Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alakulhat ki féltékenysé...

Miért alakulhat ki féltékenység a kismama és a nagyszülők között?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 09:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagyok tapasztalt a témában, de pont a múltkor került szóba, hogy amikor lesz gyerek (2-3 év múlva), akkor anyám egy hétre hozzám akar költözni segíteni.

Tény, hogy béna leszek az elején, viszont a férjem már felnevelt egy gyereket, így az első időt az ő segítségével inkább arra használnám ki, hogy megszokjam az új helyzetet, megtanuljak pelenkázni, meg egyáltalán beleszokjunk, hogy hárman leszünk.


Nagyon szívesen látom a szüleimet, de belegondolva, hogy a szülés után fizikailag is ki leszek készülve, a helyzet is új lesz, akkor tehernek érezném a folyamatos jelenlétet. Persze, jöjjenek be a kórházba, látogassák, de pont az első 1-2 hét kellene majd, hogy az új családkép, szokások is kialakulhassanak és tényleg magaménak érezhessem a babát.

Utána már hosszabb időre is szívesen látom a szüleimet, mert tudom, hogy nagyon várják már most is az unokát, de a gyerekkel szeretnék hazaérkezni, nem a fél rokonsággal.

2011. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

10:11 valóban az anyuka ismeri a legjobban. De van ennek egy olyan fele is, hogy nem is engedik másnak megismerni.


Nagy igazság, de ez általában nem tetszik a kismamáknak, hogy a gyereknek nem az anyjára van szüksége. A gyereknek szeretetre van szüksége. Olyan emberekre, akik szeretik akiktől figyelmet kap. Ezt a szerepet BÁRKI be tudja tölteni.

2011. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
10:14 igaz, de ahhoz, hogy úgy ismerd a babát, ahogy az anyja, annyi időt is kell vele eltöltened. Ezt még az sajnos az apja sem teheti meg igazán. A másik megjegyzésedet viszont annyira módosítanám, hogy a gyereknek elsősorban szerető édesanyára van szüksége, főleg akkor, amikor még kicsike.
2011. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted azok a gyerekek, akiket korán örökbe fogadtak nem élhetnek boldog életet? Akiket bármi miatt a nagyszülők nevelnek nem lehetnek boldogok? Akit az édesapja nevel ezért vagy azért az nem boldog? Szerintem nem édesanyára van szükség, hanem sok sok szeretetre.
2011. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyet nem mondtam :) Természetesen lehetnek boldogok, de ha van egy szerető édesanya, akkor ott nem kell más alternatíva után kutatni. Ha nincs, az más. Egyébként számtalan kutatás kimutatta, hogy már egészen kicsi korban pszichés trauma éri a gyereket, ha elveszti az anyukáját. Jól elkanyarodtunk :)
2011. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!