Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyagiak megmérgezik a...

Az anyagiak megmérgezik a boldogságunk. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Férjem és énköztem hatalmas, gyönyörű szerelem volt az elején.


De mostanában beárnyékolja boldogságunk a kilátástalanság.

Ő kevés fizetést kap, én pedig munkanélküli vagyok majdnem egy éve, sajnos nincs sok esély bármilyen munkát találni a környékünkön pláne nőként.


Én állandó belső feszültségben élek, majdhogynem depresszió, folyton érzem a feleslegesség érzését és a kétségbeesést, hogy miként fogunk megélni, ha végre babánk is születik. Így is nehéz baba nélkül, de várni már nem akarunk, hiszen 30 éves vagyok, 2 éve halogatjuk a dolgot, de eddig csak rosszabb lett az anyagi helyzetünk, csak egy csoda segíthetne...


Hiába szeretem, csak a keserűséget, csalódottságot érzem egyfolytában, emiatt szinte minden nap összeveszek vele.

Ő türelmes, de ez így akkor sem mehet tovább.


Van valaki hasonló helyzetben?

Milyen praktikátok van, hogy átvészeljétek a pénztelenség okozta szörnyű időszakot?

Nem szeretném, hogy az undorító anyagiak miatt tönkremenne egy csodás kapcsolat.


2011. aug. 27. 08:17
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Költözéssel semmi nem oldódna meg.

Férjem most kap netto 140-et, ettől többet sehol nem kapna.

Csak sajnos a fizetése 50%-át kapja csak kézhez(a többi gyerektartás+az előző házasságban felvett hitelt is vonják még hosszú évekig...)

Marad a remény, hogy egyszer végre én is kellek valahová.

2011. aug. 27. 10:06
 22/25 anonim ***** válasza:
de mihez értesz??
2011. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Mindenhez :)

De komolyan, az ember bármit képes megtanulni, persze a munkáltatók tapasztalt embereket várnak.

Amúgy szociális gondozói végzettségem van, azok után pedig nem nagyon kapkodnak manapság.

Hiába az érettségi, a folyékony nyelvtudás, ha nincs protekció.

2011. aug. 27. 10:18
 24/25 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de te erre a kilátástalan helyzetre ráraknál egy plusz terhet, egy gyereket? Tíz év múlva ugyanígy nyomorognátok, a gyerek minden kérésére csak azt tudnád felelni, hogy nem kicsim, nekünk erre sem futja... hát milyen jövőt szánsz neki?
2011. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
76%
Én a helyedben azért körülnéznék valami nagyvárosban, van-e munka neked, és a férjednek, és ha akadna, egy percet sem haboznék.
2011. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!