Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Más is...

El vagyok keseredve. Más is volt már így? Mit tennétek? Kérlek olvassátok el.

Figyelt kérdés

Néhány hónapja megszűnt a munkahelyem, azóta hiába kerestem nem találtam semmi mást. Jó hely volt, jól megfizettek, a munka se volt nehéz és valamennyire szakámon belül volt, szerettem. Hónapok óta kerestem valami hasanlót, nem találtam, aztán kezdtem lejjebb adni, de még egy ruhásüzletbe se vettek fel. Most felvettek egy étterembe segédpincérnek, jövőhéten kezdhetek( pincérkedtem az egyetem alatt, így abban volt gyakorlatom, de ahol akkor dolgoztam szinte üzletvezető voltam, a tulaj csak néha benézett, minden mást én intéztem) Most meg mehetek potom fizetésért hamuzókat cserélni, annyira elkeserít. 3 év főpincéri, 2 év irodai munka és 5 év egyetem után most ezt kell csináljam. Eddig még kihúztuk, de mostmár alig telik számlákra is meg nem is ülhetek itthon a fenekemen egész nap, míg nem jön egy jobb állás, már úgy szégyelem magam. A férjem azt mondja ne vállaljam el, ha nem akarom, majd lesz valahogy. De én nem birom tovább ezt, hogy már 5 hónapja nincs munkám és fizetésem. De annyira megalázó lesz ott dolgozni, sok ismerős jár arra a helyre, volt osztálytársak, évfolyamtársak, akik már befutottak. Több helyen is igérgetik, hogy amint lesz hely vagy amint lesz pénz felvesznek, de már hónapok óta csak várok.

Mit tennétek a helyemben?


2011. szept. 3. 23:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%

Én azt mondom vállald el, és közben amennyire lehetőséged van képezd magad, még ha most nem is úgy látszik a tudás előbb-utóbb kifizetődik.


00:40

Érdekes én nem nyertem a lottón, nem dolgozom külföldön mégis elég kellemesen megélek, persze ezt rengeteg munkával és lemondással értem el. Lehet M.o.-t szar helyezni, de egy országot a benne élők tesznek olyanná amilyen. Az, hogy jelenleg nem túl rózsás a helyzet, az többek közt a versenyképtelen munkaerőnek is köszönhető. Persze ez ellen lehet tiltakozni, de azért valljuk be, hogy a kivándorlók 80-90%-a olyan munkát végez kinn, amit egy "őslakos" már nem vállal el. A másik dolog meg, hogy manapság középfokú végzettséget(értettségi, okj) gyakorlatilag 3-nál több agysejttel simán lehet szerezni, azaz semmi értéke nincsen még itthon sem, nemhogy külföldön. Ez értelemszerűen tovább gyűrűzik a felsőoktatásba is és el is jutunk a diploma nem ér semmit slágerhez (ami egyre inkább igaz). Ezen a nyáron kb. 10 állásinterjún interjúztattam (IT terület), ha azt mondom, hogy ebből 8 után sírhatnékom volt, akkor még finoman fogalmaztam. Jó nevű egyetemekről érkező fiatalok, gyatra szakmai tudással mindenféle tűz és motiváltság nélkül. Pedig a szakmai lécet nem is tettem túl magasra mivel kifejezetten kezdő pozícióba kerestünk embereket. A szemük akkor csillant fel, ha fizetés témára került a sor, akkor aztán mindenki fantáziája elszabadult... Egy szó mint száz 20 azaz húsz! százalék felelt meg egy kezdő pozícióra. Több mint elgondolkodtató.

A kérdezőtől elnézést a hosszú (és nem feltétlen ide tartozó) monológért, de már nagyon unalmas, hogy minden 2. kérdésben, megjelenik a M.o. szar, menj külföldre duma, de magába nézni senki nem hajlandó...

2011. szept. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

01:26-os épp ez az M.O.-on csak sok munkával és lemondással érsz el vmit.. Amerikában nem v Svájban

És nem tudom honnan szedted ezt h szar munkák vannak külföldön, mert pl. unokatestvérem pincérnek ment ki és havi 600ezer ft-ot keres, persze euróban, + havi 40-70ezer borravaló, szal ne mondd..

És nem tudom h te hol érettségiztél, de itt ahol én érettségiztem elég nehéz volt, és 3 agysejtnél jóval több kell, nem tudom tisztába vagy e azzal h egy embernek mennyi agysejtje van, de szerintem nem...

és ez a M.O. szar hely, menj külföldre duma, jó duma, mert van benne igazság.

És azt mondod h a benn élők teszik ilyenné M.o-ot, nem én adósítottam el, és semmit se csináltam amitől ilyen, és még csak nem is változtathatok rajta... Amugymeg ha meg tudsz élni, inkább örülj neki, mert van aki nem talál munkát, hajléktalan lesz, aztán a híradó bemondja majd h még egy ember meghalt az utcán.... Ne hidd már magad olyan okosnak..

2011. szept. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Pénz beszél....

A számlákra se telik nem kell vállogatni túl bonyolitani,

munka fizetnek nem halsz éhen a befutott barátok is bármikor kerülhetnek hasonló helyzetbe.

Talizol a régi barátokkal segithetnek más melót találni szóval még mázlid is van. Pozitivan állj hozzá.

2011. szept. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező! Valóban semmilyen tisztességes munka nem lealázó, az sokkal inkább, ha valaki siránkozik és nem dolgozik. Szerintem tiszteletre méltó, hogy dolgozni akarsz.

