Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőknek mi kell igazán? Egy...

A nőknek mi kell igazán? Egy igazán szerető, gondoskodó férj, aki még ne adjisten egy felelősségteljes apa is lehet akár; vagy egy alkoholista, dohányos, balhés fickó, aki mellett "izgi" az élet?

Figyelt kérdés
Őszintén válaszoljatok, nem kellenek a szentimentális hazugságok!
2009. ápr. 14. 00:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
Gondolod, hogy van olyan barom, akinek egy alkoholista balhés állat kell, aki nap mint nap véresre veri őt is meg a gyerekeit? Nem tudom ,hol hallottál ilyet, de eléggé hiteltelenek a forrásaid. Az izgi szó nálam teljesen mást jelent. Igaz, valahol a szerető gondoskodó férj, aki felelősségteljes apa is lehet, nos ennek a fogalomnak valahol szinonímája az unalom, ami számomra a kapcsolat biztos csődje, az "izgi" szó azt jelenti nekem, hogy az előbbi jó tulajdonságok ötvőződnek azzal, hogy mindig tud nekem meglepetést okozni, nem kizárólag anya mosófőzőtakarítőgép vagyok mellette, fel tudjak rá nézni, akiért naponta kell küzdenem, és ő is újra és újra küzdjön meg értem, azért , hogy meg tudjon tartani.
2009. ápr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

A második típusnál ismét azzal az agymosott sztereotípiával lehet találkozni, hogy a "rosszak" dohányoznak, a "jók" nem. Áááá mekkora hülyeség.


Na ettől eltekintve, biztos a társadalom szerint egy nyugodt, romantikus, gondoskodó, felelősségteljes férfi kéne, hiszen fiatal egyedülálló gyerek vagyok, pici gyerekkel. De azért ez nem teljesen így van. Az ilyen tipikus jófiúk bennem azt látják, hogy engem meg kell menteni mert nekem olyan rossz. Dehogy kell engem megmenteni, Isten őrizz!! Nekem olyan férfi kell, aki társ, egyenrangú partner, aki persze szeret és megbízható, lehet rá számítani és toleráns, de könyörgöm, ne legyen hibátlan!!! Felőlem ugyan dohányozhat (én is dohányzom, bár sajnálom, hogy visszaszoktam, de ez most nem ide tartozik), hát ugye mindenkinek van hibája. Én is elég lobbanékony vagyok, meg impulzív, egy olyan pasi mellett, aki mindent felelősségteljesen, terv szerint csinál, hát engem megenne az unalom. Természetesen egy alkoholista pasit nem viselnék el, és pláne nem engednék a gyerekem közelébe - és most megint kapni fogok, hogy anya létemre ilyet írok le -, de ha néha buliba megyek, én bizony szeretek inni, és szeretem vigyorgósra inni magam. Egy antialkoholista pasi mellett ez nem esne olyan jól, és áá furán érezném magam. Szóval összefoglalva, nekem minta pasi nem kéne, de egy agresszív alkoholista állat sem, egyszerűen csak legyen vagány, de legyen helyén az esze azért.

2009. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%
Kösz, de sem az alkoholistából, sem a dohányból nem kérek. A balhéból még kevésbé. Mi az "izgalmas" abban, ha az apa egy alkoholista, aki veri a családját, és elissza a gyerekek könyvére szánt pénzt? Az én párom egyik tulajdonságnak sem felel meg ezek közül, mégis izgalmas mellette az élet. Mert humoros, mert a társam. A dohányosok pedig nem rosszak, hanem függők, és nincs akaraterejük.
2009. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy mi kell, hogy mi van: ha férjnél van, aki szereti, tiszteli, szép, egyszerű házasságban élnek, akkor izgalomra vágyik, és "rosszfiú" kéne, ha meg egy csapodár, ne adj isten brutális állattal él akkor meg egy jóságos, nyugodt férjre vágyik...

De tényleg, nincs ilyen, hogy ez, vagy az kell.

