Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babavállalás, de mikor?

Babavállalás, de mikor?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, barátom 28 éves (dolgozik, viszonylag jól keres 250 ezer).

7 éve vagyunk együtt, úgy érzem nagyon jól megvagyunk. egy ideje nagyon szeretnék gyereket. ha rokonságban találkozok kisgyerekkel anyai ösztönöket érzek magamban.

még két évet tanulok levelezőn, mellett dolgozom.

ha elvégzem a sulit, tehát 23 évesen szeretnék már gyereket. anyukám azonban ebben nem nagyon támogat. szerinte nekem még 5-8 évig várnom kellene ezzel, de volt olyan, hogy azt mondta, hogy ő nem is szülne a helyembe ebbe a világba.... tudom, hogy ha terhes lennék nem örülne neki..

én viszont egyre jobban szeretnék kisbabát, szerintem megfelelőek a körülményeink (van egy kis lakásunk, nincs hitelünk, ha végzek a sulival tanár leszek). vannak ennél sokkal rosszabb esetek..

Mit szóltok az én esetemben a "korai" gyerekvállaláshoz? Karrier vagy gyerek? Gyerek vagy karrier?

(mellesleg anyósom lenne a világ legboldogabb embere.. a barátomon kívül :) )


2011. szept. 13. 22:04
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
81%

Még az jutott eszembe, hogy ő is 23 evesen szult Téged, ezek szerint megbánta, és azt nem akarja, hogy Te is azt éld át, mint ő.... valami tortent a csaladban a szuletesed kapcsán, valami trauma...

35N

2011. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben, miután végeztem a sulival vállalnék babát.
2011. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:

a másik trauma, hogy tesóm downkóros..

elég részletesen és felismerhetően leírtam most ezt, remélem nem ismernek rám az emberek.

ennyi a történet :(

2011. szept. 13. 23:08
 34/59 anonim ***** válasza:
47%

ÉS a születésed kapcsán mi volt a trauma?

Amugy nagyon alapos várandósság alatti kivizsgalas kiolthatja a Dawn-kór miatti félelmét... vagy várj addig, amig fejlettebb lesz a géntudomány, nehany ev, es ki lehet kuszobolni ezt...

2011. szept. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
73%
.... gondoskodni az apukadrol es parkapcsolatot fenntartani vele 2 kulon dolog... gondoskodhat rola ugy is, ha mas valaki a párja.
2011. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!

Nekem más témában lenne hozzád egy kérdésem.

Ha nem probléma, akkor írj rám privátban és felteszem.

Előre is köszi!

2011. szept. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
50%

Nem csoda hogy anyud boldogtalan hisz egyedül kell 2 súlyos beteg embert ápolnia sajnos ez nem olyan hogy ha mindent megteszek jobban lesznek és minden rendbe jön.

Nincs benned túl sok empátia anyud felé.

2011. szept. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
65%
házasság volt? én azért lepapírozném a dolgot előtte. ha anyagilag megtehetitek és tényleg úgy gondolod hogy ő életed párja, és fordítva is, akkor 23 évesen miért ne?! de akkor döntened kell, hogy család vagy karrier! Ismét csak felhozom a Hülyék paradicsoma című filmet, annak is az elejét. Ha a tökéletes időpontra vártok lehet hogy sose jön el, mert mindig közbejön "valami". sok sikert és boldogságot!
2011. szept. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
73%
Suli után vállalhatod a babát, de csak ha tényleg jól megvagytok, a körülmények is kedvezőek lesznek :)
2011. szept. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
73%
Elég stabilnak tűntök, a kapcsolatotok, az anyagi hátteretek, én biztatlak, hogy ha nagyon szeretnétek, suli után vállaljátok be. Nyilván tisztában vagy azzal, hogy egy gyerek óriási felelősség, utána már nem lesz olyan kötetlen az életetek, mint most. De az is igaz, hogy ezt nektek kell éreznetek, nem másnak! Nektek kell döntenetek. Anyukád valószínűleg attól félt, amit fent írtam. Nem alaptalanul nyilván, de ha ti ennek átérzitek a súlyát és erősebb a baba iránti vágy, akkor csakis ti dönthettek!
2011. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!