Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem miért ilyen tutyimuty...

A férjem miért ilyen tutyimutyi? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már régen írtam ki kérdés a témával kapcsolatban. Szóval anyósom anno kb. 3 éve felelőtlenül egy barátjának kölcsönadott 7 millió forintot. A szép az egészben,hogy ez a lakásának az ára, mert ahol most lakik, onnan nyáron majd el kell jönnie, ebből akartunk neki lakást venni. A barát cége bebukott, nem tud fizetni. Legalább is ezt állítja, de ha jobban belemegyünk dolgokba, tudna fizetni, még ha nem is a teljes összeget. Nyilvánvalóvá vált,hogy anyós kezéből kicsúszott a dolog, szerintem még ő érzi magát kellemetlenül,ha felhívja a komát, hogy mi van a pénzzel. Férjemnek már többször mondtam,hogy beszéljen ő a pasival, mondja el,hogy anyósnak ez a pénz tulajdonképpen a lakhatása, és mindegy,hogy hogy,de adja vissza.

Ezért kb. másfél éve nyúzom a férjem. Mindig mondja,hogy oké, beszélek anyuval, hívja ide a pasit. Nem értettem, miért nem hívja fel ő. Most nyár elején került fel megint szóba,hogy oké,akkor egy héten belül leülnek beszélni a dologról. Ez volt júliusban. Múlthéten megemlítettem a férjemnek,hogy én fogom felhívni a pasit, ha megharagszik anyós,ha nem, hogy jöjjön el valamikor. Mondta a férjem,hogy most már tényleg beszél az anyjával,hogy legyen valami. Ma eszembe jutott (nekem sajnos mindig eszembe van),hogy miért nem történik semmi megint, erre mit mivel jött a férjem. Hogy beszélt anyósommal, de a pasinak most születik a 2. unokája és majd utána jön el! Mi van?????? Mi köze a gyereknek ehhez az ügyhöz? Nem az apja,hanem a nagyapja. Miért ne jöhetne el egy 30 percre beszélni?

Annyira idegesít,hogy a férjem ilyen tutyimutyi,hogy nem tesznek meg mindent azért,hogy ez a pénz visszakerüljön, én lobbizom érte, akinek még csak nem is annyira fontos.

Beszéljek én a pasival a hátuk mögött? Hogy vegyem rá a férjem,hogy álljon végre egyedül a sarkára?


2011. aug. 18. 10:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
7 millio ft elég sok pénz nekem/neked, és még sokaknak. De nem lehet, hogy a férjednek, meg az anyosodnak ez kb annyit ér, mint egy 5ezres?:S
2011. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet, hogy a férjednek van valami haszna az ügyletből?Azért odázza a dolgot?
2011. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Molly086 válasza:
Nem írtatok szerződést a kölcsönről? Talán azzal érvényesíthetnétek a követelést.
2011. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Én még meg is érteném, hogy az unoka miatt nem ér rá, de mi van, ha csak kibúvó? Bár én a helyedben kimaradnék ebből, oldják meg.
2011. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem! Én igen, sok pénz, főleg anyósnak,mert ahogy mondtam neki ebből lakást kellene venni, hogy ne albérletbe kelljen menni 55 éves fejjel, ha majd innen költöznie kell, ahol most lakik!

A férjemnek az lenne a jó,ha a pénz visszakerülne, hiszen akkor tudnánk az anyukájának lakást venni. Sőt az az ő és a tesója nevére kerülne, tehát neki mindenképpen jó lenne.

Nem értem miért ilyen tutyimutyi.

Pont mondtam neki,hogy apukámnak egy kicsit kevesebbel tartoznak, de megy utána, intézi, bíróság stb. pedig ő nincs is arra pénzre rászorulva.

Már tényleg ott tartok,hogy felkeresem a pasit,hogy tudja-e anyós mekkora gondban van,mert ahogy anyóst ismerem, nem is biztos,hogy elmondta neki,hogy ez a pénz merre meddig!

2011. aug. 18. 11:10
 6/24 anonim ***** válasza:
ha az anyóst nem érdekli a saját pénze akkor téged miért érdekel ennyire?
2011. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Van papír a kölcsönről!

Én kezdem úgy látni,hogy ez a "barát", aki állítólag mindent elkövet,hogy visszaadja a pénzt, még sem követ el teljesen mindent!

2011. aug. 18. 11:11
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha van papír róla, akkor irány egy jó ügyvéd, aztán a bíróság!
2011. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A férjed konfliktuskerülő?

Szerintem igen. Te a hátuk mögött semmiképp ne beszélj a pasival! Az ilyenek nem szoktak jól elsülni, még a végén anyósod és a férjed is megharagszik rád, mert végülis nincs sok közöd hozzá. Azt tudod tenni, hogy valahogy elrángatod anyósod és a férjed egy ügyvédhez vagy az ügyvédet hívod oda a lakásotokra és akkor nincs kibúvó és megtesztek mindent, hogy a pénz visszakerüljön a tulajdonosához. Sok sikert!

2011. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem te azért parázol, nehogy nálatok kössön ki az anyós. :))
2011. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!