Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem miért ilyen tutyimuty...

A férjem miért ilyen tutyimutyi? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már régen írtam ki kérdés a témával kapcsolatban. Szóval anyósom anno kb. 3 éve felelőtlenül egy barátjának kölcsönadott 7 millió forintot. A szép az egészben,hogy ez a lakásának az ára, mert ahol most lakik, onnan nyáron majd el kell jönnie, ebből akartunk neki lakást venni. A barát cége bebukott, nem tud fizetni. Legalább is ezt állítja, de ha jobban belemegyünk dolgokba, tudna fizetni, még ha nem is a teljes összeget. Nyilvánvalóvá vált,hogy anyós kezéből kicsúszott a dolog, szerintem még ő érzi magát kellemetlenül,ha felhívja a komát, hogy mi van a pénzzel. Férjemnek már többször mondtam,hogy beszéljen ő a pasival, mondja el,hogy anyósnak ez a pénz tulajdonképpen a lakhatása, és mindegy,hogy hogy,de adja vissza.

Ezért kb. másfél éve nyúzom a férjem. Mindig mondja,hogy oké, beszélek anyuval, hívja ide a pasit. Nem értettem, miért nem hívja fel ő. Most nyár elején került fel megint szóba,hogy oké,akkor egy héten belül leülnek beszélni a dologról. Ez volt júliusban. Múlthéten megemlítettem a férjemnek,hogy én fogom felhívni a pasit, ha megharagszik anyós,ha nem, hogy jöjjön el valamikor. Mondta a férjem,hogy most már tényleg beszél az anyjával,hogy legyen valami. Ma eszembe jutott (nekem sajnos mindig eszembe van),hogy miért nem történik semmi megint, erre mit mivel jött a férjem. Hogy beszélt anyósommal, de a pasinak most születik a 2. unokája és majd utána jön el! Mi van?????? Mi köze a gyereknek ehhez az ügyhöz? Nem az apja,hanem a nagyapja. Miért ne jöhetne el egy 30 percre beszélni?

Annyira idegesít,hogy a férjem ilyen tutyimutyi,hogy nem tesznek meg mindent azért,hogy ez a pénz visszakerüljön, én lobbizom érte, akinek még csak nem is annyira fontos.

Beszéljek én a pasival a hátuk mögött? Hogy vegyem rá a férjem,hogy álljon végre egyedül a sarkára?


2011. aug. 18. 10:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
szerintem hívd fel a pasit, hogy jogi útra terelitek a dolgot és kész. Legközelebb már menjen a papír az ügyvédtől.
2011. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Az egész család jogász!:)

Anyós nem költözne hozzánk, tehát nem ezért aggódom!

2011. aug. 18. 13:20
 13/24 anonim ***** válasza:
akkor miért aggódsz, hogy a pénz elveszik nem lesz belőle ház és nem lesz mit örököljön a férjed?
2011. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Na tipikus! Mindenki azt hiszi,hogy minden jogász milliókat keres!:))

Egyébként,ha valaki értékeli a pénzt, akkor annak 7 millió, így is-úgy is érték!

De nem azért aggódom,hogy a férjemnek nem lesz lakása. Hanem,hogy nem kerül meg 7 millió! Remélem a súlyát nem kell magyarázni!

2011. aug. 18. 13:43
 15/24 anonim ***** válasza:
77%

de anyósodat kell hogy érdekelje ez a téma, hisz az ő pénze, ha ő sz.rik rá akkor te a fejed tetejére is állhatsz nem fog a pénze után menni.

A férjedet is hiába zaklatod ezzel, itt a kedves anyósnak kéne lépni.

2011. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak. Ha az anyósod nem tesz meg érte mindent és a férjed sem, akkor te a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem tudsz mit csinálni. Mert közöd csak nagyon-nagyon közvetve van hozzá. Elsődlegesen anyósod pénze. Nekem is az fordult meg a fejemben, hogy nem szeretnéd, hogy odaköltözzön hozzátok anyósod.

Azt viszont nem értem, ha az egész család jogász, akkor ha nem is a palival, de magatok között összeülve miért nem találtatok ki valamit, amivel lépni lehetne az ügyben? Főként, hogy papír is van róla. Szóval nem értem......

2011. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nem ilyen egyszerű. Jogi lépéseket azért nem tettek még, mert ő elvileg "barát"! Tehát anyós még mindig jóban van vele! Csak most kezd rá jönni,hogy a pasi nem erőlteti annyira a pénz visszaadását, mint ahogy anyós eddig gondolta.

De nem is az a fő bajom,hogy nem tudják sehogy visszaszerezni,hanem,hogy nem erőltetik annyira.

Azért vagyok kicsit kibukva, mert a férjem fundamentája, amit a házunkra akartunk meg a születendő babára költeni, most megy anyósnak, hogy ha a faszi nem adja meg a pénzt,akkor legyen önereje hitelre. A faszi mindkét gyerekének van lakása Pesten, nálunk meg anyós miatt hitelt kell,hogy felvegyen!

Szóval úgy vagyok vele,hogy ha már a nehezen összerakott pénz erre megy el, akkor kicsit jobban kellene erőlködni a dolgon!

2011. aug. 18. 13:54
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

na akkor odaállsz anyósod elé és megmondod neki, hogy figyelj mama ott van a 7 millád a haverodnál, szépen visszaperled tőle, mert tőlünk egy forintot sem fogsz kapni, hisz nekünk is van hova rakni.

A férjednek is megmondod, hogy a háztól nem vihet el egy árva forintot sem a mamához, ne legyen lusta a pénze után járni.

2011. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ja hát ezt kifelejtetted eddig, hogy miért vagy kibukva rajta. Ez teljesen érthető, de sajna te valóban nem tudsz sokat tenni, max. szajkózod a magadét, amíg anyósod nem látja bebizonyítva általad, hogy egy szemét az ürge, akinek pénzt adott és esze ágában sincs visszaadni.
2011. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszi! Bár csak ilyen egyszerű lenne! A pénz az övé, és nyilván oda fogja adni az anyjának, ha törik,ha szakad. Ezzel már megbarátkoztam, még ha nehezen is. Csak minden nap eszembe jut,hogy agyalunk,hogy baba dolgait, hogy tudjuk megvenni minél kevesebből, a 7 milla után nem nem szalad senki!
2011. aug. 18. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!