Ha nagyon kellemetlenül érint, amit csinálnod kell, és a végzettségednek megfelelő munkát nem találsz - azt írtad, milyen gyakorlatod van, azt nem, milyen végzettséged - akkor keress valami kevésbé "feltűnőt" - házvezetőnőt, takarítónőt, gyerek mellé nevelőt sokan keresnek.

Azoknak, akik lesz.rozzák Magyarországot: kénytelen vagyok egyetérteni az egyik előttem szólóval: munkalehetőség van, máshol se jobb, hiába mentek külföldre, ott is takarítani vagy mosogatni mehettek, senkit nem várnak tárt karokkal vezető pozíciókba!!! És hogy pl. Amerikában könnyebb lenne..... nos, elsőkézből van információm, milyen könnyű is Amerikában. Ha valakit érdekel, szívesen mesélek, de higgyétek el, attól hogy kimegy valaki, még nem lesz Krőzus! Odakinn - gyakorlatilag tőlünk nyugatra bárhol - elsősorban a saját nemzetük fiait-lányait részesítik előnyben. Soha nem fog egy magyar odakinn jól boldogulni, ha igen, akkor itthon is ugyanolyan jól boldogulna.

Ebben az országban is vannak bizony lehetőségek, nem is kevés, de senki nem fog titeket lasszóval fogni az utcán, hogy akartok-e semmit sem csinálni és sok pénzt keresni...

Más hasonló kérdésnél már írtam, hogy hiába tud garantálni a férjem 5-600 ezres minimum fizetést, ha egyszerűen nem talál megfelelő embert... A munkaideje jó részében (nem HR-es, hanem cégvezető) megfelelő embereket próbál keresni. Alig-alig talál. A pályakezdők között pedig egyet sem!!! Pedig nem kér gyakorlatot!!!!! Csak mostanság aki kijön az egyetemről - tisztelet a nagyon kevés kivételnek - sza...rt se tud az életről, dolgozni nem is képes és nem is hajlandó, csak igényei lennének... Aki nem ilyen, annak bőven vannak lehetőségei, ezt tapasztalatból mondom.

Nem Magyarországot kell leszólni - ez természetesen most nem neked szól, Kérdező - hanem fel kell venni a se..geteket és nem rinyálni, dolgozni!

2011. szept. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
Egy valamit nem értek. Nekem valóban pincér a szakmám. Főpincérnek -ahogy te nevezted- nem alkalmaznak olyat,akinek még csak nem is ez a végzettsége,pláne huszonéveseket,ahhoz azért kicsit többet kell tudni azon kívül,hogy ki bírsz vinni egyszerre 6 tányért. Valljuk be,az hogy főpincér voltál egy kicsit túlzás részedről.
2011. szept. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a helyzetedet. De akármilyen ciki is az ember csak pénzből él meg manapság. Kitartás és drukkolok, hogy jobb állást kapj!!!
2011. szept. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, mint a többiek: ne keseredj el.

Dolgozni nem szégyen. Ha egy ismerőssel találkozol, mi lesz? Semmi. Én korábban szórólapoztam a főtéren. Az első 5 perc után sírhatnékom volt... senkinek nem kellett a szórólap. Ráadásul megjelentek az ismerősök is. Már előre remegett a lábam, hogy kutyába se fognak nézni, de hála Istennek nem így történt. :) Kaptak otthonra egy kis gratis tüzelőt, majd továbbmentek. Ők is emberek, bármikor lehetnek munkanélküliek, és ezt ők is tudják.

2011. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Neka ***** válasza:
100%

Szerintem sem szégyen, ha valaki dolgozni szeretne. Én is vendéglátásban kezdtem, pénzt tettem félre és így volt lehetőségem kifizetni az iskolát és tanulni. Jelenleg bankban dolgozom, de még emellett is szívesen mennék akár 7végén is dolgozni, hogy minél több bevételünk legyen. A munka sohasem megalázó, az már annál inkább, ha valakit el kell tartani...

Gabka77, milyen munkakörbe keres a férjed alkalmazottat?

2011. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

átérzem a helyzeted, én is így vagyok :) sokáig nagyon jó munkakörben dolgoztam, jól kerestem, szerettem a munkám, azt csináltam, amit az egyetemen tanultam, amit vártam :)

aztán a cég csődbe ment, én pedig nem találok vissza a munka világába. Sajnos engem még étterembe sem vesznek fel, szimpla mosogatói állásokból azért utasítanak vissza, mert nincs gyakorlatom....de még takarítói állásoknál is ez a helyzet....szóval én elhiszem, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, de nekem még egy ismerősöm sem jött vissza, aki kiment...

azért az sem mindegy , hogy itthon takarít pl 65ezerért, vagy külföldön 300ezerért (most csak a hasamra ütöttem:))

kitartás, lesz majd jobb is, én mindig azzal nyugtatom magam, hogy hamarosan már csak mosolygok ezen az időszakon :)

2011. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

8.18.:pénzügyi területre. Pénzügyi tanácsadás, befektetés, biztosítás, nem kezdő cég, hanem a világ egyik legnagyobb cége, stabil, a jövedelem természetesen attól függ, mennyit dolgozol, de ha dolgozol, remek jutalék plusz extrák.

Azok a tanácsadói, akik konkrétan dolgoznak, 500 ezertől fölfelé keresnek, nem ritkák a 7 számjegyű fizetések.

Én pedig egy MLM cégben dolgozom a gyerekek mellett, ez is nagyon jól fizet, még így is, hogy két picur mellett nem sok időm van rá.

2011. szept. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!