Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen idióta...

Hogy lehet ilyen idióta neveket adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van, aki nagyon különleges nevet akar a gyerekének adni, de miért nem gondolnak bele hogy a gyerek egyszer felnő? Vagy az iskolába/óvodába/gimibe jól megszivatják a neve miatt.


Ilyen nevekre értem : Abélia, Orália, Agrippína, Atlanta, Gyopár, Piusz, Jácint, Szittya stb és még sorolhatnám.


Némelyik név ténylegesen félreérthető, némelyik még rosszabb lesz vezetéknévvel mint önmagába.


Miért akar rengeteg szülő ilyen ritka (és sokszor ronda) nevet adni szegény gyerekének? Nem gondolnak bele?



Neked van fura nevű ismerősöd? Vagy hasonló sztorid?


Mi a véleményed erről?


2011. aug. 29. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim válasza:
62%
Nekem az Alma lánynév iszonyatosan tetszik.. :$ Tudom, hogy fura, de szerintem mégis szebb mint akár melyik másik...
2011. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
74%

Én a 9es buszon mikor meghallottam,hogy :

"Krisztoferke gyere mááááá " Aszittem leesek a buszról :D (természetesen a 8.kerben volt a busz,hol máshol)


Nekem is herótom van ezektől a nevektől,de a mostani divat nevek:

Amália(mint egy tehén bőgés úgy hangzik)

Málna

Alma és még no comment mik vannak..

2011. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 A kérdező kommentje:

Most a szülőnek teccik, ez oké. De nem gondolnak bele hogy a gyerek életét ronthatják el vele?

Volt olyan ismerősöm hogy Szép Orália. Hát mit ne mondjak....gondolhatjátok hogy főleg pl a középsuliba hogy becézték.....


De az olyan nevek h : Ajándék, vagy Dalla?


Képzeld el hogy egy felnőtt nő bemutatkozik : Jó napot Nagy Ajándék vagyok!

2011. aug. 29. 22:23
 14/68 anonim ***** válasza:
21%

a haveromat Renátónak hívják és egyáltalán nem hülye név .....

amúgy meg igen,azt akarják hogy különleges legyen a gyerek ...

amúgy sokaktól hallottam azt is pl hogy a liliána szép név (direkt nem irom nagy betűvel) de engem is így hívnak és el se merem mondani ha találkozok valakivel,csak a beceneveimet

szerintem ritka gáz

komolyan,a 18. szülinapomra azt adom magamnak ajándékba hogy megváltoztatom

legyek akár Franciska,mittoménmi,de liliána NE!

gyűlölöm

13l

2011. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
88%

"Akit csúfolni akarnak, az csúfolni is fogják, névtől függetlenül. "


na igen, nálunk is ment a csúfolódás a suliban, pedig az én időmben még csak Pistik, Orsolyák és Máriák voltak...

2011. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó:még olyan nevet is kicsavarnak, amiről nem is gondolnád. Ismerősék Kirának nevezték el lányukat, mondván, na ezzel nem lehet csúfolódni. Amekkorát tévedtek: apuka idióta munkatársai elkezdtek röhögni:Kira- bukj a ku-kira :((
2011. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
50%
számomra is undorítóak az ilyen nevek, meg nekem ezek már nem is nevek, hanem okádékok. Most épp ránéztem a naptáramra és szept. 1.-jén Egyed névnap van, na nem tudom melyik barom nevezhette el így a gyerekét, de szánalmas. Nem tudom kiskorába mikor épp nem evett a gyerek, akkor, hogy mondta neki, hogy egyen. "Egyed má' Egyed" vagy talán h ne ugyanúgy hangozzon akkor így: "Ögyed má" Egyed" vagy gőzöm sincs, de szörnyen szánalmas.-.-" H*lye f@szok.:D
2011. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
68%
Én pont azt vettem észre,hogy akinek különleges a neve,sokkal jobban a középpontban van,és pozitív szempontból. Az ilyen nevű férfiak,és fiúk a lányok kedvencei lesznek később. Az én környezetemben számos példa van erre. Persze kell hozzá kellő vagányság és határozottság is bemutatkozásnál. Nekem ez a véleményem,és ez a tapasztalatom. :-)
2011. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
100%
22:25 vagyok: 22:19-nek szólt a válasz, de mire bepötyögtem, meglódult a sor.
2011. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
82%
Ezek borzalmas nevek, én soha nem engedném senkinek hogy ilyen nevet adjon a gyerekének. Van egy ismerősöm aki már 11 éves korában átiratatta a nevét mert annyian csúfolták miatta hogy szinte egyedül volt mindig. Persze a régi nevére már nem emlékszem sajnos. Persze manapság sok olyan van hogy szokatlan külföldi nevekkel látják el a gyerekeket ezzel úgy nagy probléma nincsen de amitől én a falra másztam az Eperke. Amint meg hallottam hogy létezik egy ilyen nevű lány igaz most lesz 3. os unokatesóm osztálytársa én ezen annyira ki készültem hogy az hihetetlen. Mert ugye ha egyszer felnőtt nő lesz hogy lehet Eperkének nevezni egy hivatalos helyen. Ha valaki valami nagyon furcsa egyedi nevet akar a gyerekének az inkább adjon neki két nevet egy egyedit és egy köz ismert nevet pl Zoltánt. így nem lehet nagy gond.
2011. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!