Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen körülmények között...

Milyen körülmények között tehetik meg a szüleim hogy magántanuló legyek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 3.osztályos gimis.Semmi betegségem nincs,nem vagyok terhes,nem vagyok hátrányos helyzetű a szüleim mégis magántanulónak akarnak.Meg teheteik ezt?Engedélyezni fogják ezt nekik főképp hogy én nem szeretném?
2011. szept. 10. 11:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem annyira egyszerű a magántanulóvá válás, mint ahogy azt a szüleid elképzelik.

Általában betegség vagy magatartásbeli probléma a kiváltó ok, persze még a külföldi tartózkodás is szóba jöhet.

A magatartásbeli problémánál nem elfogadható indok a roma fiúval járás. Ha több ügyed lett volna, fegyelmi tárgyalás, családsegítő bevonása, gyámügyi dolog, akkor már lenne esélyük. De! A magántanuló az iskoláknak plusz kiadás, így nem szeretik (nem sok iskola teheti meg anyagilag) hiszen egyetlen gyerekhez kell rendelni több órát, ami nem kifizetődő. Ráadásul jegyzői hatáskör a magántanulói státusz elrendelése. Biztos ezt szeretnék a szüleid?

Én a helyedben megkeresném az osztályfőnököt, elmondanám neki a történetet.

2011. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hát valamit mindenképpen tennem kell.Mégis mit mondjad osztfőnek?Ezt így ahogy van?

Még azon is gondolkozik anyu hogy másik suliba írta,messze innen kollégiumba és ezellen szerintem végképp semmit nem tehetek.

2011. szept. 10. 15:31
 13/13 anonim ***** válasza:
Indok nélkül nem vehetnek ki a suliból, mert akkor sok család játszaná meg hogy kiveszi a gyereket a suliból és az iskoláztatási költségeit meguszák és a családi pótlékot se vesztenék el. Mostanában jobban figyelnek erre.
2011. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!