Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kijöhetek még ebből jól?

Kijöhetek még ebből jól?

Figyelt kérdés

A szüleimmel való kapcsolatomról és az életemről van szó. 21 éves lány vagyok, most vettek fel az orvosi egyetemre. Ennek több oka van: évvesztes vagyok, valamint 2évet halasztottam mert nem vettek fel elsőre, se másodjára. Aminek szintén több oka volt: Egyrészt egy nagyon erős iskolába jártam. Vagyis csak én hittem azt, és az osztálytársaim, mert iszonyatosan sokat követeltek, csak sajnos nem abból, ami az érettségire kell, mintha direkt ki akartak volna velünk szúrni, ráadásul volt, aki az évben tette le a felsőfokú nyelvvizsgáját és középfokú érettséginél kettest kapott nyelvből, úgyhogy nem is részletezném mennyire igazságosak is voltak. Ennek az lett a következmény,hogy bár a város,sőt az országik egyik legerősebb gimnáziumának voltunk titulálva 1 embert se vettek fel államira elsőre az osztályból, ez azért szép teljesítmény valjuk be. Nem is akarom ezt tovább ragozni, tehát mind a középiskolai eredményeim,mind az érettségi eredményeim katasztrófálisak voltak. Ráadásul még tesiből is írtunk dolgozatot,és sokat követeltek, 3 tárgy volt, amit abszolút semmibe vettek, az oktatás színvonala a nulla volt,és pechemre ez pont a biológia,kémia és fizika volt. 2év alatt fogakat összeszorítva, gyakorlatilag a nulláról megírtam a felvételi tesztet úgy,hogy felvegyenek,ezt még most se hiszem el. Főleg azért nem, mert minden túlzás nélkül,én a számításokhoz nagyon buta vagyok, persze alap dolgokat megcsinálok,de azok nem az én világom, úgyhogy szerencse is kellett hozzá. Most, hogy végre felvettek a szüleim északra költöznek,mert apukámat oda köti majd egy 10éves szerződés. Most jön képbe az, hogy miért volt fontos, amit írtam a jegyeimről és a teljesítményemről...Ki fogok iratkozni az egyetemről, mert én is velük megyek. Egyszerűen lelkileg képtelen vagyok meglenni anyukám nélkül. Beteg szegény,és nem tudom elhagyni,valamint se egy barátom nincs itt,de még haverom se,mindig az a magányos típus voltam,és egyedül édesanyám tartotta bennem a lelket. Először úgy volt nem iratkozom ki,de valahogy megint kijött ez az érzékenységem, 2hete folyamatosan csak sírógörcseim vannak,hogy nem akarok egyedül lenni. Lehet elmúlna ez majd pár hónap,vagy egy év múlva,magamat ismerve hamarabb biztos nem. De az alatt hogy teljesítek? Én meg nem akarok úgy,hogy nem tudok 100%-ot nyújtani. A szüleim azt mondták,hogy majd beadom kint a jelentkezésem, a probléma csak az,hogy még a nyelvet se beszélem, ehhez minimum 1 év kell, hogy lerakhassam ott a felsőfokú nyelvvizsgát. Majd még minimum 1 év,ha nem több,hogy felkészüljek a vizsgára. Újabb gond az,hogy ott 3 tárgyból kell vizsgázni,biológia,kémia,fizika, és a felvételi teszt 90%-át számítások teszik ki.:( Hát ez nem túl jó hír nekem...Egyszerűen úgy érzem képtelen leszek felkészülni erre, de muszáj lesz,mert ezen kívül viszont az ég világon semmi más nem érdekel. Annyira össze vagyok zavarodva,végre felvesznek, erre tessék.....

Ráadásul hál istennek, franciát tanultam és nem angolt vagy németet,tehát a kezdeti időszakban,még a boltban se tudok majd 1 kg kenyeret kérni. 1évig csak angolt meg az ottani nyelvet fogom tanulni,de már most nagyon félek.


Mondjon valaki,valami bíztatót, nem akarom magam sajnáltatni,azt nem is szeretném,ha azt írnátok,de most nagyon el vagyok keseredve.:(


2011. szept. 13. 00:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
A szüleiddel beszéltél ezekről a (jogos) félelmeidről is?
2011. szept. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondják jobb lesz nekem. Mert 30évesen úgy se lesz merszem egyedül kimenni, itt meg éhen fogok halni. Így szerintük egyszerűbb, ha most ott kezdek. Ők már ott akarnak maradni, egyedül meg lelkileg nagyon kikészülnék itt. Sajnos a lelki oldala is nagyon igaz, és nem nebánts virág vagyok,tudok harcolni,küzdeni a céljaimért, nem kényeztettek el, de egyszerűen így túlzottan érzékeny típus vagyok. Ha elmennek,ide kb semmi se köt, nekem teljesen mind1 hol élek, csak ott legyen ők, vagy valaki akivel önmagam tudok lenni, felszínes kapcsolatok,és semmi ilyesmi nem hiányzik.
2011. szept. 13. 00:23
 3/17 A kérdező kommentje:
Na és persze azt csinálhassam,amit igazán szeretnék,és orvos lehessek.
2011. szept. 13. 00:24
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha eddig képes voltál küzdeni továbbra is képes leszel, hidd el, van egy célod amit el akarsz érni bármilyen áron és hiszem hogy képes leszel rá, csak ne add fel. Én is orvosin vagyok, lassan elérem a célom, én is sokmindent túléltem, voltak olyan időszakjaim amikor fel akartam adni(Te ne tedd) de megis felálltam mert akarok vki lenni és Te is akarsz. Biztos érzed, hogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogyan szeretnéd de én hiszem és te is hidd el hogy van még reménysugár és eljön az az időszak amikor nekünk kedvez majd az élet.
2011. szept. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is,tudatosítsd magadba,hog felnőtt nőként egszer el kell hagynod a családi fészket,ez az élet rendje.Én is idén repültem ki a megszokott kis fészekből,egyedül vagyok,ráadásul a félénkebb fajta,de az egyetemen felbátorodtam,nyitott vagyok,közvetlen,barátkozok.Ennek köszönhetően már 1-2 programra is meghívtak.

