Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen idióta...

Hogy lehet ilyen idióta neveket adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van, aki nagyon különleges nevet akar a gyerekének adni, de miért nem gondolnak bele hogy a gyerek egyszer felnő? Vagy az iskolába/óvodába/gimibe jól megszivatják a neve miatt.


Ilyen nevekre értem : Abélia, Orália, Agrippína, Atlanta, Gyopár, Piusz, Jácint, Szittya stb és még sorolhatnám.


Némelyik név ténylegesen félreérthető, némelyik még rosszabb lesz vezetéknévvel mint önmagába.


Miért akar rengeteg szülő ilyen ritka (és sokszor ronda) nevet adni szegény gyerekének? Nem gondolnak bele?



Neked van fura nevű ismerősöd? Vagy hasonló sztorid?


Mi a véleményed erről?


2011. aug. 29. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
51%

Játszótéren találkoztunk tegnap a fél éves Nortonnal (!!!) és a két éves Kadosával.

Köpni nyelni nem tudtam. Borzalom. És egyik sem volt kisebbségi.

Na mindegy.

Ezen kívül találkoztam már Napsugárral is.

Ezvan.

2011. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
100%

én a dzs-sítésen vagyok kiborulva... a Dzsennifer, meg Dzsesszika... :D a napokban hallottam a Dzsenetet, és most olvastam, hogy engedélyezték azt, hogy Dzsasztin...

szóval úristen.

2011. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 ava87 ***** válasza:
100%
Dzsasztin már van pár éve :) Ennél szerintem még sok fokkal rosszabb, hogy olyan is van, hogy Dzsamal.
2011. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
Na azért itt is élnek arabok, azoknak ne kejjen má' Bélának hívni a kis Ahmedet vagy Dzsamalt. Vagy egy multikulturális lehetőség: Kovács Ahmed Hadúr. Szegénynek mondjuk nem lesz padtársa... De szerintem a Dzsekbauer sem lenne rossz választás.
2011. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
100%

"Na azért itt is élnek arabok, azoknak ne kejjen má' Bélának hívni a kis Ahmedet vagy Dzsamalt. "


Ha legalább az egyik szülő külföldi állampolgár (nem kettős, tehát magyar állampolgársága nincs), akkor bármit adhat a gyereknek. Nekünk is így volt, külföldi vezetéknévhez külföldi írásmóddal van a nevük, nem kellett semmit külön engedélyeztetni.

2011. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%
Persze túloztam, gondoltam hogy van ilyesmi, de nekem mégis szimpatikusabbak ezek, mint egy Orália vagy Dzsásztin...
2011. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 A kérdező kommentje:

Én a külföldi nevekkel sem értek egyet. Pl a szappanopera nevekkel...most az egy spanyol (vagy Latin-Amerikai) embernek teljesen természetes, és jól is áll de egy magyar gyereket úgy hívni hogy pl Huaníta már túlzás.

Én még az angol nevekkel se barátkoztam meg amiket magyarosan kell ejteni...pl sztem magyarul csúnya a Georgina,angolú szebb: Dzsordzsina


Na meg a vezeték névvel együtt kész röhej......Hallottam már olyanról is hogy Halál Alma......már szerintem az is egyből rettenetes akinek Halál a vezetékneve de egy ilyen vezetéknévvel nem hogy nem áll jól 1 név se de még az egzotikusabb nevek még rosszabbítanak rajta....

2011. aug. 31. 22:20
 58/68 anonim ***** válasza:
82%
nah a vezeték névről már téll senki nem tehet h milyet kap szal arról szálljunk le...
2011. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 ava87 ***** válasza:
73%
mi az, hogy "téll"?
2011. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:
téll = tényleg
2011. szept. 1. 14:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!