Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13 éves lány vagyok, mit...

13 éves lány vagyok, mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, és 3 napja van egy barátom. Anyukám még nem tudja, de szeretném neki elmondani valahogy. Holnap szeretnék a barátommal találkozni, és iskolában ez csak az első tanítási nap lesz, és utána pedig szombat. Megszeretném kérdezni, hogy elmehetek-e valamerre iskola után, de nem igazán merem, mert félek, hogy nem enged el. Mit tegyek?
2011. szept. 1. 18:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Lehet hogy 13 évesen még fiatal egy kapcsolathoz, de akkor ti nem tudjátok hogy mi megy az iskolába!

Hetedik osztálytól a fiúk beindúlnak, elkezdik cukkolni a lányokat, jönnek az olyan "játékok" ahol kergetőznek, majd lefogja és átöleli .....

És 100%-osan elő jön a sex,gumi,vibrátor téma ... én már 11.-es vagyok, de ez volt mikor 13 éves voltam.

Ezzel csak azt akarom mondani, ha az iskolába ilyen események érik, persze hogy még jobban belemerül a fiúzásba. És a mai világ ezt már meg is követeli (nem úgy értem, hogy ez a jó...) de a barátitársoságba ez szinte muszáj, mert ő lesz a különc ha nem...

2011. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy hozzá, nálunk ebben a korban még a barátnőkkel eljárogatás sem volt divat csak úgy, először 8-ba mentem csak a bnőimmel moziba pl.

Én biztosan nem engedném.

24/N

2011. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:27


Neked olyanokból áll a baráti társaságod, akik emiatt cikiznek? Amikor én elmondtam a barátaimnak, hogy mi a véleményem a témáról onnantól kezdve a srácok annyira tiszteltek a nőiességemben, hogy ... hát minden lánynak ezt kívánom:)

2011. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem írt olyat, hogy dugni akarnak, akkor mi a probléma? Sose értettem, hogy lehet valaki olyan prűd, mint a válaszolók többsége. Gondolom sétáról van szó, fagyiról, hamburgerről és satöbbi. Nekem is volt általános iskolába párkapcsolatom korombelivel, normálisak voltunk, sétáltunk, kiültünk a parkba. Szerintem ilyen idősen is nyugodtan elkezdhet ismerkedni az ember a szerelemmel egy bizonyos határon belül.

Kérdező: mondd anyudnak, hogy van egy fiú, akit kedvelsz, és szeretnél vele elmenni valahová. Vesd be a mobilos trükköt is, hogy nálad lesz. Ha nagyon akadékoskodik, mondd azt, hogy elhozod a fiút, és akkor látja, hogy normális sráccal vagy (már ha az). :)

20/F

2011. szept. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

20 F:

ez nem prűdség. ilyen korban nem ezzel kell lennie elfoglalva. egyszerűen elszalajt egy csomó élményt, mert előre rohan és a jövőt próbálja meg megélni. ettől az egyénisége, a lelke is szegényesebb lesz. mert azokat a dolgokat 16-17 évesen már nem fogja tudni megélni. pl. mert nem lesznek nyitva előtte. a szerelmet, szexet 16-17 évesen is bőven meg tudja élni. szerintem ilyen korban az ember nem is tudja, hogy valójában mi is a szerelem, csak látja a tévében, hallja máshonnan és próbál annak megfelelni. régen erre azt mondták, hogy gyerek-szerelem, és max odáig terjedt, hogy iskolában egymásra néztek, vagy dumáltak szünetben, esetleg összejöttek baráti társaságban (szülői engedéllyel!) és játszottak.


Aki meg arra hivatkozik, hogy mi megy az iskolákban. sajnálni tudom csak, hogy ilyen rossz a helyzet. a gyerek-szerelemnek és a szerelemnek pont a romantikus, lelkizős, ábrándozós, remegős légkörét vesztitek el azzal, hogy ledegradáljátok csókokra, szexre, gumira és még sorolhatnám. aztán később meg sírtok majd, hogy nem értitek, hogy mi a szerelem és miért mennek tönkre a kapcsolataitok. A hit, az érzelmek megélésének hiánya miatt. Ezek ugyanis ebben a korban FEJLŐDNEK a lélekben. És ha itt "divatra, trendekre", szexre degradáljátok a fiú-lány kapcsolatokat, akkor az nem segíti ennek a fejlődését.


Kérdező, szerintem hallgass édesanyádra, remélem, hogy ő tudja, mi az elég.

2011. szept. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont hogy az ellenkezője igaz. Elkezdi 16-17 évesen a szerelmet, akkor mikor "éli ki magát"? Nem feltétlenül a szexre gondolok, de ha először 17 évesen leszel szerelmes, és utána több kapcsolatot akarsz még, az igazit keresve, akkor majd 40 évesen fogsz házasodni?

Semmi kárt nem tesz a fejlődő lélekben a párkapcsolat, ugyanis a szerelem, szeretet érzése egy teljesen normális emberi érzés - miért ne lehetne érezni 13-14 évesen, "fejlődő" korban? Azt is megsúgom, hogy lehet, hogy a te idődben a 13 évesek még játszottak, de ez a 21. századi liberalizmus, és a gyerekek sokkal hamarabb fejlődnek (talán betudható a médiának). Nem az van már, mint a Kádár-rendszerben, ezt jó lenne felismerni.

2011. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

23:03 én nem azt mondtam, hogy engem cikiznek, meg én már nem 13 éves vagyok, hanem 17.

Én azt mondtam, hogy vissza emlékszem arra mikor én voltam annyyi, és mi ment az osztályomban, vagy iskolámban.

Hidjétek el, sok 18-as karikás téma felmerült. Akkor az osztálytársaim a tesiöltözébe felfújt gumival lufiztak.

A lányok mellméreteit elemezgették, cukkolva ezzel a lányokat. És még sorolhatnám... úgyhogy azt csak azért mondtam, mert sok esetben ha ír ide egy 13 éves lány akkor levan hurrogva hogy a ribanc, na de ha már az osztálytársaival ez a téma meg stb......... ennyit szerettem volna csak ebből kihozni.

2011. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem akar tőlem semmit csókon kívül, és ezt meg is beszéltük, Én sem akarok semmit, mert nem akarom, 13 évesen elveszteni a szüzességem, és tényleg nem is mondtam olyat, hogy dugni akarunk. Aki ilyesmire gondolt azt nem igazán értem, bár tudom, hogy mostmár 13-14 évesen a fél ország 13-14 éves lánya nem szűz...
2011. szept. 3. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!