Ha 2 évet elhalasztottál és végre felvettek nem éri meg feladni.Főleg,ha ez az álmod.Ha nem beszéled a külföldi nyelvet,nem érdemes ott beiratkozni,mert az orvosi még itt is nagyon nehéz,pláne egy nyelven,amit nem anyanyelvi szinten beszélsz.

Viszont nyelvtanulás céljából jó lehetőség lenne.Csak akkor megint vesztesz,és nincs rá garancia,hogy kint menni fog minden "időbe". (úgye így is 26 körül leszel,mire végzel,pályakezdés,elismerés a szakmában nehéz manapság)

Levelezős nem tudom,hogy működik,ha haza tudnál vizsgákra járni.

Esetleg,ha megkérnéd édesanyukád,hogy maradjon?

Vagy tartanátok a kapcsolatot skyepon pl.

Apukád,ha jó állást szerzett kint,a fele utadat látogatásokra kifizetné,a másik felét félretennéd pl. ösztöndíjból vagy spórolgatsz munkával,ami melletted tudsz rendesen tanulni?

Ne add fel az álmaid!

2011. szept. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát én nem mennék a helyedben velük. Én 18 éves voltam, mikor külön költöztem a szüleimtől, egy sokkal messzebb lévő városba, és elkezdtem élni a saját életemet.


Anyukád iránt érzett szeretetedet megértem, én is így vagyok az enyémmel, pedig mi már 39 és 70 évesek vagyunk. De nem élhetsz az árnyékában... Az apukád ott van vele, ő nem magányos, nincs egyedül.


Neked viszont önálló(bb) életre lenne szükséged, hogy megtaláld önmagad, a számításaidat, stb.


Én nem mennék velük... egy évet itthon tanulnék az egyetemen (gondolom a szülők anyagilag támogatnak, és akkor tök mindegy, h itthon vagy kint), és az alatt az egy év alatt itthon lerakhatnád a nyelvvizsgát is, és ha még mindig úgy érzed, menned kell, hát akkor ott újrakezdeném vagy folytatnám az egyetemet, ha sikerült felvételt nyerni.


Ez a Te életed, jól gondold meg.

2011. szept. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesírási hibákért,késő van:)
2011. szept. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy jót tenne, ha elengednéd anyukád szoknyáját. Persze nem tudom, milyen betegsége van anyukádnak, de ha nem olyan, hogy állandóan mellette kell lenned, akkor mindenképp. Így ugyanis soha nem is lesznek barátaid. Tehát lehet, hogy jó lenne, ha elvégeznéd az egyetemet, vagy legalábbis elkezdenéd, aztán félévkor meglátod, megy-e így tovább.

Vagy a másik megoldás, mész a szüleiddel, ott egy teljesen más élet vár rád, lehetnek barátaid, és még arra is rájöhetsz, hogy más is érdekel az orvosin kívül.

Csak ne hagyd el magad, mert így semmi jó nem vár rád.

2011. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem akarom feladni, de 2 álmom van és nem több, 1. orvos lehessek 2. soha többet ne kelljen egyedül lennem (LELKILEG), ez nekem nagyon fontos. Voltam már nélkülük,és nem jó,igazából nem csak a szülőkön van a hangsúly,ha lenne egy barátom/vőlegényem,akkor vele volnék így. Itt talán nem értik sokan, mert nekem tényleg se egy barátnőm,se senkim. Nyilván én is hibás vagyok,de ezt most ne boncolgassuk,mint mondtam,felszínes kapcsolatoknak nem vagyok a híve,abszolút nincs igényem 1-2 embernél többre. Egyszerűen ilyen vagyok. Tehát még 6évig itt maradni..egyébként se a várost,se az országot nem szívlelem már sajnos. Akármennyire fáj ezt mondani,úgyhogy ez csak megnehezíteni az ittlétem.


Második: nagyon kedves vagy


Harmadik: Orvosi nincs levelezőn,és pont ezt taglaltam, hogy nem akarom feladni, csak így nehezebb lesz elérni.

2011. szept. 13. 00:31
 10/17 A kérdező kommentje:

Negyedik: Igen,ez is eszembe jutott. Nagyon furcsa,tudom,hogy az orvosiért küzdök,és jelenleg nem tudom elképzelni,hogy más legyek, de felmerült bennem: Mi van ha kint elkezd majd más érdekelni? Sokkal több a lehetőség, nem skatulyázzák be a szakokat. Nem tudom miért érzem ezt most...

Valamint ha kimegyek szeretnék teljesen új életet kezdeni. Sajnos elég súlyos betegség,de mint hangsúlyoztam,nem a szülőkön van a hangsúly,hanem bárkin,akivel mély kapcsolatot tudok lelkileg ápolni,és ez jelenleg a szüleim,majd lesz más is nyilván.

2011. szept. 13. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!