Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóvá tesztek ilyen dolgokat?

Szóvá tesztek ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés

Szóvá teszitek családtagjaitok, barátaitok foglalkozását és ezzel poénkodtok néha (vagy gyakran)?

A párommal évek óta együtt vagyunk már, amióta pszichológia szakon vagyok mindenkinek az a legnagyobb poénja, hogy fikázza a páromat, hogy milyen lesz majd egy pszichológus feleséggel élni. Tegnap hónapok óta először összefutottunk a barátainkkal, az est legnagyobb poénja az volt, hogy hogy nézhet ki nálunk egy veszekedés?...Persze eleinte mosolygok meg minden, de már meguntam, hogy ha egy családi összejövetel, ha egy baráti találkozó, mindig osztani kell a szakmámat...


2011. szept. 10. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked tudni kell, hogy szóvá kell-e tenni :D


Komolyra fordítva a szót: nekem is poénkodnak a szakmámon is, a lakhelyemen is, de én fel szoktam venni a kesztyűt és elkezdek én is poénkodni magamon. Szerintem ez a legjobb megoldás. Ha szóvá tenném, hogy zavar, az csak ollaj lenne a tűzre.

2011. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát figyelj, a rendőrökkel sokkal többet poénkodnak:D
2011. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy jönnek azok a válaszok, hogy ezt neked kell tudni, kezelni stb...:)


Persze én is szoktam poénkodni magamon, meg magunkon...van önkritikám és öniróniám is nem kevés...tegnap is velük nevettem, meg sosem mondtam, hogy ez zavar, gondolom akkor olaj a tűzre...

Csak kicsit beleuntam, hogy ez milyen nagy poén...

2011. szept. 10. 14:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, ő videótechnikus azt hiszem, a felesége pedig grafikus. Amikor viccesen megjegyeztem, hogy "Ti aztán jól egymásra találtatok!", akkor nevetve annyit mondott, hogy "Nem a Panton-skála szerint gyepáljuk egymást!" Nevettünk, és ennyiben maradtunk.


Egyébként ha valakinek érdekes szakmája van, akkor arról szoktam kérdezgetni. Vagy ha olyan szakmája van, mint pl. orvos, vagy újságíró, akkor szoktam kérdezni, hogy a párjuk ezt hogy bírja. De nem magát a szakmájukat, hanem a szakmával járó dolgokat (pl. ügyelet, utazás, stb.)


Ha nagyon zavarna, akkor szólnék nekik. Egyébként megpróbálnám a saját fegyverükkel leállítani őket.

2011. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt tudnod kell kezelni, s valoban keszulj fel erre, mert ezzel egyutt kell elned!

Te emberekkel fogsz foglalkozni, masoknak segitesz, mint szakember megoldani azt a hetkoznapi problemajat, amit egyedul nem tud feldolgozni stb.

Tudod meg elkepzelni sem tudjak azt, hogy hiaba ez a foglalkozasod, de van egy maganeleted, amiben nem mint szakerto vagy jelen, hanem mint feleseg, haziasszony.

2011. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, páromnak és nekem is ugyanaz a foglalkozásunk. Nem épp közkedvelt dolgot végzünk, és van, hogy ezzel viccelnek. De engem nem idegesít.
2011. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ez azért van, mert itthon nincs kultúrája annak, hogy pszichológia és ha bárki ilyen típusú segítséget vesz igénybe akkor bolondnak titulálják ráadásul annak kapcsán sem tudnak elvonatkoztatni, hogy valakinek van egy szakmája vagy lesz és egy magánélete

sztm ez intelligencia kérdése nem kicsit


ha két felnőtt értelmes ember együtt él és vitatkozik, nem kell feltétlenül pszichológusnak lenni ahhoz, hogy értelmesen oldják meg a problémát és ne úgy essenek egymásnak, mint az állatok

itt elsősorban arra céloztam, hogy ez nem azon múlik, hogy valaki pszichológus-e vagy nem hanem azon hogy mennyire tudja analizálni a saját életét

nagyon kevés ember képes magát kívülről szemlélni és érdemi konklúziót levonni


még azért sem értek ezzel egyet, mert mivel egy pszichológus is csak ember a magánéletében lehet, hogy ugyanazokat a szarvas hibákat követi el mint más és neki is pszichológusra van szüksége, így egy pszichológussal is csak olyan együtt élni, mint mással, ha ezt valaki nem tudja felfogni akkor idióta


azt is szeretem, hogy mindenki azt mondja én nem mennék pszichomókushoz, de amikor megszületik a gyerek a szülők 75%-a megveszi Ranschburg Jenő legalább két könyvét

és ha már nála tartunk, több nyilatkozatában is kifejtette, hogy nekik is voltak gondjaik akár a gyerkőcökkel akár a feleségével és ahhoz a problémához nem lehet pszichológusként hozzáállni, mert annak te is részese vagy

a pszichológiának pedig éppen az a dolga, hogy rávilágítson egy kívülálló segítségével a problémákra

ha ezt a barátaitok nem tudják felfogni akkor vissza az oviba

2011. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia,bele látok a helyzetedbe,a párom rendőr,szegénykémet annyira szivatják,hogy már nagyon az agyára megy,de mindig mond vissza valami viccesset,néha pedig durvát :D
2011. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

14:36

Szívemből szóltál...

Gyakran kérdezik tőlem meg a páromtól, hogy akkor te ezt biztos zsigerből, meg biztos helyből tudod, jól csinálod stb. De olyan is volt, hogy tanácsért fordultam valakihez é azt mondta, hogy te vagy a pszichológus...:-S Azt valóban sokan elfelejtik, hogy nekem is van magánéletem, ahol igen, előfordul, hogy én is bakizom, hibázom stb...

2011. szept. 10. 15:05
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát:)
2011. szept. 10. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!