Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos-e a férjem követelése?

Jogos-e a férjem követelése?

Figyelt kérdés

3éve vagyunk házasok.nekem van egy családi házam neki nincs semmije.Rá akartam íratni az 1/3-át, de neki a fele kell.Nem tudunk megegyezni.

Nekem 2,neki 1 gyermeke van.Külföldön dolgozik,közben felújítottuk kívülről a házat.Én így tartom tisztességesnek, hogy majdan a gyerekek egyformán örököljenek.


2011. aug. 28. 12:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ne ezen veszettek össze!!! Kár lenne ezen szét menni. Tudom amúgy is van feszültség, a munkanélküliséged miatt.

Amúgy tényleg eltart titeket, és ez a kérdés kommentje olvasása közben kiderült számomra. Már együtt vagytok férj és feleség. Ha nem sajnál tőletek semmit, akkor jogos hogy ő se érezz ezt tőled.

Most az hogy a gyerekek majd hogy örökölnek, hát tudod ő meg mondhatná hogy a te gyerekeid többen vannak és ezért az övének kevesebb jut.

A házasságban a testvériség elve az igazságos.

2011. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
14.10 ez igaz, hogy nekem kettő van.De így ismert meg és így fogadott el.Én nem szeretnék különbséget tenni a gyerekek között.Én őt is úgy fogadtam el, hogy nem volt semmije, s talán nélkülem nem is lenne.
2011. aug. 28. 14:19
 23/27 anonim ***** válasza:
71%

Ezt a kérdést én irtam ki.A heylzet azóta nem változott ő nem kér semmit a házból.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
59%

"A házasságban a testvériség elve az igazságos." - ezt tartom. Ha elkezdünk centizgetni az csak árt.

Meg az enyém tied is, ez a gyerekre is vonatkozik.

Értem hogy te nem ezt teszed. Sőt. Hogy a három gyerek egyelően örökölje. De azt is meg kell érteni, ha te meghalnál, ne adj isten. Amit a te gyerekeidre kereset azt nem biztos hogy meg is hálják. Sokszor a saját gyerekek sem. Lesz neki hol laknia? - amúgy erre jó megoldás a haszonélvezet.

(Nálunk a szomszédnak hét gyereke van, és hat luxus autókkal (most kb. 5-7 éves Mercedes-ek és BMW-k) jár. De még is egy unokatestvér vet nekik egy lakást, mert a rendszer váltásra rá ment az övék. A hetedik elvált és munkás szálon él, annak az egyetlen gyerekét meg ők nevelik kis nyugdíjból, és áll a bál ezért folyton náluk. A hat másik gyereke meg egy Forinttal sem támogatják őket.)

2011. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
16:58 A gyerekeim nem kicsik, /20és22 évesek/ tehát sokáig nem kell rájuk keresni.Már azon is gondolkoztam,hogy végrendeletet írok és abban hagyom meg, hogy ha velem történik valami akkor élete végéig élhet a házban és része is legyen belőle. Egyébként a gyermekeim nagyon szeretik, és viszont is így van.Szeretném megköszönni a válaszaidat,elgondolkodtatóak.
2011. aug. 28. 20:16
 26/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Nagyon szívesen!
2011. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ja és nem utolsó sorban. Sok boldogságot és hosszú életet kívánok mindanyíótoknak!
2011. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!