Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos-e a férjem követelése?

Jogos-e a férjem követelése?

Figyelt kérdés

3éve vagyunk házasok.nekem van egy családi házam neki nincs semmije.Rá akartam íratni az 1/3-át, de neki a fele kell.Nem tudunk megegyezni.

Nekem 2,neki 1 gyermeke van.Külföldön dolgozik,közben felújítottuk kívülről a házat.Én így tartom tisztességesnek, hogy majdan a gyerekek egyformán örököljenek.


2011. aug. 28. 12:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
te felajánlod 1/3-át amiért nem csinált semmit , de neki a fele kell. mennyen a pi*ába nem adnék neki semmit! + am is érjen az a ház pl 10 milliót 50%/50%-ban vagytok tulajdonosok 5-5 millió neked van 2 gyereked neki 1 na az ő gyereke kap 5 milliót a tieid meg majd kap 2,5 - 2,5
2011. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
Te tudod, mennyit segített. Nélküle hol tartanál a 2 gyerekkel és a régi házzal? Nem írtad le, mivel indokolja azt, hogy nem elég neki az 1/3 rész.
2011. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%
Mi az, hogy követel, miből semmiznéd ki, ami nem is volt az övé? Az ő gyereke miért a te házadból örököljön? Ha véletlenül 2 év múlva megromlik a kapcsolat, te és a gyerekeid buktátok a fél házat, mert valamikor kedves volt. Semmit ne írass rá, nem szemétség, de sajnos ma már semmi nem biztos, ahogy az előző kapcsolata tönkrement, ez is tönkremehet.
2011. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Akkor hol van itt a házasság etikája? Itthon én csinálok mindent úgy házon belül mint kívül. Az én munkám nem ér semmit? Én ugyanúgy szépítem az otthonunkat a két kezemmel. Ezért a házért én keményen megdolgoztam. Közel 2milliót költöttünk rá most. Így a mostani értéke kb.12millió.

Én vettem 4 éve 8.250.000ft-ért és ráköltöttem még 4milliót.

2011. aug. 28. 12:50
 15/27 anonim ***** válasza:

Te vasaroltad, s vettel fel kolcsont, de azt mibol fizeted most?

Ebbe beleszolni nem lehet, ezt Neked kell erezni, tudni, hogy a parod miert ragaszkodik most ehhez, hiszen ezzel, amit itt leirtal a parod tisztaban van!

Figyelj nagyon az erzelmekre, a belso hangra! Megteremtetted az otthonodat sajat erodbol, ebbe koltozott be a parod, s ezt igy elfogadta, akkor most ezen miert kellene valtoztatni?

2011. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem jogos, a helyedben adnék neki ultimátumot, hogy vagy elég a harmada vagy semmi.

Kedves előző, nem mindenki vesz fel hitelt. Én pl ha éhenhalnék akkor sem vennék fel.

2011. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Igaz van rajta 3millió hitel, de közösen élünk ebben a házban.Aránylag jól élünk,nem sajnál tőlem semmit. Ami tőle telik meg ad mindent.
2011. aug. 28. 13:31
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

Én semennyit sem iratnék rá, a felújítást meg lakbérnek tekinteném. Ez én vagyok.

Te meg ha mindenképpen el akarod játszani a házadat, akkor hivass egy értékbecslőt, majd a kapott összegből vond ki a pasi által beleadott pénzt (felújítás), és ahány százaléka az a ház mostani értékének, annyi százalékot irass rá. Ami nem több, mint 50% ;-)

2011. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
azzal érvel,hogy ő mennyi pénzt hoz haza, én pedig nem dolgozok. Egész életemben dolgoztam, sajnos január óta munkanélküli vagyok, és így ő tart el minket. De fordulhat még ez a visszájára is. És akkor mi van? Én is így álljak hozzá?
2011. aug. 28. 13:37
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj a ház másik feléért én is eltartalak. Jesszus milyen ember ez.Már csak ezért a mondatért se iratnék rá semmit.
2011. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!