Ahány nő, annyi fajta. Én személy szerint "leányként" mindig a nagyobb-hangosabb életet élő fickókat szerettem, férfiasabbnak tűntek.

A férjem viszont tényleg jó férj, isteni apuka. Egyszerűen imádom. Mert lehet rá számítani, mert ő a hátterem. Igen, nagyon férfiasak a mulatozós, szórakozós pasik, de nem cserélném el a páromat egyre sem.

Ez nem szentimentális hazugság, meg tudom tenni a különbséget.

Persze ismerek olyan nőt, aki ha a földre levert a barátja, mert éppen részegen ehhez volt kedve, akkor sem hagyta ott. Mindig jól elmagyarázta, hogy miért tart ki mellette. Pedig erre egyetlen magyarázatot látok: szereti. Pedig jobban tenné, ha sikítva menekülne egy ilyen kapcsolatból, de hát ő tudja.

Visszatérve a témához: én harmincas éveimben járó nőként azt mondom, hogy nekem az a férfi a szememben, aki a családja körül van, aki jó apa igyekszik lenni, mert ez sokkal több férfias kitartást igényel, mint csapodárkodni, linkeskedni.

2009. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
Szívre tett kézzel, hogy a második típusút messziről elkerülöm! Nagyon messziről!
2009. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
az apa típus a nyerő nálam, ne dohányozzon és ne igyon max. alkalmanként.
2009. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%
Igazán? Az, mint mindenkinek, akit szeretni tudok, és viszont szeret. Az igazi.
2009. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%
Most nézem, hogy azt írtam, hogy "fiatal egyedülálló gyerek vagyok pici gyerekkel" :D Azt akartam, hogy fiatal egyedülálló nő vagyok pici gyerekkel :D
2009. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%
Én még fiatal vagyok, és még egy-két évig nem is szeretnék férjhez menni, de azért beszállok én is a "vitába". Számomra egyértelmű, hogy a második kategóriás férfiakat elkerülöm, és ezt szívre tett kézzel mondom. Nekem egy nem dohányzó, alkoholt kerülő (na jó néha-néha egy egy pohárral oké, de semmi több), gondoskodó, felelősségteljes, megbízható barát kell, akiből később férj lehet. El sem tudom képzelni, hogy egy alkoholistához, egyátalán csak odabújjak, megcsókoljam, vagy mutatkozzak vele az utcán. Mi az izgis abba, hogy minden nap úgy kellene hazaérnem, hogy úristen, vajon most mennyire ivott be, vajon megint megver? Ez nem izgi, ez félelmetes. Egy felelősségteljes nő, nem tud nyugodt szívvel egy ilyen "apának" gyereket szülni, mert nem akarhatja, hogy a szeme fénye átélje ugyanezt. Komolyan le lehet pontozni, hiszen én még tényleg nem állok a házasság küszöbén, a kérdés nőknek szól, és én még nem nevezném magam nőnek, csak nagyon nagy kislánynak, csak gondoltam leírom, hogy a fiatalabb nemzedékben is van olyan, aki nem bukik a balhés fiúkra, "férfiakra", akit nem érdekel, hogy a srác mennyire menő attól, hogy balhés.
2009. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
64%

Nekem az első nagy szerelmem a második kategóriába tartozott: igazi "rosszfiú"..Bulihegyek, balhés pasi, sok haver/barát és barátnő..sosem tudtam mit hoz a holnap, vagy egyáltalán a délután :) Kiszámíthatatlan, pontatlan, de mégis imádnivaló..Igazán izgalmas volt mellette az élet :)) A mostani párom, aki viszont a vőlegényem az ellenkezője: mindig lehet rá számítani, kiszámítható, megbízható, tudom hogy gyermekeimnek jó apja lesz stb.. De be kell vallani, jóval unalmasabb mellette az élet, hiányzik az izgalom, a pörgés....

Én azt mondanám, az "igazi" a kettő között lenne...

2009. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!