Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkos a családban? Nálatok...

Öngyilkos a családban? Nálatok lett valaki öngyilkos a közeli családban?

Figyelt kérdés

Például: testvér.

Ha igen leírnátok ,hogy ez mennyire viselte meg a családot illetve feltudták-e dolgoznie ezt.


2011. szept. 3. 12:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

kedves kérdező, ne legyél öngyilkos. a nagybátyám két éve öngyilkos lett, anya is, másik nagybátyám is és a nagypapám is belebetegedett. hat gyerekkel hagyta egyedül a takarítónőként dolgozó feleségét. én mérges vagyok rá azóta is, de iszonyatosan hiányzik, mert sokban hasonlítottunk.


17/L

2011. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Apám.Én találtam meg. Eléggé megviselte a családot, de muszáj folytatni az életet...
2011. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Apukám. Valahogy el sem jutott a tudatomig, még egy év elteltével sem.
2011. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Mama második férje. Papának szólítottam őt is. 4 éve kötötte fel magát mert a mama elakarta hagyni. De csak rá akart mamára ijeszteni ezzel a felkötés dologgal. Mama vagy 1 évig alig tudta feldolgozni. Engem annyira nem viselt meg. Valahogy nekem senkinek a halála nem viselt meg eddig.
2011. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%
Igen anyám,de időben észre vette apám így nem sikerült neki.De utána amin keresztül ment az egész család a mai napig megvisel.Azóta is ha "bekattan" azzal fenyegetőzik hogy leugrik a 10.-ről.Nagyon szar érzés az hogy vajon mikor kapom megint a telefont,de most már a másik végén azt mondják hogy meghalt...
2011. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Föl akasztotta magát csak időben lett levágva,azt mondták pár másodperc és vége...

2011. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Barátom apja az lett. Őt ahogy látom rajta, nem viselte meg annyira, kicsit groteszk, de néha viccelődött is rajta. Bár őt sokszor terrorizálta kiskorában az apja, elég durván, ahogy mesélte, szóval nem szerette őt.
2011. szept. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

''nem mindig a család a hibás, csak ha teljesen látszik az illetőn a szándék, és lesz@rják. akkor ők a hibások.''


Nekem egy nagyon jó barátom akart öngyilkos lenni, és elárulom, hogy ha nem sz@rják le őt, akkor is meg akarja tenni, nem lehet valakinek a lelkére beszélni csak úgy. Aki eljut az öngyilkosság szándékáig, annak olyan lelki problémája van, amihez szakértő kell - akihez a lehető legkevesebb öngyilkos-jelöltet lehet elküldeni.

Ha valaki meg akarja tenni, általában annyit tehet a közvetlen környezet, hogy elszorítja a vérző eret vagy időben elvágja a kötelet.

Megint más kérdés, hogy mindenkinek megvan a saját élete, és ki tudja, mi fenyegetés és mit kell komolyan venni.

Nem egyszerű dolog folyton lebeszélni valakit erről a szándékáról, nem könnyű úgy elaludni tiniként, hogy ugyan, mikor jön a következő búcsúsms.

2011. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az ilyen helyzetekben mindig a gyerekre hat ki minden,ha ongyilkos lessz valaki a csaladban,vagy elvalnak a szulok,vagy verekedes,folytonos veszekedes,kiabalas,gyerekre ordibalas,gyerekre utes,gyilkossagi kiserletek,...s meg sorolhatnam. Mindig a gyerek erzi meg az ilyent es neki a legrosszabb
2011. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 valaki : ***** válasza:
100%
Nálunk hosszú a sor. A dédapám, az ükmamám, anyám nagybátyja (bár neki nem jött össze sajnos... Igen sajnos, mert azt túlélte és a betegsége vitte el egy hónappal később), az apám 3 kísérelte meg, állítólag a nagybátyám is próbálta már felakasztani magát
2021. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!