Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyagiak megmérgezik a...

Az anyagiak megmérgezik a boldogságunk. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Férjem és énköztem hatalmas, gyönyörű szerelem volt az elején.


De mostanában beárnyékolja boldogságunk a kilátástalanság.

Ő kevés fizetést kap, én pedig munkanélküli vagyok majdnem egy éve, sajnos nincs sok esély bármilyen munkát találni a környékünkön pláne nőként.


Én állandó belső feszültségben élek, majdhogynem depresszió, folyton érzem a feleslegesség érzését és a kétségbeesést, hogy miként fogunk megélni, ha végre babánk is születik. Így is nehéz baba nélkül, de várni már nem akarunk, hiszen 30 éves vagyok, 2 éve halogatjuk a dolgot, de eddig csak rosszabb lett az anyagi helyzetünk, csak egy csoda segíthetne...


Hiába szeretem, csak a keserűséget, csalódottságot érzem egyfolytában, emiatt szinte minden nap összeveszek vele.

Ő türelmes, de ez így akkor sem mehet tovább.


Van valaki hasonló helyzetben?

Milyen praktikátok van, hogy átvészeljétek a pénztelenség okozta szörnyű időszakot?

Nem szeretném, hogy az undorító anyagiak miatt tönkremenne egy csodás kapcsolat.


2011. aug. 27. 08:17
1 2 3
 11/25 yuda ***** válasza:
67%

Első vagyok.

Úgy látom elég csüggedt és feladó vagy, ezek ellenére furcsa, hogy mégsem keresed a megoldásokat.

Ennyivel lerázod ad olgot, hogy a férjem nem szeretne távolra költözni.... stb. Miért ne? Talán távolabbról nem lehet kapcsolatot tartani a gyerkőccel? Mások is megteszik, akarás kérdése... ne haragudj, de ha megindoklod mit miért nem lehet megcsinálni, akkor nem a megoldást keresed, így viszont értelmét veszti bármi tanácsadás, mert alapból ellent mondasz.

Mindenre van megoldás, csak mozdulni kellene.

Látható hogy álló víz az életed és ebből így nincs kiút nvalóba, de akkor mozdulj vallamerre!


Szeretnéd még körüljárni miért kilátástalan így?

Gyakorlatilag azt szeretnéd, hogy jó tanácsokat kapj, vagy csak elkezdjünk sajnálni, utóbbivel tényleg semmire nem mész.

Költözzetek el, vagy járjatok távolabbra dolgozni,változtason munkahelyet a férjed. . . . de ne kínlódj, hogy megoldhatatlan, hanem mond azt TE nem akarod megoldani, pedig lehetne, -de az nem tetszik. :D


Bocsi- többet nem írok be, csak irritál ez a "semmihez nincs kedvem", "úgysem sikerül semmi", "kilátástalan az életem" hozzáállás, de úgy tűnik neked épp megfelel, azért is vagy benne.

Majd ha megunod, hátha mozdulsz. . . .

2011. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi is voltunk ilyen helyzetben, nekünk máv-biztosítós volt a kocsink és párom összetört valakit és zsebből kellett kifizetnünk 400.000 forintot de addigra én már itthon voltam veszélyeztetett terhesként, párom fizetéséből éltünk csak...

A megoldás annyi volt hogy minden szir-szar munkát megcsinált, én vissza vettem a kiadásokból, tök üres volt a hűtő reggel délben este zsíros kenyér volt (hagyma nélkül) de mire a 9.hónapban voltam 450.000 ért bevásároltunk a születendő babánknak és magánorvoshoz jártam és a szülést is kifizettük. Semmi kiadásunk nem volt egész addig csak az ami nagyon nagyon szükséges volt! Se net, se kábel tv, se telefon töltögetés, nem volt szórakozás! Ja és megtanultam nagy mennyiséget főzni (mert az jóval olcsóbb mint ha keveset főzől és mindennap)pl.: borsóleves 6-7 liter, 800-1000 forint (fél kiló borsó, fél csirkemell, 1 karalábé, 2 tojás, gríz) 3 napig esszük hárman... oszd le az 1000 forintot 3 felé már mindjárt csak 333 ezt oszd le 3 fővel=111 és edéb vacsora tehát még kettővel és kijön hogy kb 60 forint az ebéd (plusz a gáz...) minimális költség vetésből főzök... Max havi 35 ezer a konyha rész de az felvágottakkal és kenyérrel... Igaz már nem lenne muszáj de így legalább van pénzünk mindig... Kocsit vettünk, nyaralni voltunk idén... Ott kell megfogni a pénzt ahol tudod... Ja és én már azt csinálom hogy mindig megveszek egy fél disznót (van fagyasztó ládám) 800 forintért adják úgy kilóját általában 30 kilós egy fél disznó! 24.000 forintért esszük 4-5 hónapig míg ha mindig a henteshez járnék ezt a pénzt lehet 2 hónap alatt hagynám ott ha csak azt veszem hogy 1 kiló disznó comb 1490.-


Nézd meg hogy hol "folyik" el a pénz! Mi az ami csak a létszükségletre kell!

