Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anya ne...

Mit tegyek, hogy anya ne programozza be az egész hetemet? Már lassan életem sincs

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,idén fogok felvételizni.Igazából az a gond,hogy a hét minden napját van valami "szabadidős elfoglaltságom" és emiatt semmi időm nincs szórakozni,barátokkal lenni.

Pl. itt van az ez évi "heti rendem"

Hétfő:suli(07:00-14:00),tenisz(14:30-15:45),tánc(17:00-18:30)


Kedd:suli(07:00-15:00,közben a suliban matek előkészítő),zenesuli(15:00-16:30),úszás(17:00-18:15)


Szerda:suli(07:00-14:00),angol előkészítő(14:30-16:30),zongora óra(17:00-17:40)


Csüt.:suli(07:00-15:00,közben magyar előkészítő a suliban),spanyol különóra(15:30-16:30),tánc(17:00-18:30)


Péntek:suli(7:00-13:00),tenisz(13:30-14:45),zenesuli(15:00-16:30),úszás(17:00-18:15),matek különóra(18:30-19:30)


Szombat:úszás(10:00-12:00)


És még ezek után kell tanulnom otthon,mert nem akarom,hogy az átlagom lemenjen 4.8 alá...:S

Csak olyan sz@r,hogy alig van időm magamra és a barátaimra(fodrászhoz és kozmetikushoz is hétvégén kell mennem vagy korán reggel vagy este fele).

Anyának meg félek mondani,hogy ez sok,mert akkor csalódna bennem.Muszáj bejutnom jó gimibe,különben nem vesznek fel a jogira sem és akkor annyi az életemnek.Én vagyok a szüleim egyetlen gyereke és tudom,hogy jót akarnak nekem,de ez már sok.Olyan fáradt vagyok mindig.És szinte az összes különórán annyi házit adnak fel,hogy egy élet nem elég arra,hogy megtudjam csinálni őket.


14/L


2011. szept. 2. 15:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

"nem vesznek fel a jogira sem és akkor annyi az életemnek"


Én ezt nem értem. Szüleid jogászok?

2011. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%

Rontsd le az átlagodat 2,5 alá.

Garantáltan otthon töltöd az összes szabadidődet a könyvek felett.

2011. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Ez így tényleg soknak tűnik. Mellesleg nem ezen fog múlni, hogy bekerülsz-e jogra.
2011. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Igen,azok és tudom,hogy azt szeretnék,hogy én is az legyek.És én is az szeretnék lenni.
2011. szept. 2. 15:14
 5/37 anonim ***** válasza:
34%

Mi az,hogy nincs életed?Más 14 éves gyerek boldog lenne,ha ennyi lehetőséget kapna.Ha nem akarod csinálni,mondd meg neki,és kész,gondolom nem tartanak pisztolyt a fejedhez,hogy ennyi különórára járj.

Hétvégén kell menned kozmetikushoz?Ó te szegény árva,ha lesz egy kis időm sajnállak.

2011. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Te akarsz jogra menni, vagy a szüleid akarják, hogy oda menj? Ha te nem akarod, nem lesz belőle semmi jó, ha erőltetik. Egyébként nem csak jó gimiből lehet jogra menni. Egy közepes(bár inkább az alatti) gimibe jártam, mégis a pontjaim alapján bekerültem volna bármelyik jogi szakra, ha oda akartam volna menni. Felesleges ennyire rástresszelni.
2011. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Ez a baj a szülőkkel, hogy amit nekik nem sikerült megvalósítaniuk a saját életükben, azt a gyerekükkel akarják bepótoltatni... És nem törődnek vele, akarja-e vagy sem. Miért nem beszélsz anyukáddal őszintén? Miért csalódna benned, ha elmondod neki, hogy egy kicsit lazítani szeretnél ezen a feszített tempón? Ha szeret, meg fogja érteni. De ha nem állsz ki magadért, nem szólsz, honnan tudná, hogy neked ez így rossz?
2011. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

A 80%-ost nem értem. Irigykedsz vagy mi???


Kérdező:

Először is mond meg anyukádéknak, hogy ez így nagyon sok.

Tenisz-úszás-tánc----> az egyik bőven elég, mondjad nekik, hogy kettőt leadnál.


Továbbá... ne haragudj de ez bőven sok ahhoz, hogy felvegyenek jó helyre. Én semmilyen előkészítőre nem jártam, az átlagom is rosszabb volt, mint 4,8(igaz nem sokkal) mégis felvettek a megye(Nógrád) legjobbnak tartott iskolájába(Bolyai), a legkomolyabb "szakra"(magyar-angol kéttannyelvű)

2011. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
43%

tudod más mindezektől olyan boldog lenne, hogy összesz@rná magát...

Nekem egyetlen különórát sem engedhettek meg maguknak a szüleim...EGYET SEM.

Szóval ne kérd, hogy sajnáljalak, nem foglak.


Egyébként ha valahova nem akarsz járni mondd meg otthon, hogy az nem tetszik, nem szereted, nem mész.

Ha a kozmetikushoz, fodrászhoz már elég nagy vagy akkor legyél ahhoz is elég nagy, hogy kinyisd a szádat...

2011. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Én is szeretnék a jogra menni,tényleg,de előtte még itt a gimi és a barátaimmal is szeretnék lenni.

Anyának meg azért nem mondom,mert félek,hogy azt hinné,hogy lusta vagyok vagy vmi ilyesmi....

2011. szept. 2. 15:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!