Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van, aki ismer olyan családoka...

Van, aki ismer olyan családokat, akik tönkre mentek anyagilag?

Figyelt kérdés
Milyen lett a családi kapcsolatuk, rosszabb? Én ismerek és most sokkal jobban összetartanak, sőt a férj és feleség újra egymásra talált a bajban.Bár gondolom ez a ritkább.
2011. szept. 10. 16:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésre pedig? mindkettőre láttam példát.

Szerintem a kapcsolattól függ. Ha eleve nem értették meg egymást, akkor valószínűbb, hogy ez is csak szítja a vitákat, ha pedig az alapok rendben vannak, akkor könnyebben túljutnak rajta.

2011. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%

17:36: akinek munkaeszköz, annak értelemszerűen van munkája. Ergo tudja miből fizetni és a család sem éhezik.

17:37: itt a gyakorin még nem láttam állásajánlatokat...

2011. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

A mamám mesélt a háborús időkben erről a jegyrendszerről. Szerintem is jó lenne ha ismét bevezetnék,mert ez legalább azt jelenti, hogy tuti h legalább egy kg kenyeret tudunk venni. Mert anyukám hiába dolgozik gyárban,napi 12 órát.meg hiába járunk el takarítani,fizetés után jó ha 4 napig van kaja itthon,utánna már inkább ha nem dolgozunk vagy nem suliba vagyok akkor egész nap alszunk,mert akkor nem érezzük azt h éhesek vagyunk. Nagyon rossz. Ha nem fizetjük ki a számlákat,akkor kikapcsolnak mindent,gáz meg villany nélkül nem lehet élni... ha rezsit nem fizetjük végrehajtóhoz adja a társasház és kitesznek minket. nem jó ez így. Segélyre nem vagyunk jogusaltak,mert az egy főre jutó jövedelem magasabb mint ami kellene,de azt nem nézik mennyi mindent kell kifizetni :(

Internet is úgy van nekünk, hogy anya ahol fő állásba dolgozik ad ilyen internet utalványt,meg van egy ősrégi számítógép amit max 1500Ft-ért tudnék eladni(már megkérdeztem és azt mondták ennyit adnak érte). Az internet utalványt meg eladni nem tudja,mert névre szóló és be kell mutatni a szolgáltatónál a a gyári papírt miszerint még beválthatja

2011. szept. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
87%
17:41 kérdezd meg a mamád még egyszer! A jegyrendszer azt jelentette, hogy HA VAN JEGYED, akkor MEGVEHETED azt a mennyiséget, amennyire jegyed van. Ha nincs jegyed, akkor akármennyi pénzed van, nem veheted meg! (Hiánygazdaságnak hívják, így biztosították, hogy mindenkinek jusson valamennyi.)
2011. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!