Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családanyák, ti hogyan, min...

Családanyák, ti hogyan, min spóroltok?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm tusfürdő helyett szappant használ, egy másik az előző napi krumplipüréből krumplilángost vagy szilvásgombócot csinál. Ti hogyan próbáltok spórolni? Nagyon rosszul állunk anyagilag, és minden ötlet érdekel! Köszi előre is :)
2011. aug. 30. 13:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ecetes dolgot én is kipróbálom. Öblitő helyett már használom, a tisztiásban még nem.
2011. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Az áruházban bevásárláskor mindig megnézem az akciós dolgokat, Pl. húst. Hazahozom, lefagyasztom. De nem kalkulálom bele a heti ebédbe. Tehát úgy tervezek, mintha nem is lenne. Ezek hónap végén jönnek nagyon jól, amikor a afygasztóban kb 3-4 ebédre való hús van. Ezenkívűl a 100 és 200 Ft-osokat belerakom egy perselybe. Menet közben nem feltűnő, mert csak fémpénz, én meg inkább a papírpénzt tartom számon, de amikor úgy hozza a szükség... Havi szinten 4000-5000 Ft összejön így.
2011. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

én azért öltözöm turiból mert sokkal olcsóbb és jobb minőségű mint a kínaiboltos tucatszarok. :) de spórolásnak is elmegy :)


azért szappannal nem fürdenék, vannak olcsó tusfürdők is.

2011. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát szappan pl jó ötlet. Egy dove szappan 150 forint néhány helyen,és szerintem jó minőségű is(vagy a baba szappan).


Samponon azért nem érdemes spórolni,mert mindenkinek más vált be a fejbőrére.


Az ecet tényleg nagyon jó!Mindenre lehet használni.Gyönyörűen letisztítja a fémes víztől besárgult mosdókagylót,wc kagylót is,és persze a baktériumok ellen is kiváló!

Spricnis flakonba fel kell higítani némi vízzel,1-2 csepp citromot belefacsarni és lehet permetezni a tükörre,ablakokra,csempére vagy amire akarod!Hihetetlen tisztítóereje van.1üveg ecet 200-400 forintba kerül.


Egy vödörbe sima vízzel és citrommal pedig kiváló felmosáshoz :-)


A mosást még nem próbáltam vele,de üresen már indítottam el ecettel mosógépet,és gyönyörű tiszta lett a műanyag adagolója és a fém dob is fényes lett:-)


Ruhák: én gyakran járok turkálóba,gyönyörű cuccaim vannak,blézerek,farmerok,pólók-sokszor divatosabbak mint amiket az üzletbe kapni(angol márkás turi,hisz azért Mo. levan maradva 1-2évvel a divattól).Cipőt is vettem már ott :D téli kabátot is.Van ami tényleg vadiúj,és még az angol fontos címke is benne van árral...Ami cuccom nem turkálós,azt new yorkerbe veszem(óriási leárazások vannak ott, van több pólóm onnan ami már 3éves de még 1 cérna sem lóg ki belőle).

2011. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%

Ja és étel.


Nem érdemes nagy hipermárketekbe járni állandóan. Ott ami igazi akció és nem étel,az általában a drágábbik márka,ami le van picit árazva.Ha ragaszkodsz a márkához,akkor akciókor vegyél belőle többet, hogy később is jó legyen.


Öblítőből én márkást használok,mert különben büdösek a ruháim vagy nincs illatuk egyáltalán(vasút mellett lakunk,idejön a sok kosz az ablakból),viszont én higítom vízzel az öblítős flakont,így tovább elég.


Villanyon így lehet spórolni:

A mosógépet ritkán állítod 60-90fokra,ami nem fehér és nem törölköző vagy ágynemű,annak elég a 30 max 40 fok is,így nem fogyaszt annyi áramot a gép.

Mosogatáskor be kell áztatni az edényeket a mosdókagylóba,aztán már csak leöblíteni és némi habos szivaccsal elmosni :-) Nem kell végigfolyatni a vizet.


Este nem elég kikapcsolni a számítógépet és a tévét, hanem le kell kapcsolni a hosszabbítót az áramról(tehát kapcsolós hosszabbítót érdemes használni).Mert ha 1 tévé be van dugva a konnektorba,hiába van kikapcsolva,attól még fogyasztja az áramot.Ezeket bele kell foglalni a napi rutinba:)


Étel: nem kell drága felvágott,párizsi,inkább veszek egy nagy rúd márkás szalámit,ami tovább elég,és finom is,és mellesleg magyar márkájú.


Húst csakis hentesnél érdemes venni,ott friss és olcsóbb is mint boltban!Felvágottat is érdemes ott venni.


Zöldségeket,gyümölcsöt,krumplit,tojást,fűszereket,mákot és ilyesmiket pedig szigorúan piacon szabad venni magyar öreg néniktől,akiknek tuti a kertjükbe termettek ezek a dolgok és nem import áruk.Ha csúnyább is 1-2 krumpli szem, biztos finomabb mint amit a madaras tecsóba árulnak(az általában ázsiából vagy ki tudja honnan lett utaztatva patkányok és betegségek közt!!!).


3-4ezer forintból kijön 1-2hétre 1 nagy családnak a kaja a piacról:)

2011. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Én csak gratulálni tudok neked,ha te két hétre megoldod a kaját 3-4 ezer forintból!!!
2011. aug. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ecettel és szódabikarbónával takarítok, és mosódióval mosok. Két éve nem vettem mosóport, sem öblítőt.Kétszer vettem meg a diót 3000 Ft.

Kisgyermekünk van, és vegyszermentes dolgokat használunk inkább.

2011. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17-20-s vagyok. Még egy tipp jutott eszembe. Van, amikor megmarad a kenyér, és 2.-3. napra már nem az igazi. Olyankor felszelem, kiszárad, és ledarálom zsemlemorzsának. Mosószerből megveszem a drágábbat, de a kapszulásat, így nem öntök többet, mint kellene.
2011. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
96%

Amit a piacon lehet venni az van meg 3-4ezerből,van amit én is a boltba kényszerülök megvenni!Plusz hentes ugye!

Szóval lehet félreérthető voltam,elnézést nem kell ez miatt lenézni !

2011. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az áramon,mosógéppel is tudsz sporolni :Csak akkor dug be a konektorba ha használod a gépet : Kaján is lehet idő igényes kajákból ,nagymennyiséget ,főz,pl ,töltöttpaprika,pörköltek, aztán amit nem esztek meg aznap ,dobozba be fagyasztóba. Szükös napokon jól,jön:
2011. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!