Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem féltek a jövőtől? 13l

Nem féltek a jövőtől? 13l

Figyelt kérdés

az újságokban is egy csomót lehet olvasni hogy húúú már ilyen meg olyan robotokat találnak fel meg minden ...

és mi lesz itt pár száz év múlva?

kihal az egész emberiség és csak robotok lesznek?

a maradék emberek lelkét meg beleültetik egy kis csipbe és amikor öreg lett a testük,kiszedik a kis csipet és átrakják egy új testbe?

mostanába ezen filózom és aggaszt ez az egész ... mert már most is olyan mű minden ... mármint úgy értem hogy az emberek neten keresztül ismerkednek,távkapcsolatban élnek,és a való életben meg nem is találkoznak a "szerelmükkel"


2011. szept. 10. 15:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%
Ennyi idős koromban nekem is gyakran voltak hasonló gondolataim :) Nem kell félni, ilyenkor mindig gondolj valami szépre ami eltereli a gondolataidat, és ne filózz a jövőn :)
2011. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlanám figyelmedbe a Battlestar Galactic című sorozatot , illetve annak az előzményét melyet Caprica néven találsz meg az interneten, érdemes az utóbbival kezdeni.
2011. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában valahogy a világ végétől félek inkább...álladóan nyomatják a 2012-őt a tv-ben.(még zene klipek is készülnek róla)

Borzalmas, és már annyira kihat az elmémre, hogy már 1 hónapja folyamatosan erről álmodok.

Már szinte minden volt:Zombik,UFO-k,Kiszáradás,Kiolvad az Északi-sark,Meteorit becsapódás. Ez már beteg komolyan.

2011. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

A személyes jövőmtől igen.

A technológiai értelemben vett jövőtől, amiről beszélsz, egyáltalán nem, sőt, szeretném, ha már most fejlettebb lenne a technológia (vagyis széles körben elérhető). Elsősorban gyógyászat terén lenne nagyon jó... pl. a rákkutatásban a nanotechnolóiát próbálgatják kísérleti szinten, szép lenne, ha sikerülne gyógymódot találni. :)


A "lelket" (abba ne menjünk bele, ki szerint van vagy nincs) nem lehet "átültetni", amúgy szerintem te nagyon leegyszerűsítve a transzhumanizmusról beszélsz, vagyis annak egyik irányzatáról, de az egy puszta elmélet. Mellesleg ha valaha megvalósulna, én üdvözölném a dolgot. :D

2011. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Én nem attól félek. Pár száz év múlva nem élek, minek aggódjak? Nekünk itt és most meg van az aggódni valónk. Majd az ük-ük unokáink aggódjanak, és törjék a fejüket a megoldáson, ha lesz még emberiség egyáltalán.

A mostani dolgok aggasztanak. A világválság, hazánk válsága, a munkanélküliség, ami engem is sújt pl. A szegénység, a félelem attól, hogy nincs mit ennünk. Ezek reálisabb félelmek. A hit meg igenis segít. Nem feltétlenül vallásra gondolok, bár az is segít. Nem szabad a lelket túlterheli, mert eltörik. Bízni kell abban, hogy a dolgok jobbra fordulnak, különben megőrül az ember.

2011. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Nem FromOz, rólad beszéltem. TE nem tudod.


Én is sokszor mondom, hogy de visszamennék a 80-as évekbe, ('87-ben születtem), de csak azért, mert a jó oldalát látom. Madonna, George Michael, Breakfast Club, slasher horrorok.


De fogalmam sincs, hogy mi volt a valódi életben. Ezért nem szeretem az ilyet, mert az emberek mindig egy olyan kort neveznek meg "bezzeg akkor még" kornak, amikor nem is éltek.

2011. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ :D

mondjuk lehet hogy tökre baromság amit irok de állitólag halálunk után (lehet hogy pár száz év múlva,lehet hogy csak néhány év múlva) újra születünk..:)

és mi van ha ez tényleg igaz?

akkor mondjuk meghalok,és 100 év múlva meg újra megszületek,akkor meg már aggódhatnék ilyenek miatt :S

amúgy az tényleg jó lenne ha találnának a rákra gyógymódot meg ilyenek,de én nem erről beszéltem,hanem arról hogy most még itt ülünk át egész napokat a gép előtt de pár év múlva már mi magunk is ilyen félig-gépek leszünk,vagy egyáltalán nem is leszünk :////

2011. szept. 10. 17:41
 28/32 anonim ***** válasza:

én attól jobban tartok, hogy szépen módszeresen kiirtjuk magunkat és a saját szennyünkben fulladunk bele.


