Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudjak a férfiaknak, hogy...

Hazudjak a férfiaknak, hogy végre meg tudjak egyet tartani?

Figyelt kérdés

Szüleim elég jól be tudták osztani mindig a bevételeiket, ennek eredménye lett, hogy van egy lakásunk, és volt egy balatoni nyaralónk, illetve egy autónk. Ez annyiban változott, hogy amikor édesapám 2006-ban meghalt, és mi megörököltük a nyaralót, azt eladtuk és vettünk belőle egy kertes családi házat, a maradékot pedig befektettem. A lakásunkat nem adtuk el, hanem kiadtuk. Másodszorra elég jó bérlőket sikerült találni, aki azóta is rendesen fizetnek. Én egyke vagyok, de nem azért, mert így akarták, hanem mert a testvéremet 15 éves korában elgázolta egy részeg autós. Én akkor 6 éves voltam, anyu pedig utána már nem lett terhes, pedig még fiatal volt. Kocsink most nincs, mert nem sok hasznát vennénk. Én egy ügyvédi irodában vagyok titkárnő, anyu már nyugdíjas. Az még hozzátartozik, hogy ezek az ingatlanok nem Pesten vannak, hanem két Veszprém megyei kisvárosban.

A probléma abból adódik, hogy ha az anyagi viszonyaim kiderülnek, akkor a férfiak azon nyomban elhagynak.

Csak az utolsót mesélném el, a többi majdnem ugyanilyen sztori. Szóval történt, hogy megismerkedtem egy férfival, és fél év után, amikor strandolni mentünk a Balatonra, felhívott a bérlőnk, hogy valamit meg akar velem beszélni. Mikor hazafelé mentünk volna, szóltam a barátomnak, hogy ne arra menjünk vissza, amerre szoktunk, mert a városban még volna valami elintéznivalóm. Míg én a bérlővel beszélgettem, ő a szomszédokkal. Azok persze elmondták, hogy a miénk a lakás, de nem ott élünk, hanem kiadjuk. Egészen hazáig nem szólt egy szót sem hozzám. Aztán azt mondta, hogy majd hív. Persze azóta sem telefonált. Én megkerestem, hogy mégis mi baja lett, erre elmondta, hogy egy ilyen "földesúrral" ő nem tud együtt lenni. Erre megkérdezte, hogy ha elmondtam volna már az elején, akkor is így reagált volna-e. Erre az volt a válasz, hogy jó lett volna, ha tudja, mert akkor nem áldozott volna rám fél évet az életéből. Szóval itt tartok, 30 éves vagyok, és nem tudok egy férfit sem megtartani a pénz miatt.

Volt már olyan férfi is akit csak azért szedtem fel, mert többje volt mint nekem, hátha azzal szerencsém lesz. Kedves fiú volt, megpróbálkoztam vele. De ő meg azért hagyott el, mert kevesellte azt, ami nekem van. Neki amolyan Paris Hilton gazdagságú lány kellett volna.

Én soha egyiknek sem dörgöltem az orra alá, hogy nekik mennyivel kevesebb pénzük, egyebük van. Nekem volt amire kellett, teljesen mindegy számomra, hogy a másiknak mennyi anyagi java van. Nem én tehetek arról, hogyha nekik csak olyan lakásuk van, amin hitel van. Mint ahogy arról sem, hogy ők nem örököltek, én sem akarta örökölni, arról meg nem tehetek, hogy a szüleim jobban gazdálkodtak. Szóval nem tudom, hogy mit tegyek. Hazudjam azt, hogy nekem is hitelből van minden? A barátnőim néha azt mondják, hogy nem értik, őket, nemhogy örülnének, hogy nem kell eltartaniuk. Amúgy ők is hasonló cipőben járnak, mindegyiküknek van valamije (lakása, kocsija), csak éppen pasija nincs a valamijük miatt.


2011. szept. 19. 09:11
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Magad irod,hogy rossz hapsikkal kezdtél (uralkodik a következőn). Örülj, hogy elmentek.Ki a csudának kéne egy hapsi, aki megijed eg lakástól.

