Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez? Eltűrnéte...

Mit szólnátok ehhez? Eltűrnétek ezt a bánásmódot?

Figyelt kérdés

Két kisgyerek anyukája vagyok, a pici 11 hós, itthon vagyok vele gyesen.A nagy 4 éves, ovis, de nyáron ő is itthon van.A férjem dolgozik, így szinte egész nap egyedül vagyok a fiúkkal, segítségem nincs.

Ha kiteszem itthonról a lábam, akkor is a játszótér az úti cél.

Ma megkért a húgom, hogy szaladjak ki vele a piacra( évente 1x ha hazajön), 1 órát voltam távol, a fiúk már felébredtek, kértem adjon reggelit nekik.

Hazajöttem, mindegyik még pizsamában, se nem ettek, se nem ittak, leginkább azért voltam dühös, mert egy pohár vizet sem adott ebben a melegben nekik.Megjegyzem, hogy még életében nem etette meg egyik gyerekünket sem.

Persze megkaptam, hogy én lassan 5 éve lógatom itthon a lábam( két szülés között is dolgoztam 1,5 évet, csak ezt hajlamos elfelejteni), ő bezzeg gürizik napi 8 órát és hazajön akkor elvárom, hogy foglalkozzon a fiúkkal is.Szerinte én nem tudom mit jelent egész nap dolgozni, gondolom a fiúk maguktól nőnek fel és az otthonunk is öntisztuló, a lényeg, hogy csúnyán leordított amiért szólni mertem, hogy a fiúk nem ittak.Persze én csavarogtam el a napot( egy teljes órát), holott sehova nem járok, ha megyek is valahova, akkor viszem a gyerekeket magammal, szó szerint értsétek, hogy az 5 év alatt egy napot, éjszakát sem töltöttem még a gyerekeim nélkül.

Olyan csúnyán kiabált velem és idegbetegnek nevezett, hogy ezt most úgy érzem, nem tudom megbocsátani, mert én mindent megteszek, hogy jó legyen a családomnak és ő semmibe veszi a munkámat.

Nagyon őszintén megbántott, de még bocsánatot sem tud vagy nem akar kérni.

Ti eltűritek a férjetektől az efféle viselkedést?


2011. aug. 28. 13:54
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
51%

Sírtak a gyerekek a szomjúságtól, a nagy vízért könyörgött, de ő nem adott nekik, mert ez a te dolgod?

Ez tényleg gáz.

Különben ha változtatni akarsz, ülj le vele, és hallgasd meg, ő hogy képzeli az együttélést, és te is mondd el a kívánságaidat. Ne szidd, ne hibáztasd azért ami eddig volt, maradj annál a témánál, hogy mit szeretnél. Mondjuk hetente egy fél napot gyerek nélkül tölteni. Hogy ő ezt hogy oldja meg, bébiszittert hív vagy ő vigyáz a gyerekekre, azt bízd rá.

És el ne várd tőle, hogy miután négy évig a kölykök felé se nézett, most varázsütésre mindent tudni fog, és még a gondolataikat is kiolvassa majd. Adj neki időt, és hagyd, hogy a maga módján boldoguljon.

2011. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy meg kellene várni, hogy sírjanak a szomjúságtól, az már elég baj lenne.Én ilyenkor nyáron fél óránként is megkínálom őket vízzel, ha arra várnék, hogy a nagyobbik is szóljon amikor szomjas, a szükséges mennyiség felét sem inná meg egy nap.

Amúgy többször említettem már neki, hogy néha szükségem lenne rá, hogy 1-2 órát gyerek nélkül töltsek, de mindig arra lyukad ki, hogy nekem milyen jó, hogy egész nap itthon vagyok, bezzeg ő dolgozik egész nap.Irigyel engem, hogy egész nap a gyerekekkel lehetek.Ha meg mondom, hogy akkor legyen ő gyesen, arról hallani sem akar.Hmmm, érdekes!

2011. aug. 28. 16:43
 33/46 anonim ***** válasza:
Ne itt puffogj hanem normálisan ülj le vele beszélgetni, támadó felhang nélkül. Te is hibás vagy a helyzet kialakulásában de talán még visszafordítható a folyamat, ehhez viszont nagyon nagy önfegyelem szükséges a részedről.
2011. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Figyi az én férjem detto.1,5 éves és nem igazán szokott rá vigyázni,pelusozni nem tud igy kizárva az hogy kitegyem a lábam itthonrol.

Ha elmegyek max 1-2órára,előre minden olyasmit elkészitek amire szüksége lehet a lányomnak.


Mi volt az első reakciod mikor hazaértél?nem lehet hogy nagyon letámadtad?

2011. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 ausonia ***** válasza:

15.27-es jelentkezzen nálam egy k.va nagy pofonért!hátha magához tér.


