Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan ezért veszekszünk!...

Állandóan ezért veszekszünk! Te eltudnád viselni?

Figyelt kérdés

Párom állandóan kommentelget, lájkol facebookon. Bárki bármit kiír, szinte teljesen mind1 neki van hozzáfűzni valója. Kezdetben azt hittem, hogy csajozni akar de rájöttem hogy nem, csak "így szórakozik", vagy nem tudom miért jó ez neki.

Alapjáraton nem igazán kommunikatív típus nem komondottan szeret beszélgetni, chatelni imád. Van hogy kommentel valakinek, de ha öszefut az illetővel 2szót sem beszél vele. Arról már szerencsére sikerült leszoktatnom, hogy élete minden mozzanatát megossza az adatlapján. De erről nem tudom.

Újabban törli a kommentjeit(csak az adatlapjáról), hogy még véletlenül se láthassam és ne veszekedhessek vele. Én meg rászoktam arra, hogy egyből adatlapját nézem, ellenőrizgetem. Kezdek szánalmassá válni.

Másik dolog, ha valakit bemutatnak neki, vagy épp csak pár szót beszél egy illetővel már veszi is fel az ismerősei közé.

Annyira gyerekesnek találom, sőt kissé szánalmasnem is és nem tudom megértetni vele, hogy ez engem miért zavar!

És a hab a tortán, hogy egy közel 30 éves férfiról van szó.

Egyébként semmi gond nem lenne a kapcsolatunkból, de ezt a facebook baromságot képtelen vagyok tolerálni.

Félek, hogy rámegy a kapcsolatunk.

Mit gondoltok?


2011. aug. 23. 12:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
ajjaj, hát akkor ez azért egy kicsit több az ártatlan hobbinál, mert ez a szokás kezdi átvenni a hatalmat és kiszorítani a valóságot. annyira azért nem kell megijedni, szerintem ne piszkáld, nem érsz el vele semmit, csak megalázod. inkább próbáld társként, partnerként támogatni abban, h kimozduljon, időben odérjen, az igazi bartaival beszélgessen, stb. ersze, gondolom eznehéz, mert téged is bánt, ha a fb miatt késik a randiról, nyilván úgy érzed, nem tisztel. ez egyfajta függőség, amilyen észrevétlenül bele tudnak csúszni sokan, olyan észrevétlenül ki is lehet őket rántani belőle. csak ne hagyd magára és nem hagyd, h elhatalmasodjon. van egy barátom, aki egyszer addig fejlesztette ezt, hoyg miután már 3 hete nem ment be dolgozni, és nem volt elérhető mobilon (lemerült és nem töltötte újra), a szülei kérésére rátörték az ajtót ő meg ott ült a gép előtt többhetes arcszőrzettel egy csomó üres pizzásdoboz társaságában. na, ő sokkal durvább volt a párodnál, mára mégis teljesen le tudott állni. és persze, itt is, mint mindig: keresd a nőt :)
2011. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Az más, ha annyira függő, hogy nem tud elszakadni a géptől. De akkor sem azt kellene csinálni, hogy ellenőrizgeted és behisztizel, ha meglátod, hogy kommentel valahol.

Inkább sok érdekes, közös programot szervezni a barátokkal közösen, meg csak úgy kettesben is, ahol tudod, hogy jól érzi magát és kirobbantani a gép mellől, élvezze inkább az életet. Gépezni meg ráér az unatkozó, üres óráiban is.

2011. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
75%

Elég nagy baj, hogy virtuális életet él. :(

A normál világban kellene beszélgetni, nem a neten chatelni. :(

Ez a világ van ma.

2011. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Igen el tudnám viselni,hisz ő is elviseli az én hülyeségeimet.Fifti-fifti.

A párom utálja a f.b ot én naponta fennt vagyok,soha nem nézett bele az adatlapomba,ha nyitva marad soha nem szolt hogy ez vagy az kicsoda,mit akar,miért lájkolsz.Nekem ez a szórakozásom,neki más...

2011. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ha ilyen függő, az már gáz. Engem is zavarna, megértelek. Szimplán annyi történt, hogy beszippantotta magába ez az ál világ, mert ott sok ismerőse van, tud beszélgetni, gondolom sokan lájkolják a hozzászólásait, úgy érzi, hogy kedvelt és elismert ember. Valahogy építeni kellene az önbizalmát, hogy azt érezze, a valóságban is fontos, szeretik.

Ha ennyire zavar ez a dolog, én azt ajánlom, hogy adj neki ultimátumot: vagy szakítasz vele, vagy mérsékeli a facebook-ozást. Ha megpróbál változtatni, és rájön, hogy ez nem normális dolog, akkor jó, de ha képtelen rá, akkor kifogtál egy függőt, akit vagy elviselsz, és szenvedsz vele, vagy váltasz.

2011. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Amíg nem a közös időtökből veszi el az időt, addig nem nagyon van okod felháborodni. Oké, írtad hogy emiatt késett randiról... ez hányszor fordult elő? Meg mennyit késett? Mert ha csak néhány perc, az azért nem olyan jelentős... ha többet, akkor is lehet, hogy a chaten épp egy igazi barátjával írtak egymásnak, valami fontos, lelki dologról, ezt nem lehet tudni.

Persze, ha késik és nem szól róla, hogy bocsi nem leszek ott időben, az bunkóság...

Az előzőnél, ha tudod biztosra, hogy csak úgy elmélyedt az adatlapok nézegetésében és azért késett, akkor bocs, csak leírtam ezt is lehetőségnek, mert lehet, hogy csak ennyiről van szó és ebben nincs semmi kivetnivaló.

Egyébként még azt is megjegyezném, hogy az emberek többségének szüksége van valamilyen napi rutinra... van, akinek arra van szüksége, hogy minden reggel megigyon egy kávét, van, aki mindig a munkaidő után beül a barátaival egy süteményre vagy teára valahova, valaki megnézi minden este a barátok köztöt, van, aki mindennap facebook-ozik... stb... ez valahol normális dolog (persze eltúlzott mértékben nem, de ez relatív.. egy nap kb mennyi időt tölt a facebook-kal? meg mikor szokta? valamilyen dolog helyett, vagy ha csak épp nincs jobb dolga? Elhanyagol emiatt valami fontosat?

2011. aug. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én se tudnám elviselni ezt,gáz.
2011. aug. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!