Nem ártana ha normális pasik között keresnél

2011. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Lehet, de honnan tudjuk meg, ha nem mondanak más kifogást, csak azt, hogy van pénzünk?
2011. szept. 19. 09:56
 13/40 anonim ***** válasza:
86%
Nem volt túl nagy szerelem,ha fél év után csak így lelép,mert bántja a hiúságát a dolog,vagy fél,hogy majd ujjal mutogatnak rá,hogy csak a pénzed miatt van veled..,de ilyen világban élünk,úgyhogy én már meg sem lepődök.Egyébként annyi igaz,hogy manapság a pénz hatalommal és szabadsággal ruház fel-ezt csak az tudja igazán,akinek kevés van belőle,vagy mínuszban van.És így tovább..
2011. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Értem, akkor eddig csak nem normális pasikkal akadtunk össze. Akkor még van remény. Kösz. És tényleg megijedtek egy lakástól.
2011. szept. 19. 09:57
 15/40 anonim ***** válasza:
92%

na most ez vagy egy marha nagy kamu, vagy ezt a kifogást találták a pasik, hogy elhagyhassanak.


nekem is van lakásom, hasonló anyagi helyzetben vagyunk mint ti, és még egy fiú sem fordult sarkon, mikor ezt megtudta. mi több, örült, h nem albérletre dobáljuk ki a pénzünket, hanem van hol laknunk normálisan.


lehet, hogy más hiba van benned. ha folyton erre fogod, akkor nem fogsz pasit találni magadnak.

kicsit vizsgáld meg önmagad, hogy ezen kívül még mi lehet a hiba.

nem ettől függ, hogy valaki megtalálja-e a párját vagy sem.

ismerek olyan lányokat, akik albérletben laknak, igaz elég jó színvonalon, és olyat is, aki saját lakásban, és szintén nem szűkölködik, de még egyikük sem találta ki, hogy ezért nem tud magának férjet fogni, mert jobb az anyagi helyzete mint az átlag.


az én barátom pl. elég szerény körülmények közt nőtt fel, mégsem sértette az önérzetét, hogy nekem valamivel több van mint neki. szorgalmas, okos srác :)

2011. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Nem én találtam ki, ez volt a kifogásuk. Lehet, hogy valami más miatt szakítottak, de ha nem mondják meg, akkor én nem tudom kitalálni, hogy úgy egyébként mi bajuk lehet velem.
2011. szept. 19. 11:29
 17/40 anonim ***** válasza:
58%

Én megértem ezt a szituációt,majdnem én is hasonlóban vagyok...Nekem a testvéremnek vetették ezt a szemére.A volt párja mindennek elmondta, hogy mert neki bezzeg van lakása(e mellett tisztes dolgos a testvérem,jó fizető állással!),csak épp a párja 1 fillért nem tudott soha félre tenni sem...


Én párszor már mondtam azt,hogy albérletben lakom,pedig nekem is saját lakásom van.Sajnos én is belebotlottam már olyan fickóba,akinek ez probléma volt,olyat meg nem igazán találok,aki hasonló "szinten" lenne mint én,illetve nem sértené a hiúságát ez a környezet...


Próbálom én is azt mondogatni,hogy biztos vannak még normális pasasok!


És egy másik kommentre reagálva:

Manapság igenis nagy vagyonnak számít az,ha valakinek saját lakása,autója és állása van!(hitel nélkül meg pláne!).Hiába mégsem jelent igazi gazdagságot...

2011. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Így van, csak nem tudjuk, hol vannak ezek a normális pasasok. És sajnos múlik az idő.
2011. szept. 19. 11:55
 19/40 anonim ***** válasza:

11.51 vagyok.


Szóval tényleg nehéz..Volt már olyan párom,aki a szüleinél lakott.De állandóan nálam volt.Végülis sajnáltam,hogy náluk nem nagyon lehetünk,sőt 100ból 1x max! Pedig ő tehetősebb volt mint én! Mások biztos rossz néven veszik(nagyképűségnek főleg9, de én már pl emiatt is azt szeretném,ha a másik fél,legalább külön éljen már a szüleitől!Úgyhogy igen csak nehéz helyzetben vagyunk.

De van remény,én remélem vannak még hasonló férfiak.

Abban hiszek,hogy jobb ha nincsenek igazi különbségek a felek közt,és úgy működik...

2011. szept. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Igen, az lenne az ideális, ha nem lennének nagy különbségek. De manapság nagyon nehéz olyat találni, aki nem hitelből vett mindent. Mert ha így van akkor az már nagy különbségnek számít, sajnos. Én legalábbis csak olyat láttam eddig, aki ugyan külön élt a szüleitől, de csak azért, mert hitelt vett fel. Így meg már nem sok esély van.
2011. szept. 19. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!