszolo vagyok.

A 20.37-es valaszolo mintha engem jellemezne:).Nelunk is ugyenigy van csak nem sorgyarban dolgozik. En azt tanacsolom ha van egy kis ismerettseged akkor menj el valaki rokonokhoz lakni esetleg nagymamadhoz is szerintem ha el es nem olyan mint a szuleid akkor szivesen befogadna.

2009. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A valaszom a 20.34-eshez viszonyitottam.
2009. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Szörnyű amit írtál, de ne hibáztasd magad! Mindenképpen fordulj családsegítőhöz, vagy egy másik felnőtthöz, minél hamarabb! Értékes, és minden bizonnyal szép vagy, akire egy szép élet vár! Ne hagyd, hogy ilyen ostoba emberek tönkretegyék már most!

Teljesen tönkre fogsz menni idegileg, ha tovább hagyod ezt, az emberi kapcsolataidról nem is beszélve...

Sok erőt és kitartást kívánok neked, remélem hamar segítséget találsz!

2009. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok nagyon sokat hozzáfűzni,mert jókat szóltak elöttem

Annyi,hogy legyél erős,és igenis hazudtold meg őket,tegyél azért,hogy ők kellemetlenebbül érezzék magukat.Nemtudom,hogy milyen szülők az ilyenek,de az eszem megáll!Nállunk úgy van,hogy anyámmal meg a pasijával élek,és a pasi is alkesz.Mondjuk odáig még nem jutott el,hogy kezet emeljen rám,de én többször is keményebbnek tűntettem fel magam és fiatalon én megfegyelmeztem,hogyha ne hagyja abba elhallgattatom. És eddig sikerrel járok,mert úgy véli,hogy erős vagyok.Szóval,ha netalántán megint bántani merne üvölts vele,akár lökd el magadtól,mert biztos erőt ad a félelem,és hidd el,hogy azért bánt téged,mert önmagával van baja.

És minnél elöbb keress magadnak albérletet,akár szerintem egy szoba is elég neked,nem kell azonnal egy lakás,csak hogy mégis nyugi legyen körülötted,mert pánikbetegség az ami rádtör az apád jelenlétébe.És sajnos elég erős,ahogy leírod,és ezt kezelni kell. Ha vannak megértő barátaid akkor egyet avass be,hátha segít!

KITARTÁS!

2009. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
AZ ÉN KEZEM IS NAGYON SOKAT REMEGETT EGY IDŐBEN, DE MIKOR EGY KICSIT HELYRE JÖTT A LELKI VILÁGOM ELMÚLT A KÉZREMEGÉSEM IS. ÉN SZÉP VAGYOK, DICSÉRTEK MÁSOK IS. A SZÜLEIMMEL JOBAN VAGYUNK SZERETJÜK EGYMÁST, TÖK NORMÁLISAK MÉGSEM MONDTÁK SOHA HOGY SZÉPVAGYOK CSAK KISKORI KÉPEIMRE PL. SZERINTEM APÁD EGY F.ASZ MEG ANYÁD IS MÁR BOCSI HA EZT HAGYJA. SZTEM PROBÁLD KIBIRNI ŐKET ÉS KÖLTÖZZ EL MINÉL ELÖBB
2009. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!