Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha eljegyeztél valakit akkor...

Ha eljegyeztél valakit akkor mennyi idő után illik elvenni feleségül?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 10:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Hm, igazuk van a felettem íróknak! Tényleg hülyeség úgy eljegyezni egy lányt, hogy az illető férfinek esze ágában sincs elvenni őt a közeljövőben.

Habár, én magam is 2 éve menyasszony vagyok, de mi nagyon szeretnénk összeházasodni. Viszont, még a párom szüleinél élünk, és a házasság előtt szeretnénk saját otthont. Mivel 1 hónapja végre beköltöztünk a házunkba, így már ki is tűztük az esküvő napját.

Én úgy tudom, hogy régen 2 ember akkor jegyezte el egymást, mikor már 1 éven belül tervezték az esküvőt.

22/L

2011. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, ahogy most végigolvastam a kommenteket, lenne egy kérdésem.

Oké, hogy eljegyzés hülyeség esküvő nélkül. Oké, hogy 1 éven belül kéne házasodni.

De miért szúrja az bárkinek is a szemét, hogy valaki jegyben jár évekig? Ha nekik úgy jó, ha ők nem akarnak házasságot, ha nincs rá pénzük, vagy bármilyen okból még nem házasodtak... Most nem azért, de kinek mi köze hozzá? :) Ő dolguk nem? 8 éve menyasszony, na és? Attól még lehet szuper jó a kapcsolatuk. Lehet, hogy csak a szándékát szerette volna a fickó kifejezni a kedvese felé, viszont az esküvőre sajnos még nincs pénz. Miért szúrja ez bárkinek is a szemét?? Nem értem, őszintén szólva engem hidegen hagy, hogy pl valaki 4-5-8 éve jár jegyben..

Ha meg valaki rögtön házasodik, azt is leszólják, mert "jajj de korai" ha viszont évekig él együtt a párjával (jegyben) és utána házasodik, az meg "húú de ciki, nincs is bennük komoly szándék"...

Szánalmas ez az egész. Nem azt mondom, tényleg arra van az eljegyzés, hogy utána hamarosan esküvő is legyen. De nem értem, hogy miért fáj az egyeseknek, ha mégsem így alakul. Fájjon annak, akit érint.

2011. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy fogalmaznék, hogy kevesebb, mint két év után. Lehet három hónap, másfél év, akármi. Nálunk úgy jött ki a lépés, hogy egyik év májusban megkért, következő szeptemberben házasodtunk.
2011. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Bármeddig ki lehet tolni, de szerintem, aki sokat vár, annak csak divatból kellett az egész, ez a dolog megcsúfolása :S Kész vicc,amikor a gyűrűt mutogatja, de esze ágában sincs házasodni.

Én csak akkor mondanék igent, ha tényleg feleségül akarnak venni..

Az én meglátásom szerint a normális az 1 év..

2011. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
11:56 Teljesen igazad van! Nem azért vagyok 8 éve menyasszony, mert anno nem volt komoly a szándék és nem is azért mert a párom már nem akar elvenni!Egyszerűen kivárjuk azt az anyagi helyzetet, amikor csak az esküvő kedvéért nem kell külön hitelt felvenni! Mert azért nem két forintba kerül lássuk be! Ettől függetlenül nagyon szeretjük egymást és van egy csodaszép 3 éves kislányunk. Majd ő lesz a koszorúslány!
2011. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én úgy magát az eljegyzest feleslegesnek tartom.

Ha el akarsz venni egy lányt,akkor jelentkezzetek be a hivatalba,és kezdjetek el szervezni az eskuvot.


Engem szivattak már igy meg,eljegyzett a párom,a mennyben éreztem magam,gondoltam,26 évesen komolyan gondolja.Már azt is mondogatta,hogyan vegyem majd fel az ő nevét, a gyereknek mi legyen a neve stb.

Annyira hittem benne,bennunk,az egesz eljegyzesben,hogy elkezdtem nézegetni a ruhámat,csokrot választottam,korbe jartam a témat...

Erre ez a ....., szakitott velem.

ÉS ha mindez nem lenne elég, szakitasunk után egy évvel eljegyezte a mostani barátnőjét is.


Kivancsi leszek,abból lesz e eskuvő.Nem kéne felelotlenul igergetni a lanyoknak,drága fiúkák!!!

2014. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!