Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám takarításmániája a...

Anyukám takarításmániája a sírba tesz! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Naponta 5x porszívózik, minden egyes helységben.

Egész nyáron arra kellett kelnem, hogy ő 8-kor beront a szobámba és porszívózik.

Este 11-kor csinálja az 5.-et, az sem zavarja, ha már alszok.

Múltkor itt voltak a barátnőim, a földön ültünk, dumálgattunk.. Erre megjelent anyám a porszívóval :S Nagyon gáz volt.. :S


Mit tehetnék? Már beteges ez az egész! Ja és közben meg folyamatosan panaszkodik, hogy ő milyen fáradt.. De ha én megcsinálok bármit itthon, az úgy nem jó, és ő is megcsinálja utánam ugyanazt. Így már inkább nem is segítek neki.. Még akkor én vagyok a szemét..


15/L


2011. aug. 27. 13:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Én nem bánnám ha anyám ilyen lenne.. Örülj neki, hogy nem gáz a házatok, és szép tisztaság van.
2011. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Fogadjam el? Hogy nincs 1 perc magánéletem sem?

Fél órára tudok max egyedül lenni, mert valamit mindig kell csinálnia itt körülöttem..

2011. aug. 27. 14:17
 23/28 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg őt az érzéseiről! Mit érez, mikor nekikezd takarítani? Mi a belső indíttatása?

Kérdezd meg, hogy az elmondott indoka szerinte igaz-e. Kérd meg, hogy gondolja át tiszta fejjel.

Mutasd meg neki ezt az írást:

[link]

Biztosítsd őt a szeretetedről, és mondd meg neki, hogy szeretnéd, ha segítséget kérne!

2011. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
2011. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszi a 2 linket, olvasom is :)
2011. aug. 27. 14:28
 26/28 A kérdező kommentje:
Amúgy ezek szerint én is kényszerbeteg vagyok. 10 percenként kezet mosok, mert koszosnak érzem, pedig biztos nem az..
2011. aug. 27. 14:29
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
A folyamatos kézmosás is kényszerbetegség, de a napi 5x-i porszívózás még inkább. Hiába írják azt többen, hogy fogadd el így, tényleg nem lehet. Az én anyám ugyan nem porszívózott naponta 5x, de mindig molyolt valamit, és bevallottan arra volt a legbüszkébb, hogy nála mindig rend és tisztaság van. De ez a folyamatos molyolás tényleg idegesítő, nem lehet pihenni, tanulni, gondolkodni, barátokkal lenni, vagy csak magányosan bambulni. Anyám tisztaságmániája nálam pont az ellenkezőjébe csapott át, a koszt mondjuk nem annyira szeretem (bár néha van), de a kupi az mindennapos. Szerintem egy tudat alatti ellenreakció lehet arra, hogy gyerekkoromban a főzés-mosás-takarítás körül forgott az élet. De, hogy ÖT porszívó legyen a lakásban, azért az tényleg elég valószínűvé teszi, hogy anyukádnak kényszerbetegsége van.
2011. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ott legalàbb nem kell takarîtani.
2011. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!