Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám takarításmániája a...

Anyukám takarításmániája a sírba tesz! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Naponta 5x porszívózik, minden egyes helységben.

Egész nyáron arra kellett kelnem, hogy ő 8-kor beront a szobámba és porszívózik.

Este 11-kor csinálja az 5.-et, az sem zavarja, ha már alszok.

Múltkor itt voltak a barátnőim, a földön ültünk, dumálgattunk.. Erre megjelent anyám a porszívóval :S Nagyon gáz volt.. :S


Mit tehetnék? Már beteges ez az egész! Ja és közben meg folyamatosan panaszkodik, hogy ő milyen fáradt.. De ha én megcsinálok bármit itthon, az úgy nem jó, és ő is megcsinálja utánam ugyanazt. Így már inkább nem is segítek neki.. Még akkor én vagyok a szemét..


15/L


2011. aug. 27. 13:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Uff...sajnálom és tudom,hogy milyen idegesítő tud lenni az ilyen ember ://
2011. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Napi 5ször?? Nálunk heti 2szer van, bőven elég...

Állj a sarkadra, mondd meg neki, hogy a te szobádban NEM PORSZÍVÓZHAT ennyiszer, elég lesz naponta egyszer. Megmondhatod neki, hogy mikor (délelőtt, délután stb).

2011. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Semmit, ilyen...
2011. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Vegyetek robotporszívót:D az egész nap mehet:P

[link]

2011. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki rengetegszer normálisan, múlthéten kiborultam már nagyon a barátnőzős napon...
2011. aug. 27. 13:54
 6/28 anonim ***** válasza:
25%
Ha NAPONTA 5-or porszivozik, nyilvanvalloan nem dolgozik, unatkozik. SZerintem egyszer porszivozna, naponta, ha segitenel neki.
2011. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, az én édesanyám is ilyen, csak ő nem porszívózik, hanem felmos. Csillog-villog a padló, de ő akkor is felmossa napi többször. Volt, hogy mondtam neki, hogy felesleges ennyiszer feltakarítani, akkor persze jött a sértődés, hogy akkor ő soha többet nem takarít ki, és éljünk mocsokban. :D Feladtam. :D
2011. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Fromoz: mint írtam, segítettem neki elég sokat. Bármit megcsináltam. De az úgy nem volt jó, pedig tök jól csináltam.. na meg porszívózásba mit lehet elrontani?.... Minek csináljam én is meg, ha az úgyse jó, és ő megcsinálja utánam?
2011. aug. 27. 13:59
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Exem anyukája ilyen volt. Egyik barátnőm anyukája is dettú ugyanez. Nem ritka a 40-50-es nők körében. A takarításmánia amiatt a felfogás miatt alakul ki, hogy "a nő dolga a házimunka." És amikor ők fiatalok voltak, ez a felfogás még általánosabb volt. Ez "a nő szolgálja ki a családját" és társai. A lelke mélyén egy nő se akar házicseléd lenni, de nem mindenki olyan karakán, hogy a sarkára álljon, hogy márpedig a férj is vegye ki a részét.

Apukád gondolom nem segített neki, meg ti se nagyon - és ilyenkor azt mondja a tudatalattija, hogy "jól van b..tok meg, megcsinálom a házimunkát, kiszolgálom a családomat, de úgy, hogy az agyatokra megyek vele" Hangsúlyozom, ez NEM TUDATOS.

Segítsetek neki minél többet, akkor hátha javul.

De végig ne felejtsd el, hogy nem ő a hibás.

2011. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Na igen ezt is szokta mondani. Hogy ha ő nem takarítana napi 5x, akkor nyakig sz@rban járkálnánk.. Pff
2011. aug. 27. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!