A robotika pedig egyenlőre nem rart olyan magas szinten, hogy pl Asimov III törvényét egyáltalán beleprogramozzák a robotokba.


Szóval... az ember nem mond le a kényelméről, hiszen joga van hozzá, de ne is szörnyülködjön, hogy a gyereke ,unokája, meg belehal (jobb esetbe)

2011. szept. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"pár év múlva már mi magunk is ilyen félig-gépek leszünk,vagy egyáltalán nem is leszünk "


A nanotechnológia is összefügg a robotikával. ;)

Az emberek gépesítését is a gyógyászatban lehetne felhasználni, szemgép a vakoknak, végtagok építése a csonkáknak, új szervek, stb, bár nem biztos, hogy pont ebbe az irányba mennek el a kísérletek, őssejtkutatás, genetikai fejlesztések, biológiai hibridizációs eljárások, stb, ezek is fejlődnek. Amiről te beszélsz, az egy nagyon-nagyon bizonytalan és jelenleg igencsak valószínűtlen jövőkép, pár év múlva egyenesen esélytelen. Hogy a jelenben hogy hatott ránk az internet, az más téma, jól látod, árnyoldalai is vannak, nem is kevés! De előnyei is akadnak ám, azt se felejtsük el.

2011. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azért csinálják a robotokat, mert egy robot kibírja olyan helyeken is, ahol az embernek nem egészséges, vagy halálos. Pl. atomerőművek belsejét robottal szerelik meg, vagy űrben a messzire küldött űrszondákba sem lehet ember, mert akkor vinni kéne kaját meg levegőt is meg vissza is kéne hozni, a szonda meg elmehet akármeddig.


Vagy az iparban: pontosabban, gyorsabban csinálják azokat a dolgokat, amit ember is tudna. Pl te sem szeretnéd, ha a kocsi szétesne alattad, mert a gyárban a hegesztőmunkás félálomban kihagyott volna néhány helyet.


De a robotok mögött mindig ott kell legyen az ember, aki figyeli hogy ne csináljanak hülyeséget.


Hát a netes ismerkedés meg elég jó kérdés... Én nem bánnám, ha lennének NORMÁLIS ismerkedési helyek, ahol olyanok vannak, akik KOMOLYAN gondolják az ismerkedést.

Mert pl. bulikban ugye a nagy zajban egymás szavát se halljuk és fuldoklunk a cigi füsttől, és a lányok csoportosan járnak a wc-re, meg minden közeledni próbáló fiút lekoptatnak. Engem is pedig jóképű vagyok.

Lehetne ismerkedni még edzésen vagy könyvtárban is, de ide meg nem kifejezetten ismerkedni jár az ember...


Szerintem lelket egy kis chipbe belerakni nem lehet... de minek is? a gépektől azt várjuk el, hogy következetesen tegyék amit kell. az emberi lélek meg maga a teljes őskáosz. mindig másmilyen, mindig másképp működik, érzelmek befolyásolják, satöbbi. Hülyén nézne ki, ha reggel a számítógép bekapcsoláskor kiírná, hogy "hagyjál már, álmos vagyok, meg különben is fárasztanak a tudományos számolásaid" :)


Amúgy meg nem kell félni semmitől.Pont a félelem akadályozza az embert abban, hogy elérje a céljait.

Ha féltél volna az eleséstől, akkor nem tudnál járni vagy biciklizni. ha a vízbe fulladástól, akkor nem tudnál úszni. Ha meg félnénk a robotoktól, egy csomó sérült embernek nem lenne művégtagja. Sőt számítógép se lenne, és számolhatnánk fejben az adóbevallást, aztán ha nem volt elég a kávé, akkor kapnánk a bírságot. De a munka se készülne el rendesen.


(26/pasi/lézerfizikus)

2011. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!