Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen idióta...

Hogy lehet ilyen idióta neveket adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van, aki nagyon különleges nevet akar a gyerekének adni, de miért nem gondolnak bele hogy a gyerek egyszer felnő? Vagy az iskolába/óvodába/gimibe jól megszivatják a neve miatt.


Ilyen nevekre értem : Abélia, Orália, Agrippína, Atlanta, Gyopár, Piusz, Jácint, Szittya stb és még sorolhatnám.


Némelyik név ténylegesen félreérthető, némelyik még rosszabb lesz vezetéknévvel mint önmagába.


Miért akar rengeteg szülő ilyen ritka (és sokszor ronda) nevet adni szegény gyerekének? Nem gondolnak bele?



Neked van fura nevű ismerősöd? Vagy hasonló sztorid?


Mi a véleményed erről?


2011. aug. 29. 22:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
96%

ma 22:24


Bocs, de nekem tetszik a neved. :-) Olyan bájos hangzása van.

Rajta is volt a listámon, amit a terhességeim alatt írtam.

2011. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
88%

A Nagy Ajándékban nem látok semmi kivetni valót. Én ismerek egyet. Az anyja meddő volt. És mikor megtudták, hogy terhes, igen nagy ajándéknak gondolták az élettől.


És akkor arról hogy csúfolják a suliban. Az én nevem Ádám, és folyamatosan csúfoltak oviban is ált iskben is. Aztán belevertem az egyik gyerek fejét a falba és többet nem csúfolt. Ez egy jól bevált módszer, ha lesz egy gyerekem, mindenki fejét beverem a falba aki csúfolja.

2011. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
44%
22:28 :D van egy fura ízlésed XD
2011. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
46%

" haveromat Renátónak hívják és egyáltalán nem hülye név ....."


Ja az, hogy hülye nem kifejezés egyszerűen csak retardált ennyi! ;)

2011. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 ava87 ***** válasza:
91%

Most a napokban ismerkedtem meg egy nővel, akinek a lányát úgy hívják, hogy Perpétua. Megnéztem, tényleg bejegyzett utónév Magyarországon. Hát oké, ízlések és pofonok, de szerintem ez eléggé khmm... furán hangzik.

Meg még egyszer jó régen, talán gimis koromban elmentünk egy múzeumba az osztályommal, és az összes ott dolgozónak fém táblán ki volt tűzve a neve a ruhájára. Volt közöttük egy fiatal lány, akinek az volt a keresztneve, hogy Zöldike. És ilyen név is van, tényleg, megnéztem.

Ezen kívül egy eléggé távoli rokonom Pintyőkének nevezte el a lányát.


Most nézem, csak fura nevű lányok jutnak eszembe, fiúk valahogy nem, pedig ott is akadnak érdekes nevek, csak valahogy mégis főleg átlagos nevű fiúkkal találkozom, vagy ha nem is átlagos, akkor ilyen mostani divatnevet viselőkkel, de azok sem számítanak már különlegesnek, meghökkentőnek.

2011. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
82%

1. András vagyok, volt olyan osztályom, ahol 4-en voltunk Andrások.

2. Kirándulás közben hallottam, ahogy egy nagypapa a kis Ignác unokájának kiabál: NÁCI! NÁCI! Na ez a gyerek szopatása.

3. Egy iskolába jártam Kossuth Lajossal.

4. Gyopárt én is ismerek. Erdélyi, és azért kapta ezt a nevet, hogy ne tudják "románosítani", mint sok gyakori nevet.

2011. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
97%

A Pintyőke, Zöldike meg az Eperke még azt mondom egy kislánynak elmegy, de egy felnőtt nőnek vagy egy idős asszonynak??

Jó napot kívánok, Kovács Pintyőke vagyok!

Tuti gurul a röhögéstől a másik fél.

2011. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

Volt olyan lány a nővérem osztályába, hogy Sípos Atlanta. Nem vicc. Először én is azt hittem hogy a nőérem viccel, de nem. Most ez is milyen név? Nekem egyből Atlanta városa jut erről szembe, nem pedig egy ember.


Nah igen, rengeteg név van ami csak kisfiúnak/kislánynak áll jól de amitől falra mászok, azok az olyan "különleges" nevek amelyek még "különlegesebbek" a vezetéknévvel. Pl : Tavaszi Napsugár. Ez is milyen?


De most pl a Szép Orália is....gondolom arról sem egy Orália nevű lány fog eszébe jutni mindenkinek hanem egészen más....(nem részletezem)..pláne hogy még a Szép-vezetéknév is ott van, hát gratulálok.


Az Orália névről azt olvastam hogy a fiú változatát, az Orál-t nem fogadták el. Hála a jó istennek......

2011. aug. 29. 23:08
 29/68 anonim ***** válasza:
74%
én olyan családnévről hallottam h Ondó...szánalom:D ki az az állat, aki ilyet kiad vagy nem tudom ki határozza meg a neveket..
2011. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
88%

Meglódult a fantáziám: gondoljátok el, a családnév Ondó, a vezetéknév meg Orália


Ondó Orália


Vagy volt olyan fazon a Maunika-sóóóóban, hogy Puncz Imre, na akkor lehetne egy Puncz Orália is.


Szerintetek normális ember lenne belőlük?

Hogy nézne ki, ha még totyogós kislányként megkérdeznék tőlük, hogy hát téged meg hogy hívnak?


"Punc Ojájija" vagy "Onygyó Ojájija"


ÚÚÚúúúúúúúúbakker!

2011. aug. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!