Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » EZT MIÉRT CSINÁLJA? (Kérdésed...

EZT MIÉRT CSINÁLJA? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Anyám balhézik velem, mert takarítani mertem. Nagytakarítottam (máskor is szoktam, csak most jó alaposan mindent), többek között leszedtem az évszázados vízkövet a fürdőszobából, ami valószínűleg azóta ott áll, mióta tavaly nyáron szintén leszedtem (a köztes időben nem nagyon laktam itt). Itt üvölt, hogy ne takarítgassak, csak azt csináljam amire megkér (nem szokott semmire sem megkérni; bizonyára célozgat, de nem értem a rébuszait). Elképesztő, ha takarítok, az a baj, ha meg esetleg nem, akkor az... Ezt miért csinálja? Tök mindegy neki, mibe köt bele, csak beleköthessen? Egyébként abból indult az egész, hogy kihoztam a nyitva levő szobájából egy darab füstölőt, mert ecetszag volt. És miért megyek be oda és egyébként is miért nyúlok az ecethez. Hát azért, mert azt a vízkövet már se a vízkőoldó, se a súrolószer nem hozta le... Mondtam neki, ha leszedi ő, akkor majd nem fogok hozzányúlni. Még fel van háborodva, hogy ha nem tetszik, "nem muszáj itt lakni". Értem én, hogy sokat dolgozik, meg ideges, meg mittudomén, de akkor meg miért üvölt, ha megcsinálom? Ennek ellenére ÚGYIS takarítani fogok, mert idegesít, ha kosz van, de miért csinálja ezt? Még azt se mondhatja, hogy bármit rosszul csináltam volna, takarítani azért már csak tudok... Arról nem is beszélve, hogy hazajönnek, és a szatyraikat meg mindenüket belevágják a friss rendbe. És kezdhetem elölről az egészet.

Bezzeg ha lábujjhegyen átvágok a frissen felmosott padlón mert majd' bepisilek, akkor én vagyok a hülye kamasz, aki nem becsüli mások munkáját. Az én munkám nem munka?

Ha csak feleannyit takarítana ő is, mint amennyit velem üvölt, nem lett volna annyi kosz. 16/l


2011. aug. 31. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mert amikor kérés nélkül takarítasz, nem segítségnek, hanem kritikának veszi és úgy érzi, hogy koszos, igénytelen, trehány, sose takarító nőnek tartod és ez felidegesíti
2011. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor beszűkült a látóköre. Nem tartom én semminek, csak szeretem ha tiszta a környezetem.
2011. aug. 31. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Velem is ez volt/van. Ma már évente csak egyszer járok haza, mert külföldön lakom, de muszáj kitakarítanom, mert az nagyon nem egészséges, amiben él. Ráadásul felhalmoz minden szemetet. Addig veszelszünk, míg beadja a derekát és akkor két nagykukányi szemét gyűlik össze. Takaríts csak nyugodtan. Te is ott laksz, gondolom bántja a szemedet és legalább ingyenélőnek sem mondhat.
2011. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az anyák már csak ilyenek.

én anyám is ideges, de ugye a melóhelyén nem pattoghat, így rajtam vezeti le.

ha iskola van, mindig a "tanujjám má tanujjá má" szöveg megy, meg hogy milyen sz.rul tanulok (pedig nem, 3-as 4-es vagyok).

ha nem ebbe köt bele, akkor azért szid, hogy miért van annyi pattanásaom (mintha komolyan tehetnék róla. -.- direkt olyan kajákat eszek, amik elvileg nem hozzák ki, meg használok rá bigyót, amit az orvos írt, de nem hat). akkor piszkál a körmeimért is, hogy miért hosszúak, piszkál a hajamért is, hogy miért nem fogom össze, ugyanígy piszkál azért, hogy nem segítek neki soha (nem mondja mit segítsek, de találjam ki a gondolatait. elképesztő. magas az iq-hányadosom, de erre azért még én sem vagyok képes). ha meg segítek, akkor "mindig útban vagyok" neki, ha otthon vagyok az a baj, hogy "nem szocializálódok", he nem vagyok otthon "állandóan kujtorgok"...és akkor legyek türelmes, meg értsem meg, mit is akar, úgy hogy még ő se tudja. -.-

2011. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Utolsó, ezt akár én is írhattam volna. :D

Inkább nem idegesítem magam, majd megbékél. :)

2011. aug. 31. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Máskor mindig az a baj, hogy a gyerek nem segít, elég furcsa anyukád van, ha neki meg az a baja, ha rendet raksz.

Apukád mit szól hozzá?

2011. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Apám nem velünk él, de anya élettársa csendben maradt végig. Biztos nem akart belefolyni a dologba mert nem olyan rég ismertem meg, de anyámnak azért a lelkére beszélhetett, mert valahogy lehiggadt hirtelen.
2011. aug. 31. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!