Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tök elegem van már ebből az...

Tök elegem van már ebből az egész ajándékozásból, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyedül élek,és rohadtul nem fényesen! Mióta az eszemet tudom, ünnepelve volt nálunk a szülinap, névnap meg a kiskutya faxa is! Nem tudom kinél van ez még így, de minden egyes ünnepre mindenkinek minimum 5000Ft-os ajándék azért elég szívás! 1 hónapban min. 2 embernek van valamije! Nem igaz, hogy anyámék nem tudnák leállítani ezt az egészet, ugyanis én elég hülyén érezném, ha nálam szakadna ez meg, vagy ha én mondanám, hogy én többet nem költök senkire! Normális életem sincs, de nővérem 3 gyerekének még a gyereknapon,mikuláskor, meg mittomén mikor is bizonyítanom kell, pedig olyan gazdagok, nem is értékelnek már semmit. Akkor ott van nővérem, sógorom, anyu, apu, Magamnak meg soha nem jut semmi! Ok, nekem is adnak, de ugye anyuéktól 1, meg nővéreméktől 1 ajándék! Én meg adok 100 felé!

Hogyan lehetne ezt finoman lezárni? Adnátok tippeket?

Köszönöm szépen!


2011. aug. 17. 11:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs névnapozás, max. sms köszöntésben. Szülinapokat összevárjuk, egy-egy jó hangulatú családi banzáj van jelképes ajándékokkal, nem nagy érvágás. Karácsony dettó, a jó hangulat a lényeg. A gyerkőcöknek van ami kell.


Próbáld meg a saját készítésű ajándékokat, akinek meg nem tetszik, azzal ne foglalkozz.

2011. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben kilépnék a versenyből. Ennek csak akkor lesz vége, ha leállsz.


Nem kell magyarázkodni, egyszerűen csak vegyél olcsóbb ajándékokat. Egyébként az olcsó ajándékok között is lehet nagyon jókat találni, ha rászánsz egy kis időt a keresésre + az ötletelésre, hogy mit vegyél, vagy esetleg készíthetsz te valamit. Idővel majd lehet ők is olcsóbbat vesznek neked.


Ha valaki mégis akadékoskodna, akkor mondd el neki, hogy nem állsz jól anyagilag. Az ajándék értéke meg amúgy sem az, hogy mennyibe került. Aki ilyenen megsértődik, azzal nem kell foglalkozni.

2011. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A rokonság egy nagy dilemma után, hogy kinek mit vegyünk, megbeszéltük, hogy senki semminek nem vesz semmit. A gyakorlatban ritkán azért becsúszik egy-két kis értékű (1000 Ft.) dolog. Én viszont kölön megmondtam mindenkinek, én sem kérek, és tőlem se várjanak el ajándékokat, még kis értékűeket sem. Nekem nem jön be ez az idemegyek, odamegyek, mit adjak neki, mennyit költsek rá, tetszeni fog-e neki dolog. Megértették, elfogadták, működik.
2011. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ha a drága ajándéknál is nyavalyognak, akkor az olcsó ajándéknál is ugyanúgy fognak... szval én a helyedben azoknak, akikkel annyira nincs jó kapcsolatod, letudnád az ajándékozást vmi max. 1000 Ft-os aprósággal (gyereknek vmi apró játék/100 Ft-os boltból vmi "cuki", felnőttnek csoki, virág, bor, testápolószett, kávé, tea stb.)... gyerek kaphat többet szülinapkor meg karácsonykor max. És nem kell magyarázkodnod, illetve ha rákérdeznek, akkor igenis mondd el, hogy 1) gondoltál rájuk, mivel adtál ajándékot, és kben is a szándék a fontos, és nem az érték (ha meg nem akarják megérteni, ez sem kötelező), 2) te sem vársz el ilyen értékű ajándékot viszont, 3) tényleg nem vagy túl jó anyagi helyzetben, és tényleg nehéz kiadnod ennyi pénzt ajándékra, amikor magadra alig tudsz költeni...
2011. aug. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!