Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják, hogy a...

Miért gondolják, hogy a fogyatékos gyermeket nevelő családban csak a szeretet számít?

Figyelt kérdés
Itt súlyos betegségekre gondolok elsősorban. Sokan írják azt, ha felmerül a kérdés, hogy elvetetnék-e, ha kiderülne, h. a gyerek beteg, h. nem, mert a szeretni fogják és az majd segít. Azt nem mérik fel, hogy mennyi pénz egy ilyen gyermek? Nem azt mondom, hogy a pénz, a pénz, a pénz a lényeg, de a szeretet sem elég.
2011. aug. 25. 09:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
egyéb pszichés betegségről mi nem tudunk
2011. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Szerintem is aki említette hogy nehéz megállapítani hogy mi a jó döntés ha van egyáltalán. Meg tényleg lehet valakinek ez az egyetlen esélye és ez befolyásolja.


Egyébként orvosi iskolák nem tudom itt Magyarországon is de tesztelik a leendő orvosok szociális képességeiket pont ilyen példákkal hogy hogy kezelik stresszt stb. Mondjuk azért talán nem ennyire durvák.


"like how would you deal with a patient who insisted they didn't need a nose job or something. The interviewer would throw some curve balls at them, like, what if her nose was really ugly, and doesn't society have the right to not look at it? There weren't any right answers, it was just to see if they could deal with touchy situations without pitching a fit or pulling a Rain Man" --> ez most www.cracked.com ról van de google is jó.

2011. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Én nem az autistákra, meg nem a kerekesszékesekre, hanem az olyan beteg gyerekekre, aki csak azért tudnak életben maradni, mert az orvostudomány életben tudja őket tartani, de különben semmit nem tudnak, csak vegetálni. Én az ilyen súlyos esetekre gondolok.


Volt autista és kerekes székes ismerősöm is. Sok gond volt velük, az autista sráccal különösen. De ők azért mégis élnek, ha nehezen is sajnos, de az autista barátom is talált szakmunkásképzőt és dolgozik, a kerekesszékes barátom pedig informatikát tanul. Ha jól tudom, bár az autizmus nem gyógyítható, megfelelő odaadással és gondoskodással jelentősen és hatásosan kezelhető.


Én nem ilyen esetekre gondolok, hanem a legsúlyosabbakra. Az olyan esetekre, amik tényleg csak azért életképesek ma, mert az orvostudomány már áll olyan szinten. A down-kóros gyerekek régen meghaltak, most meg gyógyszerekkel életben lehet őket tartani.


Az eutanáziáról mi a véleményetek? Ha vegetál egy rokonotok, ti akkor is életben tartatnátok?

2011. aug. 25. 12:57
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Az eutanázia nem arról szól, hogy TE dönthetsz más emberek sorsáról, hanem Ő maga döntheti el, hogy meg akar el halni vagy sem és ebben segít neki egy orvos.

És különbség van a passzív és az aktív eutanázia között, az egyik a halni hagyás, a másik a halálba segítés.

2011. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Aki vegetál, nem tud dönteni a sorsáról. Ilyenkor a rokonok döntenek arról, h. kérik-e az eutanáziát, ha jól tudom.
2011. aug. 25. 15:58
 26/30 anonim ***** válasza:
95%

Most hogy említetted vegetálást. Ha valaki olyan helyzetben lenne hogy esélytelen bármi javulás és csak vegetál, lekapcsolnám. Persze nehéz lenne, meg ha elfog az érzés hogy de nem akkor nehezebb. De amikor tisztán átgondoltam, ez a legjobb megoldás mindenki csak másokat is kikészítene a dolog. Szomorú de nem lehet mit tenni minek szenvedjen.


Apukám egyébként agyvérzésben halt meg, 3 napig volt kórházban és szóltak hogy elkellet dönteni valamit talán operációt? amitől meghalhat. Na viszont aznap éjszaka meghalt szóval ez elmaradt. És így belegondolva ja tényleg rossz érzés még egyszer bementünk hozzá meglátogatni, végül is búcsú ként is fellehet fogni.


Szóval meghalt de hát nem lehet mit tenni, szerintem a vegetálás se különbözik sokban. Persze rossz ha lekapcsoljuk, de hanem jobb lesz? De ok mondjuk hogy de hát mi nem dönthetjük el, és akkor ilyen halál esetekről kidönt. Őszintén szólva szerintem ha megállapítják hogy sajnos már nem lesz javulás az orvosoknak kéne lekapcsolni anélkül hogy felvetnék hogy vegetálhat és megóvva ettől a stressztől a családot.

2011. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Na, akkor most képzeljétek el, hogy a saját gyereketek olyan beteg, hogy lényegében csak vegetál, mert a gyógyszerek tartják életben fizikailag, értelmi szinten meg nincs olyan állapotban, h. igazán tudjon a világról v. a világban bármit is tenni.
2011. aug. 25. 17:52
 28/30 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam. Mit tennétek, ha kiderülne, h. ilyen betegséggel fog születni a gyereketek?
2011. aug. 25. 17:53
 29/30 anonim ***** válasza:
66%

És ha mégis magánál van csak nem tud kommunikálni? Lehet hogy ő nem akarna meghalni. Szerinted milyen érzés lenne neki ha egyszer csak megölnék, pedig élni szeretne.

Amúgy a keresztények úgy tartják hogy Isten élet-halál ura és ő dönti el, hogy ki mikor hal meg, ezért az eutanázia is gyilkosságnak tekinthető.

2012. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos elég gyakori az abortusz manapság, ha beteg gyerekről, ha egészségesről van szó. A magzat nem tudja kifejezni a döntését, hogy szeretne élni, vagy sem. Úgy érezzük, mi, aki már megszülettünk, vagyunk arra hivatottak, hogy eldöntsük, ki az, aki érdemes arra, hogy életben maradhasson, ki aki nem.

Én fogyatékos emberekkel, gyerekekkel dolgozom sok-sok éve. Nem tapasztaltam, hogy valaki közülük azt mondta volna, hogy nem érdemes így élni. Volt olyan időszak, amikor nagyon súlyosan fogyatékos gyerekeket ápoltam. Voltak érzéseik. Igenis mosolyogtak, vagy más módon láttam rajtuk, hogy most jól érzik magukat. Én biztosan nem döntenék arról senki élete felől, hogy ő nem érdemes arra, hogy éljen, vagy megszülessen. Ha a szülő úgy érzi, hogy nincs elég ereje végigcsinálni ezt a sok megpróbáltatást, amivel a fogyatékos, beteg gyermek nevelésével együtt jár, akkor vannak intézmények, amik segítenek, tehermentesítenek.

Az élet az én véleményem szerint bármilyen körülményben is érték. Sőt tovább megyek, ezektől a fogyatékos emberektől gyerekektől nagyon sokat kaptam, tanultam tőlük, épültem, bátorodtam általuk. A jót, a pozitív értéket mindenben, minden helyzetben keresni kell. Aki keres, az pedig mindig talál.

2012. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!