Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez? Eltűrnéte...

Mit szólnátok ehhez? Eltűrnétek ezt a bánásmódot?

Figyelt kérdés

Két kisgyerek anyukája vagyok, a pici 11 hós, itthon vagyok vele gyesen.A nagy 4 éves, ovis, de nyáron ő is itthon van.A férjem dolgozik, így szinte egész nap egyedül vagyok a fiúkkal, segítségem nincs.

Ha kiteszem itthonról a lábam, akkor is a játszótér az úti cél.

Ma megkért a húgom, hogy szaladjak ki vele a piacra( évente 1x ha hazajön), 1 órát voltam távol, a fiúk már felébredtek, kértem adjon reggelit nekik.

Hazajöttem, mindegyik még pizsamában, se nem ettek, se nem ittak, leginkább azért voltam dühös, mert egy pohár vizet sem adott ebben a melegben nekik.Megjegyzem, hogy még életében nem etette meg egyik gyerekünket sem.

Persze megkaptam, hogy én lassan 5 éve lógatom itthon a lábam( két szülés között is dolgoztam 1,5 évet, csak ezt hajlamos elfelejteni), ő bezzeg gürizik napi 8 órát és hazajön akkor elvárom, hogy foglalkozzon a fiúkkal is.Szerinte én nem tudom mit jelent egész nap dolgozni, gondolom a fiúk maguktól nőnek fel és az otthonunk is öntisztuló, a lényeg, hogy csúnyán leordított amiért szólni mertem, hogy a fiúk nem ittak.Persze én csavarogtam el a napot( egy teljes órát), holott sehova nem járok, ha megyek is valahova, akkor viszem a gyerekeket magammal, szó szerint értsétek, hogy az 5 év alatt egy napot, éjszakát sem töltöttem még a gyerekeim nélkül.

Olyan csúnyán kiabált velem és idegbetegnek nevezett, hogy ezt most úgy érzem, nem tudom megbocsátani, mert én mindent megteszek, hogy jó legyen a családomnak és ő semmibe veszi a munkámat.

Nagyon őszintén megbántott, de még bocsánatot sem tud vagy nem akar kérni.

Ti eltűritek a férjetektől az efféle viselkedést?


2011. aug. 28. 13:54
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
47%

"A nagyfiam tud engedni magának vizet, de kb. napi 2-3 dl-t inna meg ha rajta múlna, a nagy játékban gyakran megfeledkezik a vízivásról. "


Te maga mondtad hogy egy órát voltál távol ne hogy azt mondd hogy ennyi idő alatt szomjan hal a gyerek. Ráadásul ha szól az apjának akkor valószínűleg az nem fogja leordítani hogy csináljon magának hanem hozz neki? Vagy nem így van?


"Én nem támadtam ki a férjemet, csak meglepődtem, hogy egyik gyereknek sem adott inni és ő kezdett el kiabálni velem, hogy ne kötekedjek(szerinte ez az), holott nem durván és nem hangosan szóltam hozzá. "


"Dolgoztál te már nyolc órát a tűző napon vagy egy forró irodában ha igen akkor tudnád hogy eléggé megviseli az embert. Ráadásul kora reggel álmosan, fáradtan tettél neki szemrehányást olyan dologért amiért nem hibáztatható.


Tudod, nálunk az a probléma, hogy ha ő szökő évente egyszer csinál itthon valamit, akkor órákig-napokig csodálni kell a munkáját, minden szemszögből megnézni és agyondicsérni, de ő az én munkámat észre sem veszi, nemhogy megdicsérne érte.

Sajnos a gyerekgondozás alapműveleteit is képtelen megcsinálni, még a saját körmét is velem szokta levágatni, nemhogy a gyerekeiét... "


Jajj hogy sírva ne fakadjak. Őrülj hogy egyáltalán eltart titeket és nem iszik, bulizik, drogozik.


"A fiaim pedig imádják ugyan az apjukat, de ha fáradtak, betegek vagy bármi gondjuk van, akkor csak én kellek neki.És érzem, hogy nagyon kötődnek hozzám.

Egy példa erre: A húgom játszott a nagyfiammal, egy takarót terített magára, mintha szellem lenne és szaladt a fiam után, hogy na most elkapja és megeszi.Erre a fiam mondta neki, hogy nem eheti meg a szellem, mert neki élni kell, hogy megvédje anyát."



