Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha eljegyeztél valakit akkor...

Ha eljegyeztél valakit akkor mennyi idő után illik elvenni feleségül?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 10:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%
hát akkor fölösleges megkérni a kezét,ha nem mostanában lesz az esküvőtök.Attól nemfog jobban szeretni hogy menyasszony.
2011. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%

A 8 éves menyasszonyt felesleges volt eljegyezni, így ennek nincs értelme.

Szerintem csak azok jegyezzék el egymást akik a közeljövőben házasodni akarnak.

Különben nincs semmi értelme. Ha egy férfi házasságszédelgő és ígér fűt-fát csakhogy megkapja a nőt, pl. együtt élnek, eljegyzi, de megígéri h házasság is lesz és így húzni az időt...ennek semmi értelme. Ha valaki nem akar házasodni addig ne jegyezze el.


Te kérdező ha nem akarsz mostanában házasodni (1-2 éven belül) akkor ne is jegyezd el.

29N

2011. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%
én azt mondom hogy általában 1-másfél éven belül szokott lenni az esküvő. akik már több éve(4-5)jegyben járnak ott nincs is igazán komoly szándék.
2011. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
Mi már beszéltünk arról, hogy lesz esküvő, és hogy milyen lesz a lagzi stb. A zenészeket is kiválasztottuk már, az éttermet is tudjuk, hogy melyik lesz (persze velük még nincs egyeztetve, mert még jövőre nem lesz esküvő). 4 éve vagyunk együtt, huszonévesek vagyunk. De eljegyzés csak akkor lesz, amikor tudjuk, hogy a következő évben esküszünk.
2011. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
74%

jaj én rendesen fel tudom magam bosszantani ezeken a tizen- meg huszonéves suncikon, akik csak a jegybenjárás kedvéért vannak eljegyezve évekig. gyakorta gyűrű sincs, a lényeg, hogy megváltoztathassák a facebook státuszuk, pfff. nem mellesleg az ilyenek sokszor 3-4-szer is járnak jegyben mire ténylegesen rátalálnak az igazira.

szerencsére párom is így látja, így ha esetleg ő lesz a későbbi párom, mi biztos egyből elkezdjük szervezni az esküvőt az eljegyzés után.

2011. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
89%
Házasodni nem "illik" alapon szoktak, hanem AKARATBÓL. Ha el akarod venni, vedd el. Ha meg nem akarod, akkor ne jegyezd el, vagy ha már megtörtént és meggondoltad magad, tisztességesebb felbontani az eljegyzést.
2011. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%

én az üdítő kivételhez tartozom: örök menyasszony szeretnék maradni :)

már együtt élünk egy ideje, jól megvagyunk, tervezzük a közös jövőt, de házasodni én speciel nem szeretnék.

2011. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
65%

Én most leírom a saját korosztályomban tapasztaltakat.

A 20 év körüli fiatalok körében, egyre jobban terjed ez az eljegyzés. Esély sincs arra, hogy összeházasodjanak, egy pénz sincs rá, még mindketten tanulnak, a másik fele meg az, hogy még eszükbe se lenne összeházasodni, de valamiért még is megkéri a fiú a lány kezét, a lány igent mond, és egyáltalán nem várja el, hogy feleségül is vedd egy éven belül. Ezt én hatalmas hülyeségnek tartom, de higgyétek el, ez így van. Több ilyen fiatalt is ismerek :)



Ha te 30 körüli érett férfi vagy, akkor azt ajánlom, hogy csak abban az esetben kérd meg a kiszemelt hölgy kezét, ha 1-1,5 éven belül biztosan elveszed.

Ha pedig ilyen "tini" srác, abban az esetben megkérheted úgy is, hogy majd csak 5 év múlva veszed el, feltéve ha még mindig együtt lesztek. Nincs ebben semmi rossz

Bár sok értelme sincs, de ha ez téged megnyugtat, abban az esetben nyugodtan kérd meg a kezét :)


A kérdésből ítélve, nekem egyébként az jön le, hogy elég fiatal lehetsz, tehát rád valószínűleg az utóbbi vonatkozik

2011. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
53%
áprilisban volt az eljegyzésünk és jövő nyáron az esküvő.Azért toltuk át jövőre mert mindenképp nyári esküvőt akarunk + levelezőn van vissza 1 évem és nem akarok másra koncentrálni csak az esküvőre.Így marad a nyár.
2011. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!Akkor úgy szűrtem le a dolgokból hogy az 1-1.5 év a normális.
2011. szept. 1. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!