Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad azt az utat amit...

Megbántad azt az utat amit választottál? Újrakezdenéd? (család, gyerek)

Figyelt kérdés
34 éves nő vagyok. Benne vagyok már 10 éve egy rossz házasságba. Igen súlyos anyagi gondjaink vannak. Én nem ilyen életre vágytam, egyszerűen nem vagyok boldog! De van egy férfi az életemben (a férjem mellett), aki megad mindent(fizikai, lelki szükségletek) és boldoggá tesz. Mellette olyan az életem mint amilyennek elképzeltem. Ez a viszony már 2 éve tart. És most már lépnem kell, tudom. Az egyetlen ami visszatart a 6 éves kislányom. Nem tudok dönteni. Mit tanácsoltok?
2011. aug. 16. 14:35
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egyfelől gerinctelen dolog amit teszek, másfelől viszont a férjemtől a gondokon kívül más nem kapok. Se szellemi, se testi kapcsolat nincs köztünk, azóta, hogy csődbe ment a cége. Mellette voltam, segítettem ahogy tudtam, 3 műszakban dolgoztam stb. Próbáltam helyrehozni, ő viszont még csak a látszatát sem mutatta, hogy tenni akar a kialakult helyzet ellen.

Az új párom viszont megbecsül, megért, meghallgat, szeret, törődik velem. Nem mellesleg olyan biztos anyagi hátteret tud nyújtani, ami a lányomnak is csak javára válhat.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. aug. 16. 14:48
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem egyszerű ez a dolog.A férjedről nem írtál semmit.Csak azért mentél félre mert anyagi gondjaitok vannak?Vagy szemét is?Mit dolgozik?Nem tesz meg mindent értetek?

Ha a másik férfival leszel akkor már nem lesznek anyagi gondjaid?

Ha meg teszed ezt a lépést, az nem biztos, hogy olyan könnyű lesz...sőt.Ha hitel van, vagy házasságban vett autó, ház, mosógép...stb, akkor a válás az biztos, hogy nem 1 év lesz!Ismertem olyat akinek 2 éve tartott, azt nem tudom mikor lett vége, mert nem beszélünk.Ügyvédi költség..meg ilyenek.A pasid ezt mind vállalná?Biztos, hogy olyan biztos az?

A lányod meg 6 éves..nem csecsemő, igenis felfogja mi van körülötte, és nagyon is meg viselheti!

2011. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
42%

A gyereket meg vedd magadhoz, a bíróság meg úgyis az anyát fogja előbb nézni. Meg ha ott anyagi gondok vannak, akkor meg végképp hozzád kerül, hogyha az 2 éves kapcsolatodban jobbak a körülmények. Ebben biztos lehetsz, hogy a gyerek hozzád fog kerülni.


Jaja,milyen jó is lesz,ha elmondja a bíróságon,hogy a házassága mellett két éve tartó kapcsolatában jobbak a körülmények!!!Mindjárt neki ítélik a gyereket,annak,aki két éve félre *****

2011. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

biztos vagy benne ha a férjeddel elváltok olyan lesz a továbbiakban mint ami most megy 2 éve??mert lehet hogy a kislányod megzavarja a szerető "lelki békéjét".. ezt úgy értem hogy ez neki jó lehet hogy nem ő az apja és hogy csak te vagy neki.Beszélj vele és én nem ítéllek el, inkább most lépj mint később, csak meg ne bánd és ha két szék közül a padlóra esel, legyél erős felállni már csak a lányod miatt is.

26/L

2011. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
59%
Ja, értem. Férj cége tönkremegy ---> mész félrekúrni egy gazdag pasihoz. Gratulálok.
2011. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

ha elválnál, nagyon fájna a kislánynak, de még csak hat éves, hozzá tudna szokni. én 14 voltam mikor a szüleim elváltak, és volt két kisebb testvérem is. én, mint "áldozata" egy ilyen dolognak, azt mondom, hogyha nagyon elfajul a házasság - veszekedések, legrosszabb esetben verekedés(?) - akkor érdemes elválni, de hogyha úgy ahogy megvagytok, akkor a kicsinek mindenképpen jobb ha együtt maradtok. azért mégis csak az apukája, és mindkettőtöket szeret. tudod milyen rossz elosztott gyereknek lenni? :c egyszer apámé, egyszer anyámé vagyok... és az élettársaik utálnak és én is őket. szerintem - mondom, hogyha megvagytok a férjeddel - várj amíg a lányod 18 lesz. de mondjuk ha az a férfi bevállalja a lányodat, és kijönnének egymással (jól), és nem lennének anyagi gondjaitok, akkor az még jobb is. végül is az én egyetlen problémám is csak az hogy alig van mit enni.


bocsi az összevisszaságért :D:D ^^"

2011. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:52


Teljesen egyetértek!!!Nekem is ez jött le ebből a sztoriból..

Még hogy a nőknek nem számít a pénz???Mindig is tudtam hogy így van,de most megbizonyosodtam róla hogy az összes nő lényegében pénzért b@szik és a jobb élet reményében bármire hajlandóak.Na majd tönkre megy a következő pasas is akkor majd kereshetsz egy másikat és szét teheted a lábikódat ismét!:P

2011. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

A párom nagyon szereti a gyerekeket, neki nincs sajátja. Ismerik egymást a lányommal, jól kijönnek. Töltöttek együtt már egy hetet is.

Ő már a kapcsolatunk legelején biztosított róla, hogy segíteni fog, bármivel is jár majd ez a válás, támogat engem, és vár rám ameddig kell. Tudom, hogy őszintén szeret, és én is őt!

A férjem pedig szinte biztos vagyok benne, hogy tud rólunk, mégsem tesz semmit.

2011. aug. 16. 14:59
 19/26 anonim ***** válasza:
En megértem a férjedet, hiszen padlóra került, nem elég, hogy tönkrement anyagilag most még te is elhagyod.Ami a legrémesebb, hogy szeretõt is tartasz. Ja csak azt sem felejtsd el, hogy ez az ùj pasid, lehet majd késõbb màs nõ utàn is nézhet.Legfeljebb akkor nem, ha jóval idõsebb nàlad.
2011. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
32%

"Nem mellesleg olyan biztos anyagi hátteret tud nyújtani, ami a lányomnak is csak javára válhat." - ekkora egy ganéjságot! a pénzről szól minden? minek van lányod, ha nem tudod eltartani? erre nem gondoltál mikor megcsináltad? más többgyerekes család tisztességesen él egy fizetésből, te meg a lányod sem tudod eltartani.

ha a férjed lennék, és ezt megtudnám, hazamennék és rendesen elvernélek, majd kitenném a szűröd. 2 éve minden nap hazudsz szerencsétlennek....

2011. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!