2011. aug. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%
Ha már egy éve munkanélküli vagy, a munkanélküli központba bejelentve, igényelhetsz az önkormányzattól keresetpotló juttatást, persze akkor, ha nem éri el a férjed pénze 2 részre osztva a 28500-at. Mi úgy oldottuk meg, mivel a vőlegényemé elérte, hogy írtam az önkormányzatnál egy nyilatkozatot, hogy nem vagyunk együtt, csak együtt lakunk, míg nem találok albérletet, persze ez kamu volt, de muszály volt kijátszanunk, mert ez is jól jött, mert csak 300 ft.-on múlt az egész anni val jött ki többre a keresete, amúgy az önkormányzatnál 28500-at kaphatsz havonta és ha kiközvetítenek el kell fogadni a munkát!!!
2011. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

ja!


mi a pénztelenségben sosem martuk egymást! Nem hagytam hogy ez a téma felkerüljön! Mert az csak vitát és idegességet szül!

Ha kezdte volna párom akkor megkérdeztem, hogy most tényleg össze akarsz veszni? Te dolgozzál az a Te dolgod az enyém meg az hogy minél jobban beosszam!!! És sikerült! Persze mi is vesztünk össze a pénzért hogy hol van, hova tűnt? Nem elég nekem az isten pénze sem! de az idő engem igazolt! szó szerint sza.rrágás van!

2011. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

Mihez értesz?

Próbáltál már cetlit kiragasztani, hogy vállalsz:

-takarítást

-vasalást

-gyermekmegőrzést

-ruhajavítást

-idősgondozást

-fűnyírást

-kutyasétáltatást

-stb?

Jön a suli időszak, 2 hetet nem adok és beindul az influenza időszak is, lesz gyerek bőven, akit nem tudnak hová tenni a dolgozó szülők, be fog indulni a bébiszitter időszak is.

2011. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fogok itt litániát írni mert mások már meg tették!

Szeressétek egymást de nagyon és szeretettel a dolgok könnyebben mennek,ne csak a rosszra gondolj,gondolj arra hogy egyszer meg oldódnak a dolgok,szeressétek egymást ez a lényeg..

2011. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ami eszembe jutott még!

Nincs felétek valami gazdaság? Gyümölcs szedés vagy akármilyen idény munka? Állat tartás (mármint telepeken takarítani?)?

2011. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Javarészt optimista vagyok, de egy idő után már nagyon nehéz, mikor minden nap ezzel szembesül az ember és egyre többször keseredek el.


Gazdaság nincs itt a városban és nőként amúgy sincs esélyem.

2011. aug. 27. 09:16
 19/25 anonim ***** válasza:
76%

Távmunka? Interneten valami?

Esetleg én is látok fantáziát a költözésben, egyrészt a munka miatt, másrészt, ha ennyire belekeseredtél a helyzetedbe, az elég durván rányomhatja a bélyeget az elkövetkezendőkre (rossz emlékek - környezetváltozás).


Egyébként meg idén is indult csomó felsőfokú képzés levelezőn az egyetemeket, államilag támogatva. Ebben nem látsz fantáziát? Az Atalanta pl ingyenes nyelvtanfolyamokat is tart - ami manapság kincs!

2011. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
76%
Hát így tényleg a költözés maradt. Nem saját lakás, szóval nem olyan nehéz eljöni belőle. A kisfiút meg meg lehet látogatni, hétvéágére hazamentek, talán maradhattok rokonnál, amíg vele vagytok. Itt nálunk is nehéz a helyzet, én Győrben élek, de azért nem ennyire. Itt van egy hatalmas ipari park, a közeli Komáromban a Nokia, az Audi új csarnokába pedig hamarosan - ha jól emlékszem - 2500 embert fognak felvenni, ha megépül. És ide aztán tényleg sokan jönnek a keleti országrészből. Szerintem gondold meg: ha maradsz, a kapcsolatod is rámegy, gyereket sem tudsz vállalni. Ilyen nagy gyárakban meg pl. 3 műszakkal havi 130 körül is kaphatsz.
2011. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!