Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám holnap lemond a...

Anyukám holnap lemond a felügyeleti jogomról. Mi fog történni velem? Részletesen kérlek.

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 22:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem mondhat le rólad csak úgy! Még nem vagy nagykorú. Sztem menj a gyámügyre vagy vmi. Vagy esetleg a rendőrségre/önkormányzatra, lehet h ők konkrétan nem tudnak segíteni, de meg tudják mondani hová menj a problémával.

16 évesen érettségi nélkül tuti nem vesznek fel sehova dolgozni, egy albérlet pedi gnem olcsó mulatság.

De mit tett a barátnőd, ami miatt anyád ilyen?

2011. aug. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Semmit épp ezaz. Szülei szigorúak, és pl. hogy nem jár hozzánk, én se hozzájuk meg ilyesmi... Semmi konkrét dolgot nem csinált, ami miatt nem kedvelhetné.
2011. aug. 29. 22:50
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szép sorban: Sajnos a mai szabályozás szerint lemondhat (a szülői felügyeleti jogról nem, mert ilyen szabály nincs) viszont a gyermekről igen. Tehát hozzájárulhat a gyermek örökbefogadásához. Én sem értek ezzel egyet, de nem találtam olyan szabályt, ami ezt megakadályozná. A gyámhivatal egyetlen dolgot tehetne ez ellen, jogelvre hivatkozik. A jogelv pedig az, hogy a gyermek örökbefogadásának mi a célja. És ugyebár elvileg az örökbeadáshoz járul hozzá az anya. Amennyiben ilyen nyilaktozatot tesz (lemondó nyilatkozat) a gyámhivatalnak a Csjt. szerint nincs lehetősége megtagadni az elfogadását, sőt el sem kell fogadnia. Egyet tehet, amit a jogszabály ir, köteles megállapitani, hogy a szülői felügyeleti jog megszünt. Ha pedig megszünt, megszünnek a gyermekkel kapcsolatos jogai és kötelezettségei is. A tartási kötelezettsége is. Egyetlen kötelezettség marad, de az is csak nyilt örökbefogadásnál, miszerint a gyermek örököl utána. Ebben az esetben édesapádhoz kerülsz. Ha ő nem akar nevelni, akkor pedig átmeneti nevelésbe vesznek, kijelölnek egy gyámot és nevelőszülőkhöz vagy gyermekotthonba kerülsz majd 18 éves korodig, aztán pedig a saját lábadra kell állnod és elköltözni. Ha megnézitek a Csjt. 48-at, az egyértelmü. Dióhéjban ennyi.
2011. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszoló jól összefoglalta. Még annyit hozzáfűznék, hogy az átmeneti gondozás - gyermekotthon/lakásotthon - többnyire nem olyan szörnyű, mint ahogy az átlagember elképzeli. A nevelők, körülmények általában jók, normális kaja, normális hely, normális szabályok... Lazább, kevésbé korlátozó, mint a legtöbb család. Az egyetlen, ami gondot okozhat, a "gyerek"társaság. Lehetnek ott elvetemült figurák, igyekezz kikerülni őket, ne vívd ki a haragjukat.


Gyermekvédelmet tanulok... hallottam már szép és nagyon csúnya történeteket is az ottani életről. Ha gondolod, írj privát üzenetet, és mesélek többet.

2011. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, arra van esély h a régi sulimban maradok?
2011. aug. 30. 06:23
 16/19 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, csak fenyeget. Nem tenne ilyet, csak mérges rád.
2011. aug. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A tartási kötelezettség nem szűnik meg a szülői felügyeleti jog megszűnésével, csak akkor, ha a gyereket örökbefogadták.
2011. aug. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

azért én hallottam egy durva sztorit az egyik ismerősömtől:

anyuka tragikus hirtelenséggel meghal agyvérzésben. marad 3 gyerek: 15 éves, 8 éves, és 2 éves. apuka pedig másnap lemond a szülői jogairól. ezt semmi nem indokolná, együtt élt a család egészen anyuka haláláig.

a nagyszülők nevelik mind a 3 gyereket.


sajnos van ilyen.

2011. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A szülői jogairól senki nem mondhat le, csak és kizárólag akkor, ha a gyereket egyúttal örökbe is adja. Ha a bíróság veszi el a szülői felügyeleti jogot, annak a szülőnek a kötelességei -tartásdíj fizetés- megmaradnak, a jogai -kapcsolattartás- megszűnnek.
2011. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!