Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen idióta...

Hogy lehet ilyen idióta neveket adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van, aki nagyon különleges nevet akar a gyerekének adni, de miért nem gondolnak bele hogy a gyerek egyszer felnő? Vagy az iskolába/óvodába/gimibe jól megszivatják a neve miatt.


Ilyen nevekre értem : Abélia, Orália, Agrippína, Atlanta, Gyopár, Piusz, Jácint, Szittya stb és még sorolhatnám.


Némelyik név ténylegesen félreérthető, némelyik még rosszabb lesz vezetéknévvel mint önmagába.


Miért akar rengeteg szülő ilyen ritka (és sokszor ronda) nevet adni szegény gyerekének? Nem gondolnak bele?



Neked van fura nevű ismerősöd? Vagy hasonló sztorid?


Mi a véleményed erről?


2011. aug. 29. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen Kira, Mira, Mina, meg hasonlóktól kiráz a hideg...


Mondjuk, nekem van egy kis név-fétisem az ókori római/latin (+ nagyjából mindenféle mitológia-beli) női nevekkel, de nem tudom elképzelni, hogy a gyerekeimnek adjam...

2011. aug. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
64%

Mindenkinek más az ízlése... Kíváncsi vagyok, kedves Kérdező, te milyen neveket tartasz tökéletesen normálisnak :) tuti jönne azokra is valami kritika. Pl. nemrég olvastam egy kérdés-kiírást, ahol a "túl hagyományos", "öreges" neveket cikizték halálra, főleg babás anyukák és tinik.


Egyébként szerintem is sajnálatra méltók azok a gyerekek, akiknek a nevük könnyen csúfolható, valami egyértelműen gáz jelentése van (akár önmagában, akár a vezetéknévvel), egy hivatalos okmány rubrikáiba sem fér bele, mindenki visszakérdezi, ha bemutatkozik, eleve becézett, egy szappanoperából vagy fantasy-ból vették és még sorolhatnám.


Ezek az előbb említett a Lia, Ria, Tia, Mira, Kira, Mina, Tina nevek, amik valszeg valami hosszabb névből önállósultak, meg szerintem olyan semmilyenek, mintha véletlenszerűen egymás mellé raktak volna pár betűt.

2011. aug. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
69%
A Lia név az Auréliából jött és sztem az egyik legszebb Női név!
2011. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
90%

Vagy a Kornéliából.


Egyyik ismerős kislánya Killa Alina. Ja, ezek a keresztnevek.


Unokatesóm van Jácint, 35 körüli, az nem újkeletű név. Ritka, de nem mostani: pl: Rónay Jácint

2011. aug. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
78%
Egy ismerősömnek volt egy tanítványa, akit úgy hívtak: Csák Norisz (kisfiú). Szerintem nagyon durva!! :))))
2011. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
55%
Én bíztos nem adnák ilyen nevet a gyerekemnek.
2011. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
85%

Az a gond hogy attól mert egy szülő különleges nevet ad a gyerekének attól nem lessz különleges a gyerek,csak a neve,ami akár rosszul is elsülhet,hisz nem biztos hogy egy félénk visszahuzódó kislány el tudja fogadni és büszkén bemutatkozni.


Meg gondoljunk arra hogy mi van ha vezető beosztásba kerül felnőttként.Elég ciki lenne Orália-ként bemutatkozni.

2011. aug. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
87%
feltünési vizsketegségben szenevdnek az ilyen szülők.
2011. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:

Hát igen azért eléggé ciki lenne vezető pozícióban Orália névvel lenni, de pl tanárnőként sem épp a legjobb.

Vagy pl az Atlanta név...azt még becézni sem lehet...


De gondoljátok el hogy mi lett volna ha engedélyezik az Orália nevet fiúba azaz az Orál-t....Orál bácsi......katasztrófa...


Volt olyan szülő aki a Radiátor nevet is igényeltetni szerette volna, hála istennek nem engedélyezték.

2011. aug. 30. 14:34
 50/68 anonim ***** válasza:
100%
Pl. nekem a Virág név tetszik, de volt a hugomnak egy osztálytársa, akinek a vezetékneve: Piros. Tehát Piros Virág már elég gáááz...
2011. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!