én ezek után amúgy biztos beszólnék a kedves férjednek, hogy oké, hogy egész nap dolgozol,de mikor látjuk már ennek eredményét is?mert az én munkámnak legalább van, a gyerekek élnek, egészségesek, nem éheznek, tiszták, a lakás is rendben van, és még neked is eléd rakom az ételt.azt meg, hogy ő mit csinál a munkahelyén,azt nem tudjuk, és haszna sincs sok,ahogy írod.


csak attól tartok, ha te is elkezdenéd cseszegetni a nap végéna,mikor téged lealáz, akkor még meg is ütne...

tényleg beszélni kellene ezzel a jóemberrel, és kirángatni már abból a tévhitből, hogy az asszony otthon semmit nem csinál.

2011. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Még ha jól keresne, akkor se lenne joga házirabszolgát csinálni a feleségéből és szó szerint bezárni - de így, hogy ő ahogy írod, nem virítja a hagyományos férfiszerepet (=családfenntartó), PLÁNE ne követelje tőled a hagyományos női szerepet (= a család kiszolgálója).
2011. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Miért is az ő hibája? Mikor a babámat hazahoztuk a párom kérte a mellkasára, aktívan kivette a részét. Ha a kérdező előbb szól neki, a férjének ugyanez lett volna a reakciója. Állj a talpadra, mond meg neki, hogy te begyepesedsz és szeretnél kimozdulni, és, hogy ő nyugodtan dolgozhasson, ahhoz te teremted meg a hátteret.
2011. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
25%
15:27-es vagyok. Egy négy éves gyerek nem olyan hülye hogy ne tudjon magának vizet önteni. Sőt még a kisöccsét is ki tudná szolgálni. De azt se írtad le hogy a férjed éppen az ágyban ébredezett netán már fent volt. Aztán mért nem tudtál te valamit készíteni (szendvics) mielőtt elindultál talán erre sem vagy képes? Vagy teljesen hülyének nézel egy 4 éves gyereket? Szerintem te csak egy jó alkalmat kerestél amikor jól belerúghatsz a férjedbe itt még magadat fényezed a sok vad feminista körében. Ráadásul azt sem írtad le hogy mit dolgozik a férjed, netán éjszakás? De azt sem tartom elképzelhetetlennek hogy őt jobban szeretik a gyerekeid és ezért csinálod a balhét.
2011. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Képzeld el, a kicsit megetettem indulás előtt, annyit kértem, hogy a nagyobbiknak készítsen reggelit, sajnos nem én hanem a férjem képtelen elkészíteni még egy szendvicset is, mivel még soha nem adott enni egyik gyerekének sem.Az ételt is mindig kirakom elé, legalábbis eddig kiraktam.

A nagyfiam tud engedni magának vizet, de kb. napi 2-3 dl-t inna meg ha rajta múlna, a nagy játékban gyakran megfeledkezik a vízivásról.

Én nem támadtam ki a férjemet, csak meglepődtem, hogy egyik gyereknek sem adott inni és ő kezdett el kiabálni velem, hogy ne kötekedjek(szerinte ez az), holott nem durván és nem hangosan szóltam hozzá.

Tudod, nálunk az a probléma, hogy ha ő szökő évente egyszer csinál itthon valamit, akkor órákig-napokig csodálni kell a munkáját, minden szemszögből megnézni és agyondicsérni, de ő az én munkámat észre sem veszi, nemhogy megdicsérne érte.

Sajnos a gyerekgondozás alapműveleteit is képtelen megcsinálni, még a saját körmét is velem szokta levágatni, nemhogy a gyerekeiét...

És mégiscsak jogosabb a férjemtől elvárni, hogy vizet adjon a kicsinek, mint a 4 évesemtől, akit mellesleg nem nézek hülyének, csak nem az ő feladata az öcsikét megitatni.A fiaim pedig imádják ugyan az apjukat, de ha fáradtak, betegek vagy bármi gondjuk van, akkor csak én kellek neki.És érzem, hogy nagyon kötődnek hozzám.

Egy példa erre: A húgom játszott a nagyfiammal, egy takarót terített magára, mintha szellem lenne és szaladt a fiam után, hogy na most elkapja és megeszi.Erre a fiam mondta neki, hogy nem eheti meg a szellem, mert neki élni kell, hogy megvédje anyát.

2011. aug. 29. 16:02
 40/46 ausonia ***** válasza:

ez nagyon jó :D :D

sokmindenért neveztek már feministának,de azért még soha, férfiak sem, mert el merném várni tőlük, hogy foglalkozzanak a saját gyerekeikkel, legalább addig, hogy megetetik/itatják.

istenem ,én már csak azt remélem, hogy egyetlen nő se lesz olyan hülye, hogy gyereket szüljön neked.

basszus,ébredezett????ha tudom, hogy egyedül vagyok otthon a gyerekeimmel, akik közül az egyik még egy éves sincs,akkor az ágyban henyélek, akár reggel tízig?mert én férfi vagyok,és kib.szottul megtehetem?ne nevettess már.

2011. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!