Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te házasságod sikerült? És...

A te házasságod sikerült? És váltál már el? Lehet boldog egy házasság napjainkban? Van trükköd? És ha igen mi az?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 13:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
az lemaradt hogy 4 éve vagyok együtt a vőlegényemmel és bátran állítom,olyan problémákat állt már ki a kapcsolatunk,amik máshol 10-15 év után jönnek elő és mi igenis leküzdöttük őket,itt mutatkozott meg,hogy ő az akivel én tényleg leakarom élni az életemet,ő kell nekem,őt szeretem(ezt eddig is tudtam:) )
2011. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy házasság bármilyen korban lehet boldog, napjainkban is! Csak ez nem azt jelenti, hogy sosincs probléma és minden rózsaszín köd... Aki ezt várja, csalódni fog. A jó házasság alapja az elfogadás, tolerancia, megbocsájtás, szeretetet adni és elfogadni tudás.

Nagyanyáink házasságai azért is voltak sokkal jobbak, mert nálunk még gyakorlatilag ismeretlen fogalom volt a válás. Így ha problémájuk volt, nem kifelé kacsintgattak a kapcsolatból, hanem minden erejükkel megoldani igyekeztek, hiszen egy egész életet kutya-macska viszonyban leélni nem valami szívvidító. Ezért aztán igyekeztek toleránsak lenni. Tette mindenki a dolgát és bizony ha kellett, nyeltek egy nagyot.

Szeretem a férjemet és úgy gondolom, hogy a házasságok holtomiglan-holtodiglan köttetnek. A fogadalom is arról szól, hogy jóban-rosszban, egészségben-betegségben, gazdagságban-szegénységben.... Ezt a fogadalmat komolyan kell gondolni és mindig annak kell többet letennie az asztalra, aki abban a pillanatban erre képes. Az ember nem mindig egyforma erős, vagy egyforma toleráns, vannak mindenkinek rossz napjai, s ilyenkor szükségképpen azt bántjuk leginkább, aki a legközelebb áll hozzánk - gyarló az emberi természet. De ha képesek vagyunk megbocsájtani, ha tudunk fókuszálni arra, mi a fontos igazán, akkor sikerülhet. De ezért mindig keményen dolgozni kell. Viszont egészen biztosan megéri.

2011. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi majdnem 2 éve vagyunk házasok, előtte együtt is éltünk. Én táppénzen vagyok, kismama vagyok. Ha hazajön a munkából a férjem, akkor pl elé megyek az ajtóhoz, igyekszem nem rögtön letámadni az én dolgaimmal. Adok neki vacsorát, közben beszélgetünk kinek hogy telt a napja. Őt is érdekli, hogy mi van velem és a babával. :) Este kap egy fél órányi - órányi szabad foglalkozást :) (interneten böngészget), én meg hagyom hadd pihenje ki a napot. Után filmezünk vagy elmegyünk sétálni a környéken. Szóval tök egyszerűen élünk. Tolerálom azt, hogy neki az egész napi hajtás után jólesik az órácskányi pihenés. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet hozzá szólni, csak én nem erőszakolom ki, hogy most igenis rám, csakis RÁM figyeljen. Ennek köszönhetően, hogy nincs elnyomva, érzelmileg zsarolva, mindent megbeszél velem, kikéri a véleményemet.

Nekünk ennyi trükkjeink vannak! :)

28L

2012. jan. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!