Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem miért ilyen tutyimuty...

A férjem miért ilyen tutyimutyi? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már régen írtam ki kérdés a témával kapcsolatban. Szóval anyósom anno kb. 3 éve felelőtlenül egy barátjának kölcsönadott 7 millió forintot. A szép az egészben,hogy ez a lakásának az ára, mert ahol most lakik, onnan nyáron majd el kell jönnie, ebből akartunk neki lakást venni. A barát cége bebukott, nem tud fizetni. Legalább is ezt állítja, de ha jobban belemegyünk dolgokba, tudna fizetni, még ha nem is a teljes összeget. Nyilvánvalóvá vált,hogy anyós kezéből kicsúszott a dolog, szerintem még ő érzi magát kellemetlenül,ha felhívja a komát, hogy mi van a pénzzel. Férjemnek már többször mondtam,hogy beszéljen ő a pasival, mondja el,hogy anyósnak ez a pénz tulajdonképpen a lakhatása, és mindegy,hogy hogy,de adja vissza.

Ezért kb. másfél éve nyúzom a férjem. Mindig mondja,hogy oké, beszélek anyuval, hívja ide a pasit. Nem értettem, miért nem hívja fel ő. Most nyár elején került fel megint szóba,hogy oké,akkor egy héten belül leülnek beszélni a dologról. Ez volt júliusban. Múlthéten megemlítettem a férjemnek,hogy én fogom felhívni a pasit, ha megharagszik anyós,ha nem, hogy jöjjön el valamikor. Mondta a férjem,hogy most már tényleg beszél az anyjával,hogy legyen valami. Ma eszembe jutott (nekem sajnos mindig eszembe van),hogy miért nem történik semmi megint, erre mit mivel jött a férjem. Hogy beszélt anyósommal, de a pasinak most születik a 2. unokája és majd utána jön el! Mi van?????? Mi köze a gyereknek ehhez az ügyhöz? Nem az apja,hanem a nagyapja. Miért ne jöhetne el egy 30 percre beszélni?

Annyira idegesít,hogy a férjem ilyen tutyimutyi,hogy nem tesznek meg mindent azért,hogy ez a pénz visszakerüljön, én lobbizom érte, akinek még csak nem is annyira fontos.

Beszéljek én a pasival a hátuk mögött? Hogy vegyem rá a férjem,hogy álljon végre egyedül a sarkára?


2011. aug. 18. 10:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem ezek után én sem a férjedet! Az egy dolog, hogy segít az anyukájának, de úgy, hogy a családjától meg elvonja azt, amit összegyűjtöttetek (vagy összegyűjtött). Igen, ha ő gyűjtötte, végülis joga van annak adni, akinek akarja, csak azért mégis furcsa, hogy ahelyett, hogy azért futna, hogy az anyjának a pénze meglegyen, inkább odaadja, amit nektek spórolt össze, amiből a család tovább tudna lépni. Az tényleg jó megoldás lenne, amit az előttem író válaszoló írt, hogy megmondani, hogy nem kap egy fillért sem az anyósod, de ha a férjed gyűjtögette, akkor arról végülis ő határozhat, hogy mire költi. Csak hát ugye furcsa....
2011. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Hát igen! Csak már annyiszor összevesztünk azon,hogy ez a pénz akkor is az anyjáé, mert segíteni kell neki. Ez mind szép. És segítsünk is, csak itt nem arról van szó,hogy anyukának mondjuk megemelkedett a hitele, amit nem bír már fizetni, hanem,hogy nem törtet úgy a pénze után,ahogy kellene.

Férjem két barátja nemrég megtudta ezt. Nálunk voltak vacsorán és felkerült szóba. Eddig nem reklámoztuk, neki elmondtuk. A reakció az volt,hogy ők már régen beszéltek volna a faszival, ha akarja anyu,ha nem, nem értik a férjem,hogy még miért nem hívta fel stb. Tehát nem csak én gondolom,hogy ha már anyós nem, akkor a férjem erőltethetné a dolgot.

Ez a mostani kifogás is. Hogy azért halasszuk el a beszélgetést,mert neki unokája FOG születni. És ezt nem a faszi találta ki,hanem anyós ennyire "kedves",hogy jaj, most ne zaklassuk,mert jön a gyerek!

2011. aug. 18. 14:17
 23/24 anonim ***** válasza:

És anyós háza táján amúgy minden rendben? Azért ez a túlzott kedvesség és lebeszélés a férfival való találkozására már-már gyanússá kezd lenni..

Nem értem én sem a férjed...azért 7 millió ft-ot nem kéne ilyen könnyelműen kezelni..

2011. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Ma reggel jól össze is vesztünk! Kiderült,hogy nem a faszi mondta,hogy azért nem jönne mostanában el,mert unokája születik,hanem a férjem mondta az anyjának,hogy akkor ne hívd el, majd utána. Megáll az eszem!

Mondtam is neki,hogy akkor azért, mert tutyi-mutyi és tologatja a találkozót! Na mondom szép! Azt mondja,hogy kellemetlen. Mondom mi? Könyörgöm nem ti vagytok az adósok,hogy kellemetlen legyen. 7 milliónál meg egyébként sem kellemetlenkedünk.

Komolyan nem hiszem el,hogy ennyire pipogya. Mondtam,hogy ha jövőhét keddig nem beszél le a faszival egy találkozót én fogom felhívni!

2011. aug. 19. 08:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!