Ezzel nem mondtál újat. Ez a természetes ettől nem kell elszállnod magadtól.


Jobb lenne ha belátnád hogy hibáztál és bocsánatot kérnél mert a leírtak alapján egy apró hülyeségből csináltál balhét. Nem tudhatom a részleteket de az látszik az írásaidból hogy nagyon lenéző vagy a férjeddel szemben és nagyra vagy magaddal. Nem akartam én itt vitát szítani de ez a véleményem és tartom.

2011. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
49%

ma 16:21


Majd beszélhetünk ha kijózanodtál, kislány :P

2011. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Sok butaságot írsz, gondolom nincs gyereked!!!

Ha meg van, akkor sajnálom őket.

Nem vagyok oda magamtól és a férjemtől sem lehetetlent várok el.

Amikor a nagyfiam felkelt még nem akart inni, így kértem, hogy mindenképp figyeljen oda, hogy igyon, mivel a lakásban is már 40 fok van.A férjem épp egy hetes szabadságát töltötte itthon és ébren volt már reggel amikor indultam.Amúgy dolgoztam én már nem napi 8, hanem napi 14 órákat is, úgyhogy tudom mit jelent, mióta gyerekeim vannak pedig 24 órát vagyok szolgálatban, nem mondhatom a fiúknak 8 óra után, hogy bocsi de letelt a munkaidőm, szolgáljátok ki most már magatokat, ahogy tudjátok.

Nem kell eltartson bennünket( bár a gyereknevelés nem csak gyerekcsinálásból áll), de mivel csak én tudtam megszülni és szoptatni a fiaimat így elég egyértelmű, hogy én maradtam velük itthon.Vagy ebben sem értesz egyet?Mondd csak, Te hogy tudnál úgy dolgozni, hogy a kicsi is még napi 4x szopizik, arról meg az apja hallani sem akar, hogy bölcsődébe adjam.Jópofa vagy ezzel az eltartással, ha nem akarja a családját eltartani, akkor miért nem él agglegény életet?

Tudod az én családomban sokáig apukám keresett jóval többet, dirigálta is a családot felsőfokon.Aztán fordult a kocka és édesanyám lett a családfenntartó, persze, hogy nem tűrte a megaláztatást, pedig megérdemelte volna. Az ilyen férfiaknak nem kellene családot vállalni.

Amúgy elbeszélgettem a férjemmel, szerencsére van esély rá, hogy közös nevezőre jussunk.Szeret bennünket csak amióta feleségül mentem hozzá, hajlamos a tulajdonának tekinteni.Remélem ezen is sikerül változtatnunk, mert a fiaink érdeke az, hogy egy kerek egész családban nőjenek fel.

2011. aug. 30. 09:49
 44/46 ausonia ***** válasza:

ahha...csak azért,mert nem egyezik a véleményünk, én vagyok az,akinek ki kéne józanodnia...értem.és még ezek után én vagyok a "kislány".

annyira vicces vagy, tudod, hogy még fel sem tudsz húzni. :D

2011. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

ezt a vizes dolgot kicsit tulreagáltad szerintem.


Lehet hogy mérges vagy a férjedre,de gondold bele magad az ő helyzetébe.szültél neki egy gyereket akit nem tudott ellátni,van ilyen én is igy jártam,ez eddig okés.Ott cseszted el hogy szültél másikat mert ezzel csak azt bizonyitotad neki hogy jol van ez igy,el tudom én egyedül is látni.Mostmár kár a gőzért,ő ilyen és kész,megváltoztatni ugysem fogod tudni.

2011. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
88%
Szakadjatok már le a kérdezőről!! Nagyon nagy szemétségnek találom,hogy a kákán is csomót kerestek. Teljesen igaza van,nem egy csicska,hanem egy ember,aki a férja,meg a gyerekei előtt élt egy életet,amit teljesen félre tett értük.Meddig kell megtagadnia magát egy nőnek a családért? Vagy már nem is ember? Nem lehet igénye? Szoptasson,mosson főzzön kussoljon? Az én párom is dolgozik, 5-kor kel,kőműves,egész nap veri a nap,annyit dolgozik,hogy megszakad érte a szívem,de este azért együtt pakolászunk vacsi után,még fürdök elrendezi a kislányunkat és örül,hogy vele lehet,mert nem a munkája az élete,hanem mi.
2011. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!